Problem sa Sony televizorom

Učlanjen(a)
12.10.2013
Poruka
8
Pre nekoliko dana moji roditelji kupili su televizor Sony KDL 48WD650BAEP. Problem je nastao posle prvog paljenja televizora, tj. odma nakon pretrazivanja digitalnih programa, gde ih je pronasao oko 160, ali od tih 160 prikazao je samo 15-ak programa. Posle nekoliko minuta i tih 15-ak je nestalo. U listi programa pise da ih ima, tj. navedeni su svi ali ih jednostavno ne prikazuje. Kada izaberete bilo koji program, slika je crna i u uglu pise koji je program i broj programa. Ponovo kada sam odradio pretrazivanje, opet ih je pronasao oko 160 ali ovaj put nije prikazao ni onih 15-ak sto je prvi put prikazao barem na kratko. Ponovio sam pretrazivanje nekoliko puta bezuspesno. Ista je prica i za analognu tv. E sad, prodavac nam je rekao da TV u sebi ima tjuner i da mu nije potreban. Isto pise i u specifikacijama, da ima DVB-T/C tjuner tako da pretpostavljam da to nije problem? U pitanju je kablovska televizija i da napomenem da su svi kablovi novi i ispravni. Ako neko moze da mi pomogne bio bih veoma zahvalan. Bilo kakva pomoc je dobro dosla. Prvi put postavljam temu tako da se izvinjavam ako sam nesto pogresio oko postavljanja iste.
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
103
Resetuj TV (vrati na fabričko podesavanje) i provjeri još jednom kablove pa preskeniraj ponovo kanale
 
Učlanjen(a)
12.10.2013
Poruka
8
Jesam vec nekoliko puta, uvek ista prica, nekad se pojave programi na kratko a nekad se ne pojave uopste, iako su svi navedeni u listi kanala nakon pretrazivanja.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Snaga signala uvek malo varira pa mi ovo lici da je signal bas na granici. Kad je nekad malo jaci onda ima slike a kada je malo slabiji onda je ispod granice, neupotrebljiv je, pa se u TV-u aktivira muting slike.
Novi kabl se moze proveriti instrumentom sa kraja na kraj da nije negde u prekidu sredisni vod ili spoljnji (masa) i da ova dva nisu negde u kratkom spoju.
Valjalo bi proveriti da li je do TV-a ili do kabla. Trebalo bi na taj kabl za probu zakaciti neki drugi TV ako se ima (portabl mozda) i taj SONY TV na neki drugi kablovski prikljucak koji provereno radi (mada nije bas zgodno nositi toliki ekran).
Idealno bi bilo da serviser kablovske dodju sa instrumentom i provere nivo signala. Ako je signal OK onda zna se, nov televizor, garancija, reklamacija. Ako je TV kupljen kao neispravan ili se odmah pokvario, prodavac bi trebalo da vam da drugi a ne da cekate da vam servis popravi ovaj.
Inace, DVB-T tjuner u njemu ne moze da se koristi kod nas jer mi imamo DVB-T2 sistem, ali to nema veze ako je u pitanju kablovska TV.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Radiš li dobro pretraživanje? Kod Sony-a postoje različite opcije pretraživanja. Digitalne kanale ( a i analogne) trebalo bi da možeš snimiti sa Full opcijom, naravno ako do TV dolazi odgovaraući signal.
 
Učlanjen(a)
12.10.2013
Poruka
8
I ja sam bio ubedjen da je do signala, ali kada sam doneo televizor iz druge sobe (Samsung) i prikacio ga radio je savrseno. Dok se sa Sony-jem ponovila prica kada sam ga prikljucio tamo gde je inace bio Samsung. Jedva sam se ispetljao sa televizorima.

@Jurivaka: Dobro sam uradio pretrazivanje, posebno za digitalne kanale i posebno za analogne, nema sta nisam probao.

Danas kada sam ukljucio tv, pojavilo se opet tih 15-20 programa i to bez ponovnog pretrazivanja. Ali to je opet malo, nema npr. B92, SK2, oba Eurosport-a, Fox, OBN, itd. I pitanje je kada ce i oni opet nestati. Razmisljam da prvo pozovem SBB kablovsku, da posalju ekipu da ispitaju sve kablove pre nego sto pozovem ovlasceni servis. Ali sam siguran da su kablovi ispravni jer sto bi Samsung radio savrseno na istim.

Razmisljam i da mozda treba da se update-uje softver, to mi je jos jedino ostalo, tako cu sutra pokusati i to. Ali nesto nisam ubedjen ni da je to resenje.

Ljudi hvala vam na izdvojenom vremenu, sve ideje su dobrodosle.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
... pre nego sto pozovem ovlasceni servis. ...Razmisljam i da mozda treba da se update-uje softver....

Cekaj malo, da li je televizor kupljen nov u prodavnici ili polovan privatno?
Ako je nov ne savetujem nikakve intervencije, cak ni update softvera. To bi moglo da napravi problem sa garancijom.
Ako je polovan i kupljen na rec i prodavac ne prihvata odgovornost za odmah pojavljen problem, onda je update OK, mada ce pre biti to posao za servisera.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Bice interesantno i voleo bih da nam napises kako se resio problem, sto zbog tehnicke strane, sto zbog iskustva sa ostvarivanjem reklamacije. Da vidimo koliko su poslovni.
Dok servis ne dodje (ako izlaze na teren) mogao bi da proveris kako se TV ponasa sa nekim drugim signalom umesto onog iz kablovske. Danas nema bas monogo resenja, mozda samo ako imas stari VHS video i neku kasetu pa da ga spojis na TV antenskim kablom i vidis da li ce da drzi sliku.
 
Učlanjen(a)
12.10.2013
Poruka
8
I mene zanima ta tehnicka strana, jer sve sam radio po uputstvu i logicki ispravno. Sigurno cu napisati sve o resenju problema. Zanima me Vase misljenje, da li da prvo zovem servisere iz kablovske kako bi izmerili snagu signala ili odmah da se obratim prodavnici? Takodje i da li da trazim zemenu ili da cekam popravak? Ako je uopste moguce traziti zamenu odmah.
Nazalost nemam VHS video.
 
Natrag
Top