Problem sa hard diskom

Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
239
Ko sto ti je i sam program rekao imas 57 prelocirana sektora(verovatno si trebao i da odreagujes kod prvih 5, al ajde sad). Reko bih da nema neke narocite potrebe za uzbudjavanjem. Verovatno da bi vecinu ovih sektora i uspeo da spases da si na vreme uticao. E sad, treba propratiti situaciju i za neki dan preskeniraj opet da vidis da se situacija nije pogorsala.
Znaci slika kaze da trenutno nema ni jedan pendig sektor, odnosno u progresu, a ovi 57 ko zna kad su napravljeni. Moze da se desi cak i fabricki kupljen tako.

Sve sto mogu da ti preporucim je da skines program Smart Defrag i da defragmentises malo disk. Program je karakteristican po tome sto ne mora ceo hard da defragmentises nego odredis custom folder sa filmovima i onda ga on obradi. Ja ga koristim recimo kad instaliram neku igru i onda folder od igre defragmentujem radi tecnijeg ucitavanja itd.

- Znaci proprati situaciju u narednim danima i ako se situacija pogorsa, propusti hard kroz HDD Regenerator, mada se nadam da nece imati potrebe za time. Rano je jos za davanje saveta koji bi nam se obili o ledja.[/
Ovaj problem je verovatno od skora,zadnji put sam hd tune palio pre mesec dana i sve je bilo u redu.Pustio sam jos jednom u medjuvremenu regenerator iz Hiren's Boot-a,2 sata je skenirao i nije nasao lose sektore.Defragmentaciju radim 2x mesecno,probacu i sa ovim programom.Hvala u svakom slucaju svima.Ziveli :)
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
239
J2BEQSV.jpg


Evo provere od danas.Koliko vidim,ovo se sve vise i vise povecava.U medjuvremenu sam reinstalirao sistem,defragmentaciju,regenerator,i to je to.Hard se izgleda bas nameracio da crkne.Sta mislite?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
U pravu si, ovo uopste ne mirise na dobro. U odnosu na sliku sa prve strane ova je ubedljivo porazavajuca. Vidi ovde je nemoguce dati savet. Uradi jos jednu proveru za dva dana i ako se i dalje povecava ostaju ti dve mogucnosti, mislim tri. Pomoli se da ce to da se zaustavi samo od sebe, pod dva proveri da li je hard dobro pricvrscen, znaci da se ne klati nekako, zatim kabal uglavljen(ili ga zameni skroz sa novim), i takodje astal na kome ti se nalazi racunar da se ne trese rapidno.
Oslusni malo ako hard kao koci i ispusta cudne zvuke(stenje), kod ovog poslednjeg simptoma u kombinaciji sa ovim slikama tesko da ima leka. Jedino ovaj kabal proveri, mada da je kabal u pitanju verovatno bi ti se racunar i zamrzo po par puta i restartovao sam od sebe eventualno.

Sad cu da ti ispricam kratku pricicu, ja imam jedan hard koji je do pola ispravan, a od pola je potpuno propao. I sad pazi, preseko sam ga Seagejtovim alatom sa hirens buta na pola i resetovao sam bad sektore. I kad je hard startovan, smart mogucnost uopste nije vidla deo sa propalim sektorima, a pise da je full health.
Ovakvi primeri su naravno retkost, neko bi reko i fantazija, sve zavisi gde su koncentrisu bad sektori, mada vecina korisnika samo baci stari i kupi novi hard. To je to prijatelju, kad kupis nov samo nam javi koliko te je kostao i u kakvom je stanju, pa se cujemo na Vidovdan do godine.
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
239
4tiymDe.jpg


Ovo je stanje od veceras.Windows sve teze radi,sporo se podize,ponekad treba x puta da ga restartujem da bi se kolko tolko unormalio.Sumnjam da su se losi sektori pojavili kad sam cistio racunar pre mesec dana(kad je istekla garancija),ispao je hard iz kucista,posto imam neko sranje Frontier,gde je leziste za hard vrlo slabo.sta vise da mu radim?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
ispao je hard iz kucista,posto imam ...
To mu dodje ko situacija kad se deda igra sa unuka i baci ga u vazduh i unuk isklizne iz dedine ruke i ljuzne na zemlju. Garant debil ispada, mada ruklu na srce ja znam desetak njih koji nisu isklizavali dedi iz ruke, pa su opet disejblovani ispali, sto ce reci u prevodu izadji na buvljak kod Tvrdjave pa kupi polovan. Samo pazi jednu stvar, ako na poledjini diska zateknes ista napisano(X ili nemacke reci neke) ili ogrebano, .. ne kupuj. Takodje ne kupuj za vise od 200 dinara. Ili u prodavnicu, pa kupi nov, Jbg ..trebao si odma da napomenes da ti je disk ispao na patos pod ostrim uglom, ..sto se unapred smatra katastrofom, ako pretpostavljas na sta mislim.
Fajront, ..iliti adios Amigos :D, ..vidimo se.
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
239
To mu dodje ko situacija kad se deda igra sa unuka i baci ga u vazduh i unuk isklizne iz dedine ruke i ljuzne na zemlju. Garant debil ispada, mada ruklu na srce ja znam desetak njih koji nisu isklizavali dedi iz ruke, pa su opet disejblovani ispali, sto ce reci u prevodu izadji na buvljak kod Tvrdjave pa kupi polovan. Samo pazi jednu stvar, ako na poledjini diska zateknes ista napisano(X ili nemacke reci neke) ili ogrebano, .. ne kupuj. Takodje ne kupuj za vise od 200 dinara. Ili u prodavnicu, pa kupi nov, Jbg ..trebao si odma da napomenes da ti je disk ispao na patos pod ostrim uglom, ..sto se unapred smatra katastrofom, ako pretpostavljas na sta mislim.
Fajront, ..iliti adios Amigos :D, ..vidimo se.
AmYOsfS.jpg


Par dana je ovakvo stnje,ne menja se u opste.Ma kakav buvljak,vise mi se isplati da uzmem refabrikovan hard u radnji,ima recimo 320 gb za 3000 din sa garancijom od 2 god.Toshiba se recimo krece 6000 din za 500 gb i 6500 za 1 tb.Seagate i WD su malo skuplji,ali cena je za 500 din veca.Samo da skupim pare i menjam.Pozdrav
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ako se zadrzi na tome onda imas srece. Dobar je taj disk. Temperatura svega 34 na ovoj zegi. Radnih casova 4676 podeljeno sa 24, 194 dana koriscenja.

Pazi sad 4676 - 4635 = 41 sat. I sad posto prva slika bila 2.VII , a ova 10.VII. to ti je 8 dana.
41 sat podeljeno sa 8 dana je 5 sata. Znaci dnevno koristis komp 5 sata. Hehe mali forenzicki opis tvog slucaja. Da ti nije ispadao iz ruke taj bi hard doziveo duboku starost posto ga ti koristis tek tolko radi fore. Javi opet za mesec dana da li ima neke promene da vidimo kako izgleda.
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
239
Pozdrav,evo stanje harda posle mesec dana.Cini mi se da je malo dosao sebi.Nije bilo problema od tada.

2kxGeqD.jpg
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Lako je proveriti "buducnost" tvog diska. Sa HDDGuru sajta skini Low Level Format alatku i formatiraj disk. To moze potrajati sat-dva. Posle toga proveri broj losih sektora. Nakon toga ponovo formatiraj disk istim programom i ako broj losih sektora ostane isti kao posle prvog formatiranja mozes biti miran - disk ce ti jos potrajati.

Sa problematicnim diskovima inace LowLevelFormat je jedan od obaveznih koraka u spasavanju. To svakako sa sobom povlaci i reinstalaciju OS-a.
 
Natrag
Top