Program za elek. šeme

Član
Učlanjen(a)
01.05.2011
Poruka
5
Electronic Workbench, ali mislim da nije besplatan (sto ne predstavlja prepreku da se nabavi ne legalno)!
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
1
Programa ima više a besplatne su uglavnom ‚‚krekovane‚‚ verzije (u većini su potpuno funkcionalne). Možeš da ih nadješ na mreži. Ima ih od jednostavnih - samo crtanje električnih šema ili štampanih pločica pa do vrlo ‚‚ozbiljnih‚‚ profi paketa u kojima možeš da nacrtas el. šemu, zatim je ‚‚uključiš‚‚ (tj. pokreneš potprogram za simulaciju rada) i odmah vidiš kako bi to radilo u stvarnosti, podesiš vrednosti a zatim automatski ili rucno nacrtaš pločicu i na kraju vidiš (u 3D) kako ce to da izgleda kad bude napravljeno.
Najjednostavniji su Protel, Protel 99se, Sprint layout 5, S-plan 7, Eagle, Pcad 2004 ... nude uglavnom samo crtanje el. šema ili št.pločica.
U Electronic workbench-u (zadnja ver. 5.12) mozes da crtas el. šeme i da pokreneš simulaciju. Lepo radi (provereno), osim što ima nekoliko bagova, a naći ćeš ga na mreži kao EWB512. Zastareo je, direktno ga je zamenio moćan paket ‚‚Multisim‚‚ ili ‚‚National Instruments Circuit Design Suite‚‚ ver.11 ili nesto oko toga.
Od velikih paketa naći ćeš još Proteus (zadnja ver. negde oko 7 ili 8) i Altium designer (naslednik Protela, zadnja ver.13).
Cene originalnih paketa su vrlo velike a korišćenje besplatnih kopija, koje se nalaze na mreži, predstavlja kršenje autorskih prava. Dakle, ‚‚proguglaj‚‚ mrežu, isprobaj programe i onda odluči koji paket ćeš da kupiš od ovlašćenog distributera.
Srećan rad!
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
da je korisnik imao nameru da kupi ovakav program od "ovlascenog distributera" ili da "progugla"
zasto bi ovde na forumu trazio pomoc ? ...svasta...
pogledaj moju temu na forumu za program Multisim & Utilboard 11 Power Pro Edition ovde : http://serbianforum.org/razni-programi/260027-multisim-11-pro.html

sama tema je malo "bajata" pa ni linkovi vise nisu aktivni.U medjuvremenu je izasla verzija 12 ovog programa.Napisi ako te zanima ovaj ili bilo koji drugi program za kreiranje el.shema i stampanih plocica pa cemo pokusati da pronadjemo (od nasih ovlascenih distributera) i okacimo na forum...pozz..
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
wscad 5.5 profesional sigurno nemas..recimo mene to interesuje..a ne znam ko to ima za free...a da nije ucenicka studentska verzija..
 
Član
Učlanjen(a)
23.12.2012
Poruka
10
Imas besplatan online, evo link:
Kod:
https://www.circuitlab.com/
Jako je lepo odradjen, ima sve sto moze da ti padne na pamet, cak i iscrtava grafike na svakom od elemenata kola pojedinacno ako ti treba :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
wscad 5.5 profesional sigurno nemas..recimo mene to interesuje..a ne znam ko to ima za free...a da nije ucenicka studentska verzija..

gde to da "iskopam" ?
verzija (v5) je stara 5 (mozda i vise) godina...
mislim da za ovakav i slican program ne postoji crack,patch,aktivator i sl. vec ta verzija sto se nalazi za slobodno preuzimanje,uvek ostaje"demo" - (nesto kao onaj nas program:An Reader-citac teksta)

Ne znam da li si radio sa wscad-da li su limitirane jos neke funkcije,sem logo "demo" ? Mozda da se napravi portable verzija pa da se pokusa skloniti...
Svi mi koji se bavimo elektronikom,uglavnom smo uskraceni za dobre PC programe(prvenstveno mislim na izgled)
-vidim da je slican i wscad. Pre nekoliko godina sam jurio "ECA-VRT disk"-katalog-gde je interfejs(izgled) programa,
kao na Windows 98.dok recimo "Jaeger Elektronik" katalog koji je moj favorit, uopste nema kao PC aplikacija.
Evo,u medjuvremenu je kolega "Pudaaa94" okacio solidan online program...
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
121
Evo ovde sam okacio eagle verziju pet. Koristim ga par godina i veoma je dobar program. Tu je i lek za njega.
Kod:
[URL="http://www.4shared.com/rar/edRxeFSC/plocice.html"]plocice - Download - 4shared[/URL]
pozz
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
17.04.2013
Poruka
3
Ja koristim expressPCB(ovaj je za plocice) i expressSCH(a ovaj za seme) i ok su yes3
 
Natrag
Top