Problem sa windowsom 10 na tabletu ONDA V919

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Nisam siguran da li je ovo pravi forum pa molim moderatora da ovo uvazi.
Naime na tabletu ONDA v919 sa windowom 10 i androidom 4.4 pao je windows.
Pokusao sam izvrsiti vracsnje u prethodno stanje ali ta opcija je onemogucena.
U advsnce modu sam pokrenuo reparaciju windowsa i instalacija je dosla do 67% pa se poslije automatskog reseta vratila na 64% i tako se stalno ponavlja.
Kako da ovo razrinesim?
Hvala
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Zarec posto se znamo od ranije da te prate raznorazni maleri sa kompjuterima usled neverovatnih ..skoro nemogucih okolnosti, najbolje ti to Maesto reinstaliraj. Znaci reinstaliraj bez formatiranja da ti ne bi otisli podaci. Normalno pre te reinstalacije proveri kablove od hard diska, sem ako nije ssd, jer Sata kablovi imaju nezgodnu osobinu "milimetarskih mrdova". Ako nece onda iz nekog Linuxa sa live verziom prebaci svoje podatke na drugu particiju ili drugi hard, pa onda formatiraj tu prvu particiju i instaliraj svez sistem.

Ajd pa javi sta je bilo, ja sam na brzinu sa kolence dao mogucu alternativu,
..sto ne znaci da je resenje nije moguce i na drugi nacin iz bekapa recimo itd.
Losi drajveri takodje izazivaju pad sistema, narocito na silu instalirani.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Vidi se da je odgovor s kolena;-)
Radi se o tabletu u kojem ne mogu fizicki pristupiti hd na kome je windows i ne znam kako uopste da pristupim toj memoriji a windows je oznacio kao C.
Znam da bi najbolje bilo reinstalirati win ali ne vidim nacin osim ovoga koji sam pokrenuo i koji je "zaribao" na oko 60% instalacije.
Ponovicu : instalacija dodje do 67% pa se vrati na 64% i tako beskonacno.
Prije nastavka instalacije od 64% ispise poruku ( sitno da jedva uhvatih) DRIVER POWER STATE FAILURE!!
Po svemu sudeci ovo je problem jer je srpski primaran a region - drzava bih!!
Izvinjavam se za uvodnu napomenu - sala naravno i molim pomoc uz pozdrav..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Neces verovati, al tek sam sad otkrio da je rec o Tabletu. Brajko situacija i nije za nas rejon i sasvim si u pravu. Idi brze bolje u sekciju gde su mobilni. Sve sto mogu da ti preporucim je da sto vise podataka prebacis na PC, ako ima nesto kriticno, ..za ostalo sam, hmmm ..pa recimo da me nije nesto zanimalo ko i tebe...
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Neces verovati, al tek sam sad otkrio da je rec o Tabletu. Brajko situacija i nije za nas rejon i sasvim si u pravu. Idi brze bolje u sekciju gde su mobilni. Sve sto mogu da ti preporucim je da sto vise podataka prebacis na PC, ako ima nesto kriticno, ..za ostalo sam, hmmm ..pa recimo da me nije nesto zanimalo ko i tebe...
Zaribao sam i ja!
Ne znam kako uopste pristuoiti partijici na kojoj je win jer je vidim samo kada win radi.
I sekciji za mobilne nema ovog tableta sistema DUAL OS-Win& android.
Poz
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Potpuno te shvatam sta sta si hteo reci, ali je taj Tablet nekako blizi mobilnim ..pre nego klasicnom Winu, na kompu. Komp ga verovatno ocitava kao skladiste podataka i vidi sadrzinu, ali za samostalno podizanje sistema sa Tableta moras nabaviti potreban alat za ubrizgavanje sveze verzije istog.
Nisam istrazivao srz problema, ali treba da se nadje nacin za podizanje osnovnog OS-a, na Tabletu, ...ili-ti rutovanje, ..ko na mobilnom. Jedini nacin je da kontaktiras nekog od clanova da ti ovo objasni, da ne dodje do zablude da sam budala, verovatno bih i ja naso resenje(potrebno vreme i uzorak) bar u tragoviima, ali vidi u sekciji sa mobilnim i zamoli nekog putem privatnih poruka.
Ili ..najgore u sevis, da vidimo sta ce ti reci ..fuck me if I know...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Zarec posto se znamo od ranije da te prate raznorazni maleri sa kompjuterima usled neverovatnih ..skoro nemogucih okolnosti, najbolje ti to Maesto reinstaliraj. Znaci reinstaliraj bez formatiranja da ti ne bi otisli podaci. Normalno pre te reinstalacije proveri kablove od hard diska, sem ako nije ssd, jer Sata kablovi imaju nezgodnu osobinu "milimetarskih mrdova". Ako nece onda iz nekog Linuxa sa live verziom prebaci svoje podatke na drugu particiju ili drugi hard, pa onda formatiraj tu prvu particiju i instaliraj svez sistem.

Ajd pa javi sta je bilo, ja sam na brzinu sa kolence dao mogucu alternativu,
..sto ne znaci da je resenje nije moguce i na drugi nacin iz bekapa recimo itd.
Losi drajveri takodje izazivaju pad sistema, narocito na silu instalirani.

Stvarno dobar odgovor nema sta!
Da je Pc u pitanju bio bi u pravu 100% ovako od 100 ostade samo 0!

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :gl_sigh: :gl_sigh::gl_sigh::gl_wacko: :gl_wacko: :gl_wacko::gl_sigh: :assassin: :assassin: :assassin: :assassin: :assassin::D :D
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Tesko cu ovo razrijesiti jer ne vidim nacin kako doci do postojeceg vindowsa.
Taj disk na kome je se jedjno vidi u windowsu ali kada radi!
Hvala opet.
Moderaator je ovu temu vec prebacio u ostali modeli.
Poz
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ruku na srce prebacivanje ove teme je ipak napredak za jedan procenat ako se ne varam,
na skali od jedan do hiljadu to je ipak pozamasan postotak koji viri iz shake malog deteta.
-------
Zarec, da bi ubrzali proces tvoje integracije u serviserke tajne, odi na youtube, pa u trazilici ucitaj sledeci splet reci.

Tablet install win 10 procedure ili
Install OS on Tablet
How to install OS on tablet
Tablet os instalation
Repair OS on tablet
..ili na nasem,
Instaliravanje Win10 na tabletu.

Ajde baci pogled pa javi sta je sve iskocilo.
-Znaci pazljivo zapisi na papiru koji se programi spominju u videima i potrebni kablovi i dodaci.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Upravo sam nesto nasao na forumu ONDA gdje ima podforum za ovaj tablet.
Forum je na engleskom .
Ima detaljno objasnjena instslacija windowsa ali koliko sam shvatio radi se o novoj instalaciji kada imate windows koji radi .
Ja sam jedino uspio uci u Setap ali moram jos prouciti kako dalje.
Ako imate vremena i volje da vam proslijedim link ovog foruma?
Pozdrav

evo linka
Kod:
http://www.ondaforum.com/topic/2940-v919-3g-air-dual-os-windows-81-or-10-fresh-install-from-usb/
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top