Problem sa dizanjem sistema na lap-topu (fujitsu-siemens, amilo li 2727)

Član
Učlanjen(a)
05.04.2009
Poruka
61
Problem je sledeći: prilikom dizanja sistema se ne vidi hard disk.
Probala sam i xp i vistu i sedmicu, isti problem se javlja.
Inače, hard se vidi u BIOS-u...ali kad trebam pokrenuti setup nemam na šta...
Kao da fale drajveri...probala sam ubaciti ali mi ne ide.

Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
jesi otvorila boot meni kad si ubacila instalacijski meni, da li ga u boot meniju vidi?
 
Član
Učlanjen(a)
05.04.2009
Poruka
61
Ne, nigde ga ne očitava (osim u biosu).
Odustajem, neka ga nose u servis........ :(
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
trebao bi da postoji boot meni kod tih laptopa, cim ga upalis, sad sam malo zaboravio, cini mi se da je na f2 ili neki drugi taster, uglavnom pise cim se pali, kad otvoris boot meni treba da ti izbaci bootabilne uredjaje znaci hdd, dvd ili neki drugi kao npr usb
 
Član
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruka
28
za biranje odakle ce da bootuje je f11 a za podesaanje biosa je f2.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Skoro je neko resio slican problem,posto je vadio HDD,pa vratio na mesto i pokrenuo podizanje OS-a
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
F12. Jedan Li2727 mi je upravo u krilu. Pre nekoliko dana sam instalirao W7 na njega i nije pravio nikakve probleme. AHCI je po defaultu ukljucen u biosu. Da bi instalirao Xp neophodni su dodatni drajveri ako je AHCI ukljucen. W7 ne bi smeo da pravi probleme. Iskljuci AHCI u biosu i pokusaj onda.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Skoro je neko resio slican problem,posto je vadio HDD,pa vratio na mesto i pokrenuo podizanje OS-a
F12. Jedan Li2727 mi je upravo u krilu. Pre nekoliko dana sam instalirao W7 na njega i nije pravio nikakve probleme. AHCI je po defaultu ukljucen u biosu. Da bi instalirao Xp neophodni su dodatni drajveri ako je AHCI ukljucen. W7 ne bi smeo da pravi probleme. Iskljuci AHCI u biosu i pokusaj onda.


Stvarno ne razumijem zašto se hvatate za poruke koje su pisane još 2011 godine.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Ne bi shvatio :)

Cudni su putevi gospodnji. Jole, tvoj sam veliki duznik! Jos uvek sam u neverici ali tvoj post mi je pre dva sata doneo Sony Vaio E5 na poklon.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Stvarno ne razumijem zašto se hvatate za poruke koje su pisane još 2011 godine.
Ljudi se nastavljaju na stare postove,da ne bi otvarali nove ili neko odgovori na stari post,a datum je danasnji ili jucasnji i to pokazuje zadnji post.kad vidim tu da je svez datum,ne proveravam kad je postavljen prvi.Znaci pisem ovom ispred mene,a ne onom prvom.To mi se desilo vise puta.Pocelo zakrecavanje,ali sta cu.nemoj nas odma grditi,u redu opomenuti treba.zato i jeste vi tu koji ste vispreniji da nas ispravljate.Nismo svi savrseni.Sta da radimo.
 
Natrag
Top