Problem sa Operom 27.0

VIP IPTV
Učlanjen(a)
21.09.2011
Poruka
1.067
Naime od kada sam reinstalirao windows Opera radi mnogo usporeno npr. stranicu otvara nekoliko minuta, dok Chrome istu tu stranicu otvara 1-2s . Pre sam uvek koristio Operu i najbolje mi je radila, sada ne tako dobro.Jednostavno ne znam do cega je, inace koristim windows 7 64-bit.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Naime od kada sam reinstalirao windows Opera radi mnogo usporeno npr. stranicu otvara nekoliko minuta, dok Chrome istu tu stranicu otvara 1-2s . Pre sam uvek koristio Operu i najbolje mi je radila, sada ne tako dobro.Jednostavno ne znam do cega je, inace koristim windows 7 64-bit.

Možda nisi koristio istu verziju opere prije reinstalacije i nakon reinstalacije sistema..
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Ima negde opcija opera turbo, na taj nacin stranice se kompresuju na serverima opere pa zatim stizu do korisnika, samim time se brzina ucitavanja povecava...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
@samo neko Moguce da je u pitanju neki malware ili adware. Skeniranje malwarebytes-om ili adwarecleaner-om i reset browser-a. Takodje kakvo je zazuece kompjutera, da nije mozda vece zauzece, pa opera nema dovoljno resursa. Koji search engine koristi, da nije nesto promenilo na one gluposti kao starsearch, mysearch, ask, babylon i slicno :D
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
da li neko zna kako da se zapamte svi tabovi kada se iskljuci chrome kao Opera?
Ne znam kako se sa Operom otvaraju ti tabovi...ali kontam da je isto kao i na svakom browseru, samo je potrebno pronaci. Tvoje Chrome resenje za tabove je ovde

2i7lgfs.jpg


u tom padajucem meniju odaberi PODESAVANJA ili ti SETTINGS , a potom ces ovde da

rjihaq.jpg


jos je potrebno skrenuti ti paznju da kad izlazis iz Chroma da bi ti se tabovi na kojima si bio u toku sesije vratili potrebno je da Chrome grubo iksiras ovde

rsbuc8.jpg


I potom kad sledeci put pokrenes Chrome otvorice ti se ova opcija

1r8ah5.jpg

Ako ti se kojim slucajem ne pojavi ovo
OTVORI PONOVO onda ces u padajucem meniju kao na slici br.1 pronaci opciju NEDAVNE KARTICE i tu ces videti sve.

Mislim da ce ti ovo resiti probleme dok ne vratis Operu ili ti se cak mozda i svidi Chrome :dance2:
 
Poslednja izmena:
VIP IPTV
Učlanjen(a)
21.09.2011
Poruka
1.067
Ne znam kako se sa Operom otvaraju ti tabovi...ali kontam da je isto kao i na svakom browseru, samo je potrebno pronaci. Tvoje Chrome resenje za tabove je ovde

2i7lgfs.jpg


u tom padajucem meniju odaberi PODESAVANJA ili ti SETTINGS , a potom ces ovde da

rjihaq.jpg


jos je potrebno skrenuti ti paznju da kad izlazis iz Chroma da bi ti se tabovi na kojima si bio u toku sesije vratili potrebno je da Chrome grubo iksiras ovde

rsbuc8.jpg


I potom kad sledeci put pokrenes Chrome otvorice ti se ova opcija

1r8ah5.jpg

Ako ti se kojim slucajem ne pojavi ovo
OTVORI PONOVO onda ces u padajucem meniju kao na slici br.1 pronaci opciju NEDAVNE KARTICE i tu ces videti sve.

Mislim da ce ti ovo resiti probleme dok ne vratis Operu ili ti se cak mozda i svidi Chrome :dance2:

Ovo sam trazio :bfghb:, sada bolje radi Chrome, i njega cu koristiti, ako i on krene da koci vraticu se na Operu :), sta radi to koristim
 
Natrag
Top