Problem sa memorijom harda

Učlanjen(a)
17.10.2010
Poruka
4
Imam laptop hard od 160GB. U propertisu harda pise da je zauzeto 89.7 GB, medjutim u propertis svih fajlova u C drajvu (omogucio sam da su svi fajlovi vidljivi, cak i sistemski) pise da zauzimaju 51.9 GB.

F55T2xY.jpg



I moje pitanje je - gde se nalazi 37.8 GB fajlova?


Laptop je MSI-1632 - 2 GB RAM - OS: Win 7 32bit.

U napred se zahvaljujem za odgovor i izvinjavam ako sam temu stavio u pogresni forum :D
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Pokreni Temp File Cleaner 4.4.0 pa onda pogledaj koliko je zauzeto..

Kod:
http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php/b14650044c8acf569b819f5b0ee46447/53d64b1c/fcae/4/1
 
Učlanjen(a)
17.10.2010
Poruka
4
Ukoliko je laptop dosao sa oem windowsom, moguce je da imas i jednu particiju koja se ne vidi, na kojoj se nalazi backup sistema...

Laptop nije imao ni jedan OS. Imam samo C i sistemsku particiju koja zauzima oko 100MB (to vidim na mestu gde se prave particije, u administrative tools-u)
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Laptop nije imao ni jedan OS. Imam samo C i sistemsku particiju koja zauzima oko 100MB (to vidim na mestu gde se prave particije, u administrative tools-u)
Onda su verovatno temporary fajlovi u pitanju, ako koristis neke programe, koji cuvaju projekte, i/ili kesiraju(npr ace stream za gledanje online torrent fajlova) moze biti i to. Odradi disk cleanup pa vidi. Takodje mozes i rucno proveriti u skrivenim folderima sta se nalazi...
 
Učlanjen(a)
17.10.2010
Poruka
4
Onda su verovatno temporary fajlovi u pitanju, ako koristis neke programe, koji cuvaju projekte, i/ili kesiraju(npr ace stream za gledanje online torrent fajlova) moze biti i to. Odradi disk cleanup pa vidi. Takodje mozes i rucno proveriti u skrivenim folderima sta se nalazi...

Ali zar te skrivene foldere/fajlove nije uracunao kad sam uradio propertis fajlova u C?

Pokretao sam vec CClaner, sad cu probati sa sistemskim Disk Cleanup-om...

Edit: Probao sam i sa sistemskim cleanupom, ali kaze da imam sve skupa nekih 10-ak MB kesa, temporary fajlova, itd...
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Ali zar te skrivene foldere/fajlove nije uracunao kad sam uradio propertis fajlova u C?

Pokretao sam vec CClaner, sad cu probati sa sistemskim Disk Cleanup-om...

Edit: Probao sam i sa sistemskim cleanupom, ali kaze da imam sve skupa nekih 10-ak MB kesa, temporary fajlova, itd...
Mislim da ne racuna neke stvari. Recimo da je hibernacija oko oko 5gb od toga, i da ima jos ponesto od system restore. windows cuva fajlove koji su mladji od recimo nedelju dana mislim. neka bude 10 Gb da ti na to ode, ali ostatak je preveliki :)
Ja koristim tuneup utilities, pa pogledaj opcije u cleanup delu, ako ti ovo ne pomogne...
 
Natrag
Top