problem sa internetom

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.317
Imam vec jednu usb bezicnu mreznu karticu poput te, ali mi se ne svidja jer je protok los. Da postoji mogucnost da sve ide kao pre preko lan kabla to bi bilo super.

Pronasao sam ovo, ali ne znam koliko je dobra varijanta, tj da li je dobar protok sa tim, mada pretpostavljam da je bolja varijanta od ove bezicne koju vec imam

https://www.uspon.rs/productdetails/adapter-usb-lan-gigatech-glc-u07-1510789451

a postoji i skuplja varijanta, mada je to previse para
https://www.uspon.rs/productdetails/adapter-usb-3-0-gigabit-lan-digitus-dn-3023-1510789451

Ako bih i preko ove 2.0 jeftinije varijante imao protok od 60mb/sek kolika mi je stvarna brzina neta onda je ipak bolje dati 800 nego 3000 din
Sigurno je tako,jer se dosta puta pokazalo da ono sto je skuplje nebude i bolje.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.373
Totalno sam razocaran! Kupio sam ovu glupost i brzina mi ne prelazi 6mb/sek :(

Ovo je zalosno!
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.109
Ako bih i preko ove 2.0 jeftinije varijante imao protok od 60mb/sek kolika mi je stvarna brzina neta onda je ipak bolje dati 800 nego 3000 din

Neces naci ni jednu wi-fi karticu koja ima protok interneta kao preko lan kabla. Niti jedan internet provajder ne smatra wifi karticu odnosno bežični prijem interneta relevantan pokazatelj brzine downloada ili uploada.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.373
Da, to za wifi karticu ok, to znam, ali je problem sto sam kupio usb lan adapter kojim bukvalno nista nisam dobio, tj sada mi preko njega radi internet preko lan kabla, ali je brzina jedva 6mb/sek, a stvarna brzia mog neta na druhim kompovima kada merim u stanu preko lan kabla je 60mb/srk, cak i preko tog kabla na ovom kompu gde mi je crkao lan ulaz na ploci iszo cepa 60.
Ovo je uzasno i zalosno. Bukvalno kao da nemam net. Da je bar 20-ak pq i da mi bude lakse, a ovako ....
Ovo cudo sam kupio


EDIT: Imam neko osrednje resenje, tj sada sam probaoi drugi usb wifi adapter, tj Belkin Wireless G USB Network Adapter (F5D7050) i sa njim izvucem 20mb/sek sto je mnogo bolje od onog jadnog malog usb wifi adaptera netgear koji ide do 6mmb/sek
Sent from my SM-G9350 using Tapatalk
a52e24c3c1b236ba4cc5cef6830e6fc3.jpg
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top