Problemi oko instalacije HP Officejet K7100 štampača na Windows 7

Član
Učlanjen(a)
02.12.2011
Poruka
6
Potrebna mi je pomoć u vezi instalacije HP Officejet K7100 štampača.Imam HP i štampač i skener posebno.Imam i laptop OS windows xp u tu je sve radilo i instalacija je išla glatko jer imam CD,koji je compatibilan za windows xp.Ali skoro sam kupio drugi laptop u kome je OS Windows 7.I sve je to radilo i moglo se koristiti i bez posebne instalacije.Ali hteo sam da izvršoim instalaciju više da bih omao dodatne programe,koji idu uz to.Pošto CD nije compatibilan sa windows 7 na internetu sam,a na office hp sajtu našao program i instalirao prvo skener,ali od tada više nisam u mogućnosti da instaliram štampač.Štampača nema nigde a ne dozvoljava mi da instaliram.Ako uđem u uređaji i štampači tu mi se ne dozvoljava instalacija bilo čega .Kao da je izbrisano ili sprečena mogućnost bilo koje aktivnosti.Ako kliknem da dodam novi uređaj ili štampač,izađe mi prozor na kom epiše :''Windows nemože da otvori funkciju dodavanje štampača.Lokalna usluga štampanje na čekanju nuje pokrenuta.Ponovo pokrenite štampanje na čekanju ili računar''.Problem je isto i sa driverima spool je teško pokrenuti ili zaustaviti.Znači ima neka blokada.Bio bih veoma zahvalan ako bi mi neko pomogao da rešim ovaj problem.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Ponovna instalacija win 7.1.Imas konflikt uredjaja drajvera i nadogradjenih programa.Nesto nije kompatailno.Win 7 prepoznaje vecinu skenera i stampaca tako da nebi smio imati problema.Osim toga mozda tvoj office nije verifikovan.Tako da je automacki onemoguceno stampanje.sretno
 
Član
Učlanjen(a)
02.12.2011
Poruka
6
Imam cd i mogao bih ponovo da instaliram windows 7, on je legalan jer sam ga dobio putem kupovine laptopa.Ali problem je u tome što sam ja sve prilagodio od Srpskog jezika pa do priličan broj raznih programa.Pa kada bi ponova instalirao sve bih to morao ponova,a za neke programe nisam siguran da li bih mogao ponoviti preuzimanje.Dakle zamolio bih ako ikako može da to popravim bez ponovne instalacije windowsa.Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Najverovatnje da je service Print Spooler iskljucen ili postavljen na manual.
Idi u Kontrolnu Tablu, zatm Administrativni alati, zatim na Services (Usluge), tu idi redom i nadji servis Print Spooler, klikni 2x na njega i u novom prozoru iz padajuceg Startup type odaberi Automatic i idi na Start, servis i njegov proces ce biti ukljucen, zatim probaj da instaliras stampac
 
Natrag
Top