problem sa internetom

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.373
Imam komp sa windows 10 pro x64. Vec mesec dana je sve radilo kako treba, tj radio je internet preko lan kabla, ali se odjednom javio problem i vise mi ne radi net preko lan kabla i radi samo preko usb wifi kartice.
Evo i par slika da vidite kako izgleda device manager. Bio mi je precrtan ovaj drajver za lan karticu pa sam skinuo ponovo drajver, instalirao ga i u device manageru stoji da je sada sve ok, a net preko lan kabla i dalje ne radi.
 

Prilozi

  • internet problem.png
    internet problem.png
    17,2 KB · Pregleda: 10
  • device manager.png
    device manager.png
    59 KB · Pregleda: 9
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
4.536
Imam komp sa windows 10 pro x64. Vec mesec dana je sve radilo kako treba, tj radio je internet preko lan kabla, ali se odjednom javio problem i vise mi ne radi net preko lan kabla i radi samo preko usb wifi kartice.
Evo i par slika da vidite kako izgleda device manager. Bio mi je precrtan ovaj drajver za lan karticu pa sam skinuo ponovo drajver, instalirao ga i u device manageru stoji da je sada sve ok, a net preko lan kabla i dalje ne radi.
Jesi li probao da podignes novi sistem...meni sto prvo pada na pamet da windows pravi problem,a sledece moze biti drajver i sam konektor na maticnoj ploci.Znaci probaj ponovo da podignes sistem i nove drajvere instaliraj.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.373
Problem je sto hocu da izbegnem ubacivanje systema jer cu izgubiti nesto sto ne mogu ponovo da imam, u stvari mogu, ali ne mogu odmah da imam to sto mi treba. Taj komp je leglo informacija koje dobijam i koje mi mnogo znace, mada mi znaci i to da imam 60mb/sek umesto 8mb;sek kao sto imam sa ovom usb wifi karticom

Sent from my SM-N9200 using Tapatalk
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
58
Moj predlog je da pokrenes bilo koji Linux kao zivi OS , predhodno napravljen pomocu Rufusa iz vindovsa. Nije mnogo teze nego instalacija i podesavanja iGO-a.
Cim pokrenes Linux videces da li ti radi inernet, ne treba nikakvi drajveri i sl.
U njemu vec imas preinstaliran ili Firefox ili Chrome tako da.....
 
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
4.536
Moj predlog je da pokrenes bilo koji Linux kao zivi OS , predhodno napravljen pomocu Rufusa iz vindovsa. Nije mnogo teze nego instalacija i podesavanja iGO-a.
Cim pokrenes Linux videces da li ti radi inernet, ne treba nikakvi drajveri i sl.
U njemu vec imas preinstaliran ili Firefox ili Chrome tako da.....
Moze i tako ako nece da podize novi sistem.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.373
Moj predlog je da pokrenes bilo koji Linux kao zivi OS , predhodno napravljen pomocu Rufusa iz vindovsa. Nije mnogo teze nego instalacija i podesavanja iGO-a.
Cim pokrenes Linux videces da li ti radi inernet, ne treba nikakvi drajveri i sl.
U njemu vec imas preinstaliran ili Firefox ili Chrome tako da.....

Hvala na predlogu.
Vec imam live linux na cd-u pa cu ga isprobati i onda vam javljam sta sam uradio

Probao sam Live linux i na zalost nemam internet preko lan kabla ni sa njim :(
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
4.536
Hvala na predlogu.
Vec imam live linux na cd-u pa cu ga isprobati i onda vam javljam sta sam uradio

Probao sam Live linux i na zalost nemam internet preko lan kabla ni sa njim :(
Probaj drugi lan kabl,može biti i do njega.Ako ne rešiš drugi sistem,ako to ne pomogne servis.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.373
Zaboravio sam da napomenem da sam ovaj isti lan kabal probao na laptopu i sve normalno radi, ali cu ipak probati i na drugom mestu gde imam lan kabal u drugoj sobi gde je drugi desctop i gde sve radi kako treba. Plasim se da mi je crkao na maticnoj lan konektor, a ako jeste onda ne znam sta cubda radim jer nemam mesta na toj ploci da nakacim drugu lan karticu

Sent from my SM-G9350 using Tapatalk
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.317
Zaboravio sam da napomenem da sam ovaj isti lan kabal probao na laptopu i sve normalno radi, ali cu ipak probati i na drugom mestu gde imam lan kabal u drugoj sobi gde je drugi desctop i gde sve radi kako treba. Plasim se da mi je crkao na maticnoj lan konektor, a ako jeste onda ne znam sta cubda radim jer nemam mesta na toj ploci da nakacim drugu lan karticu

Sent from my SM-G9350 using Tapatalk
Imas USB eksterne mrezne kartice,evo primer:
Kod:
https://www.uspon.rs/productdetails/wireless-usb-mrezna-kartica-asus-usb-n13-b1-1510789451
Mada mozes ukusati USB eksterne mrezne kartice i potrazi sta ti odgovara.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.373
Imas USB eksterne mrezne kartice,evo primer:
Kod:
https://www.uspon.rs/productdetails/wireless-usb-mrezna-kartica-asus-usb-n13-b1-1510789451
Mada mozes ukusati USB eksterne mrezne kartice i potrazi sta ti odgovara.
Imam vec jednu usb bezicnu mreznu karticu poput te, ali mi se ne svidja jer je protok los. Da postoji mogucnost da sve ide kao pre preko lan kabla to bi bilo super.

Pronasao sam ovo, ali ne znam koliko je dobra varijanta, tj da li je dobar protok sa tim, mada pretpostavljam da je bolja varijanta od ove bezicne koju vec imam

https://www.uspon.rs/productdetails/adapter-usb-lan-gigatech-glc-u07-1510789451

a postoji i skuplja varijanta, mada je to previse para
https://www.uspon.rs/productdetails/adapter-usb-3-0-gigabit-lan-digitus-dn-3023-1510789451

Ako bih i preko ove 2.0 jeftinije varijante imao protok od 60mb/sek kolika mi je stvarna brzina neta onda je ipak bolje dati 800 nego 3000 din
 
Natrag
Top