Problem sa WIfi

Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
2.121
Kod torrenta, skini si portable torrent klijent pa probaj s njim sigurno je neko zagušenje, dali si port otvorio?.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
24.09.2012
Poruka
1.156
Pa ocigledno onda da ti provajder blokira torrent saobracaj ako imas probleme samo sa torrentima. Tj. otezava, ogranicava, kako god hoces.
Torenti na kompu rade na max brzini i ona nikada ne pada,ovo se desava na androidu kada sam na internet povezan preko wifija.
 
Učlanjen(a)
04.10.2014
Poruka
158
Mislim da ti to neće riješiti problem! Samo kabal, sve ostalo je podložno kojekakvim interferencijama i zapinjanjima. Probaj žicom do kompa a onda sa kompa uradi wirtual router za spajanje android periferija
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ne mora da znaci da je do rutera. Wifi zavisi od mnogo stvari, od jacine signala kojom ruter salje signal, do jacine slanja i prijema prijemnog uredjaja. Takodje zavisi od zagusenosti wifi saobracaja(drugim wifi uredjajima, kao i drugim uredjajima koji mogu ometati signal, recimo mikrotalasna pecnica, ubija wifi signal tokom koriscenja, jer rade na sitoj frekvenciji), preprkama na koje nailazi signal i na kraju od podesavanja mreze, broja korisnika na mrezi i slicno.
Brzina torenta takodje nije fiksna, vec zavisi od broja ljudi koji uploaduju i downloaduju. Tako da uzrok problema moze biti sve i svasta :) Najbolje je krenuti metodom eliminacije i isprobavati sve mogucnosti. Recimo kakva je brzina pri direct download, kakav je odziv(moze se proveriti na speedtest sa vise pokusaja zbog sigurnosti)? Takodje mogu se pratiti paketi izmedju rutera i uredjaja da se utvrdi da li tu dolazi do gubitka.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
24.09.2012
Poruka
1.156
Ajoj,tesko meni.....:beee:

Uradio sam factory reset na ruteru,sva podesavanja su vracena na fabricka,ali ne vredi,opet isto.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Prvo, u podesavanju rutera (ili nekim alatom tipa Networkscanner iz windowsa) proveri koliko korisnika je nakaceno na mrezu. Drugo, koji ruter je u pitanju? Moguce je da ima default ogranicenja protoka u podesavanju, bilo od proizvodjaca bilo od provajdera ako je firmware prilagodjen njemu.
 
Natrag
Top