problem sa instalacijom windows-a

Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
sa donje strane pise model 11-d010nm

drajvere sam skidao sa ovog sajta >HP support

ostacu ja na win8.1 obzirom koliko imam muke sa instalacijom OS i drajvera, samo da resim Touchpad !


Zašto je problem. Pa imaš na stranici hp-a drajvere za taj laptop. Nije bitna podoznaka isti je drajver za taj lap. Samo selektuj 8.1 i skini drajver. Naravno 64-bitni sistem.

Capture.PNG


Kod:
http://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/HP-Stream-11-Notebook-PC/7372144/model/7538969
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
upravo sam odatle i skinuo ali nakon zavrsetka instalacije nista ... i dalje neradi Touchpad !
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ti custom drajveri za touchpad su malo zeznuti, mora se rucno enabluju da bi radeli. Sad mi bezi iz secanja sta tacno bese, ali neka opcija se posebno podesavala iz power options.
Takodje ima i onaj naivan stos da dva puta brzo kliknes na touchpad da bi se aktivirao. Valjda ce ti neko nadje ovo za aktivaciju iz kontrolnog panela, ja sam trenutno nesto zauzet.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Jeli radio prije nego sto si instalirao Windows. Vjerovatno jeste jer sada citam da si imao vec instaliran 8.1
Ako vec na taj lap ide i win 10 zasto ne instaliras i preko update ce pokupiti sve drajvere.
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Da li je ukljucen uopste touchpad? Nekada imate na HP fn+ neko F dugme ili dva puta brzo dodirnete tp u gornjem levom uglu...
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
ponovo sam instalirao Win8.1 , po preporuci sa USB formatiranim sa NTFS i bootabilan win8.1 sa Poweriso instalacija prosla glatko.. izbrisao sam sve particije tako da imam jednu 32 gb

prvo sam instalirao wireless i sada skidam sa HP sajta driver po drajver po spisku... kad dodjem do touchpad-a javljam..
za sada ne radi touchpad , vec samo usb mis

slika Device managera>>
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    180,7 KB · Pregleda: 10
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Sledeci put pokusaj da i nstaliras MAC sistem i mi kao dolazimo da ti pomognemo ...salim se, gledaj da nadjes malo veci hard, jel ovo 32 GB mi se nimalo ne svidja, jedino ako ti ostatak ostao neparticionisan.
Sve jedno cepaj...
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
ma nije moj laptop , nego sam hteo da instalacijom cistog OS dodjem do malo prostora i vlasniku omogucim malo komocije.
inace tvornicki je ugradjen MMC HBG4e 29.12 gb i ja sam celu particiju iskoristio za OS.

ranije je bio win8.1 na 20 gb i kusur backup image

vec sam se uplasio da ce i ova noc biti uz ekrane i VH1 u pozadini ... uf

Sledeci put pokusaj da i nstaliras MAC sistem i mi kao dolazimo da ti pomognemo ...salim se, gledaj da nadjes malo veci hard, jel ovo 32 GB mi se nimalo ne svidja, jedino ako ti ostatak ostao neparticionisan.
Sve jedno cepaj...
btw... pre dve godine sam imao slucaj laptopa MACBOOK PRO iz Danske i uspesno instalirao dual boot Leopard & Windows, daleko manje muke nego s ovim .. mnogo znaci pomoc sa foruma :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ma resio bi ga ti i bez nas, ne sekiraj se, samo treba da okapnes pored kompa. A ovako ti je bolje, ako ne uspe, onda svalis krivicu na savetodavca. - opet mala sala. Vidi tu postoje razne zezancije i uvek ima nesto novo. Recimo ovi sto igraju igre, uvek zaborave da naprave jednu particiju za virtuelnu memoriju, po ugledu na LInux. Stedi defragmentaciju i Bad sektore.
Ima razni stosovi, ne pitaj...kad nekom kazes nesto, on oce jos, jos, jos...aaaaaaaa....
 
Natrag
Top