Problem sa skriptama

Učlanjen(a)
12.01.2015
Poruka
1.461
Kad pokusam da otvorim neku skriptu u Pearl ili Python sve sto se desi je fles od jedne stotinke :D i nista vise, da li neko ima ideju sta je problem?

unaprijed hvala
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Ne kapiram kakav fles ? :D Jos mi se sa python-om nista nije cudno desilo .
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Verovatno je mislio na to da se prozor na trenutak pojavi i nestane jos brze. Moguce neka nekompaktibilnost, koliko se secam ima vise verzija Pythona, reinstalirati potrebnu verziju ili sta vec. Mada realno gledano, ovo je tvoj sektor Leech909, ako ga ti ne resis, nece niko.
 
Učlanjen(a)
12.01.2015
Poruka
1.461
Verovatno je mislio na to da se prozor na trenutak pojavi i nestane jos brze. Moguce neka nekompaktibilnost, koliko se secam ima vise verzija Pythona, reinstalirati potrebnu verziju ili sta vec. Mada realno gledano, ovo je tvoj sektor Leech909, ako ga ti ne resis, nece niko.

Bas to sad ga ima sad ga nema hahahaha

Dok nisam reinstalisao sistem sve je islo kako treba, mislio sam na runtime, framework pa sam i to skinuo i instalisao ali opet nece sto je jako frustrirajuce.
Nadam se da ce neko imati neku dobru ideju ...
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Evo kao sto kaze Bazlik probaj neku drugu verziju , ja koristim 3 i nemam nikakvih problema
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ma sad sam ja ukapirao sta on hoce, po mojoj proceni on je pocetnik i kad aktivira skriptu u njoj verovatno nema komanda da se crni ekran pauzira. Recimo kod obicnih batch fajlova u windowsu se stavlja komanda pause, pa kad exekutujes BAT fajl, crni ekran ostaje pauziran na desktopu i ti odgledas rezultat.

Medjutim kod pitona su druge komande.
Ajde recimo za primer ukucaj na kraju skripte u zadnjem redu ovo, da vidimo.

raw_input()

E ,sad snimi sa extenzijom py i zatim dvoklik na skripu.

Cela skripta

print 2-1
raw_input()

U izlazecem ekranu stoji jedna jedinica, Aleluja.
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Da da da , sad mi je tek proslo kroz glavu , znaci ako radis sa verzijom 3 , na kraju tvog koda unesi
Kod:
input("Press the enter key to exit...")
, sa verzijom 2 je isto samo sto moras umesto input da uneses "raw_input" kao sto ti je i bazlik napisao.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ernesto Che Guevara, ne"moj", se mnogo sekiras, Ako nece predji na Ruby, njega nisi probao. Samo ga instaliraj i cepaj.
 
Natrag
Top