Problem sa Sony televizorom

Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Mislim da se treba odmah obratiti prodavcu, obzirom da drugi TV na tom kablu radi bez problema. Treba insistirati na zameni jer je prodat neispravan TV. Drugo bi bilo da je radio nekoliko meseci pa se pokvario, onda ide u servis. Najvaznije je kako je napisano u garantnom listu. Preko toga se ne moze a ispod nebi trebalo prihvatiti. Oni cesto sloze neku pricu da ipak mora u servis, ali onda im treba spomenuti zakon o zastiti potrosaca i obavezu da se prodat neispravni uredjaj mora zameniti drugim. Sreo sam jednom kod zajednickog prijatelja coveka koji je kupio nov TV pa mu se posle par dana pojavile linije na ekranu. Obradili su ga da mora na servisiranje i kada je to pricao cekao je vec dva meseca. Ne znam sta je na kraju bilo.
Ajd, sa srecom.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
@Jurivaka: Dobro sam uradio pretrazivanje, posebno za digitalne kanale i posebno za analogne, nema sta nisam probao.
U redu je to što si posebno pretraživao i jednu i drugu opciju - digitalnu i analognu, ali ovdje vrlo bitno kojom vrstom pretrage si to radio? Postoji u Sony-ju, da tako kažem normalna pretraga, ali postoji i Full pretraga. Ja sam svojevremeno ima isti problem, ali kada sam pretragu uradio Full opcijom, sve je bilo OK.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Zaboravih jos. Negde u meniju u setovanju TV-a postoji izbor sta se prikljucuje na ulaz, antena ili kabl (od kablovskog provajdera). Da li je opcija postavljena na "Cable"?
 
Učlanjen(a)
12.10.2013
Poruka
8
@Jurivaka: Radio sam i tu brzu (normalnu) pretragu i full pretragu, ista prica, nekad nista a nekad se pojavi 20-ak programa, pa npr. pocnem da sortiram bar tih 20 programa, i odjednom nestanu.

@Fanuc: Jeste, ima izbor izmedju antene i kablovske televizije prilikom setovanja. Stoji na kablovskoj.

Imam osecaj kao da je u pitanju neka sitnica, koju treba odraditi da bi tv funkcionisao normalno. Ali stvrano nema sta nisam probao.
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
103
Odneseš TV kod nekog drugara ili komšije kod kog normalno sve radi i preskeniraš kanale.Ako je problem i dalje prisutan reklamiraj kvar TV-a kod prodavca jer definitivno je problem sa tunerom.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Prodje desetak dana. Ima li sta novo? Da li je problem resen i kako?
 
Učlanjen(a)
12.10.2013
Poruka
8
Resen problem danas. Zbog ispita nisam mogao ranije. Objasnio mi je poznanik da je kod Sony televizora specificno to sto mora da se uradi pretrazivanje zajedno i za analogne i digitalne kanale (imaju 3 opcije za pretrazivanje prilikom setovanja: analogno, digitalno i analogno i digitalno pretrazivanje). Inace, ako uradite npr. prvo pretrazivanje digitalnih kanala pa zatim analognih obrisace se svi digitalni i obrnuto. Eto niko od nas nije znao, a kako i da zna za takvu glupost, nigde nije ni napomenuto. Pogotovo mi koji smo prvi put kupili Sony. Hvala Bogu pa nisam vukao tv u servis, to bi tek bio pun pogodak. :D
 
Natrag
Top