Problem sa Windows 7 posle kopiranja celog HD

Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
2
Problem sa Windows 7 posle kopiranja celog HD-REŠEN!

Ubacio sam nov HD od 640GB i kopirao ceo stari od 500GB na njega , prvo sa norton ghost-om a drugi put(zbog problema u daljem opisu) i sa Acronis true image.Isključim stari HD i oba puta mi se pri podizanju sistema pojavi plavi ekran i u donjem desnom uglu stoji poruka *Windows 7, build 7600, this copy of windows is not genuine*.I ne mogu ništa dalje da pokrenem.Koristio sam u acronisu opciju da se ne vrši resize jer novi HD nije istog kapaciteta.Kad su oba HD prikačena podigne sistem bez zastoja i vidi sve particije i podatke na njima naravno(čak i sistemsku particiju na novom HD:???: ) Kad izađe ona poruka i blokira sve pokušao sam u regedit da preimenujem particije(ovo sam negde izguglao),ali ništa nisam dobio.Preimenovanje iz Acronis suite directora ne pali jer u osnovi zadrži ono originalno svoje slovo u zagradi a pre njega samo doda ono koje mu zadam.Ghostovanje mi dosad nije bilo problem u XP sa istim programom,niti sa par sličnih sa Hirens boot diska, ali ovaj Windows 7 me baš ...
Našao sam neki *removeWAT* program koji ne mogu da instaliram(nisam probao da li bi možda upalilo da ga instalram na ovaj nov HD,tj njegovu sistemsku particiju dok je prikačen a da se na instalira na stari HD jer on radi ok) jer ne mogu da mrdnem dalje od cmd prompt...Inače je uključen redovan update,a sam sistem radi od oktobra bez problema.Ima neko neki predlog šta dalje ili da reinstaliram?:dntknw:
Rešenje:
Skinuo najnoviji Acronis sa oficijelnog sajta(free trial 30 days) koji definitivno u potpunosti podržava kloniranje windows 7. Prethodna verzija (Acronis 2009) me je s*ebala pa sam ostao zaglavljen kao i Norton ghost-isto bila starija verzija.Sa Hirens boot diska isto ne vredi jer uglavnom koliko sam zapazio ima starije verzije Disc clone tools-a.Sad je sve OK.Ako nekom treba dodatno objašnjenje- slobodno pitajte,tu sam negde...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top