Problem sa regulatorom voltaze!?

Član
Učlanjen(a)
31.10.2011
Poruka
5
Da izlozim svoj problem, mozda ga i resim. I da napomenem da sam laik u elektronici ;)!
Imam regulator voltaze za monofaznu struju. Ulazna struja je oko 210-220V, izlazna je 220V.
Javlja se problem pri ukljucivanju nekih drugih masina u pogonu (nisu prikljucene na regulator) koja izazove trenutan pad i ulazne i izlazne struje kod regulatora.
Posle par sekundi sve se vrati na normalu, ali sama masina koja je prikljucena na taj regulator prekine proces rada pri tom variranju.
Da li je kod regulatora normalno da njegova izlazna struja varira kao i ulazna u trenutnim padovima???
Iskreno meni je to cudno da tako radi ali do nekle ima i logike.
Inace uredjaj je MVR5000-VA
 
Član
Učlanjen(a)
11.07.2010
Poruka
2
Naponski regulator treba da odrzi stabilan napon na svom izlazu a kako se masina ukljucena na regulator iskluci onda je ulazni napon manji od nozvoljenog ili neispravan regulator napona. Za ovakav problem treba mnoge stvari sagledati koje se nemogu preneti u pitanju.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Izrezak1.JPG

pošto je navedeno "Reaguje na padove napona od 15V" znači da je u trenutku uključenja drugih potrošača došlo do pada napona većeg od 15 V što se onda odražava na rad regulatora. ako su među tim potrošačima koji nisu spojeni na regulator kakvi trofazni motori trebalo bi videti da li startuju sa spojem u zvezdu ili u trokut jer ako startuju sa spojem u trokut onda ti to uvelike oruši napon!
pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2011
Poruka
5
Hmmm, dobio sam savet da kupim online ups, kazu da on drzi napon konstantno, a da stabilizator ne moze da koriguje manje/vece promene u trenutku. Vec da koriguje u vremenskom intervalu od tih 6sec ako ostane manji/veci napon. E sad pitanje je sta treba ciniti. Ja sam vec ulozio u regulator i nadao se da on pomogne, ako sad ulozim i u online ups koji je duplo skuplji od regulatora a ne dobijem to sto treba, e to je vec problem.
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
trebali bi videti koja snaga vama treba, no ono malo što sam gledao po netu cene i nisu tako male, sve zavisi koliko vam treba sigurno napajanje i koliko ste novaca spremni izdvojiit!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2011
Poruka
5
Eh sad tu je glavni problem. Ja sam izdvojio sredstva koja sam mislio da su dovoljna, ali masina koja radi i dalje ima problema. Na zalost niko i ne moze da mi garantuje da cu time resiti problem, to je samo predpostavka. Najbolje bi mi bilo kada bih imao da iznajmim online ups i vidim da li je u tome problem, a ako jeste onda je i cena od 500-1000e prava sitnica samo da resim prbolem ;)
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
pokušajte od nekoga posuditi ups pa probati, jer ako se budete oslanjali na mišljenja trgovaca, ako se odlučite za kupovinu svi će vas ubeđivati da je to super, da nema problema, a kad se da lova i ustanovi da nije sve kako su rekli onda bude je.... ga sta da se radi!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2011
Poruka
5
Tako sam prosao i sa regulatorom otprilike :(. Hvala na savetu u svakom slucaju!!!
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Cini se da kasnim, al problem kod tebe je sigurno u opterecenju linije. Prosto, do tako velikog pada napona dolazi zbog preopterecenja linije, znaci da ti je presek zica premali, pa kada ukljucis veliko opterecenje provodnici (tanki) postaju dodatno opterecenje, u naglo pada napon, sve dok ti ti motori ne predju u normalni rezim.
Verujem da ti je instalacija stara i da nije predvidjeno da tu imas toliko uredjaja.
 
Natrag
Top