Problem sa boot-ovanjem

Učlanjen(a)
08.09.2013
Poruka
2
Jutros kada sam upalio komp(koji sam inace ostavio upaljen,instalirao se update sa 8 na 8.1) nisam mogao da podignem aiatem. Izbaci mi gresku prilikom ucitavanja nekog "shell" procesa i tu se zakoci,samo crni ekran i kursor ostaju. Kombinacija alt+ctrl+del funkcionise ali nista drugo ne radi. Posle pokusaja da odradim system restore,repair ili bilo koju drugu opciju sa instalacionog diska na drugu particiju sam instalirao 7 i prilikom dual boot menija kao prvi sistem mi daje win 7 a kao drugi samo prazno polje(prvo sam mislio da je 8 nestala). Kada udjem na to prazno polje i kliknem f8 dobijem celu paletu opcija ali i ulaskom u safe mode se isto desava,ako je to u opste safe mode. Kako srediti problem a sacuvati sve na particiji? Imam gomilu programa cije baze necu moci da povratim samo kopiranjem pa moram da podignem sistem kako god,pomagajte. Unapred zahvalan svima na savetima
 
Učlanjen(a)
08.09.2013
Poruka
2
Novosti: mogu da udjem u safe mode command prompt only,cak sam i neke programe startovao i funkcionisu normalno.
Ljudi pls pomagajte nemoguce da niko nema neku ideju
I da,svaki treci,cetvrti put prilikom restarta(paljenja) racunara startuje mi se chdsk i nalazi neke greske koje sredi ali se opet startuje
i opet nalazi greske koje sredi i tako kao beskonacna petlja
 
Član
Učlanjen(a)
21.03.2011
Poruka
8
Pronađi na internetu program koji se zove Easy BCD. Program služi u slučaju da imaš problema sa Boot Loader-om i pogledaj koji Operativni Sistemi su u listi i ukoliko postoji Windows 8 podesi mu particiju na kojoj će se nalaziti Boot Loader za taj Windows. Pazi prilikom izbora Boot Loadera na koju particiju stavljaš i koji Windows ti je trenutno u upotrebi. Ukoliko nemožeš da pokreneš Windows 8, onda instaliraj navedeni program na Windows 7 i ukoliko ti je kada pokreneš Windows 7 nalazi na C:\ kao što se podrazumeva onda treba da pogledaš na kojoj ti je Windows 8. Ukoliko ti bude nešto ne jasno u ovom postu piši slobodno. Srećno :D
 
Natrag
Top