problem sa word-om

Učlanjen(a)
25.09.2014
Poruka
2
U word-u (2007) imam problem da uradim blok šeme, a da ne koristim Smart Art koji mi ne odgovara za ono šta hoću.Odradio sam blok šemu koristeći insert opciju, pa drawing canvas i unutra unosio potrebna polja i tekst iz palete shapes. Sve to fino ispadne, zapamtim dokle sam stigao, isključim program odnosno dokument i kada ga posle dan dva uključim blok šeme nema, ne vidi se ništa u okviru polja drawing canvas. Ima li neko ideju šta je u pitanju i kako da to popravim. Verovatno nešto treba podesiti u word options ali ne mogu da nađem šta je problem.
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2009
Poruka
67
Sve si fino objasnio, ali ja ipak nisam shvatila... o_O
Po tvom opisu svi postupci su regularni i ne bi trebalo da bude problema.... Jedino što mi je palo na pamet da si možda zeznuo kod ARANŽIRANJA tj. kod dodavanja delova za tog tvog "Frankenštajna" :D pa su neki delovi ostali sakriveni - Mislila sam na opciju: Bring to Front / Send to Back

P.S. nikada mi neće biti jasno zašto neki ljudi prave tabele u Wordu umesto u Excelu (pa ih importuju u Word) ili zašto se mučiš crtanjem u Wordu kada postoje drugi efikasniji načini :rolleyes: (pa se importuju u Word)
P.S. 2 Samo sam glasno razmišljala, verovatno nisam pomogla... :)
 
Učlanjen(a)
25.09.2014
Poruka
2
Pretpostavljam da bi visio bio dobra varijanta ali ga ja nemam instaliranog. Ono što je najčudnije je da je blok šema bila sasvim ok i da sam ja pošto sam je odradio odradio save varijantu i isključio word da proverim da se neće izgubiti jer mi se već to dešavalo otkako sam reinstalirao office. Kada sam ponovo otvorio dokument sve je bilo ok, ali, ponovo nakog nekoliko dana je nestalo. Vidi se samo prazno drawing canvas polje i dole insert caption - opis šeme. Nije problem u bring to front .... komandama. Naravno da mogu problem rešiti na neki obilazni način, ali tako neću rešiti problem za dalje. Dokument je čuvan kao docx file, potpuno regularno. Šema koja je odrađena uz korišćenje smartart opcije stoji, ali ovo ne. U svakom slučaju hvala na savetu.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2011
Poruka
87
Imaš toliko programa za vakve stvari, tak da je smiješno raditi ovo u wordu.
 
Natrag
Top