Problem prilikom paljenja kompjutera

Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Pozdrav svima!Elem rec je o problemu kada palim kompjuter,pojavi mi se logo od windowsa i onda se restartuje kao da nesto cakne unutar kucista i pise mi start windows normally or launch startup repair.E sad ja sam probaoovaj repair jedno dan dva nije imalo opet sada ponovo,takodje ja mogu da podignem sistem odabirom opcije star windows normally i on radi bez problema,ali kako da mi se ovo ne pojavljuje vise toliko me izlidjuje da je to neverovatno.Pregledao sam HDD sa Hard disk tune programom nema losih sektora,sistem sam uradio pre nekoliko,prvo sam uradio xpsp3 pa onda ubacio cd i uradio windows 7 jer nije htelo iz biosa,video bi plavu sliku od pozadine windows 7-e i nece dalje.Takodje mi se ponekad pokaze prilikom dizanja sistema plavi ekran ali se brzo butuje da ne mogu da vidim sta pise,ovo sve govorim da bi mozda lakse ustanovili do cega je porblem.Kablove sam izpremestao opet nista.Konfiguracija kompa je Intel Celeron D330 2.66 GHz,graficka 256 MB,HDD Maxtor 80 GB,1 GB RAMA Geil.Saveti su dobrodosli,hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
kad se upali radi normalno?
ako ti se gasi u radu, tj kad ga opteretis, moguce da ti se procesor greje,ili od zaprljanosti ili zbog loseg kontakta procesora sa hladnjakom
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Da,kad se upali radi normalno.Mada winows javi da je imao problem pri paljenju u malom prozorcicu,ali radi sasvim normalno ne gasi se u radu,ne zakucava nesto pa da se restartuje nista od toga.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Probaj uradi samo repair sistema mozda ce pomoci.Mozda nije nesto islo kako treba pri dizanju sistema pa te sada opominje da postoji greska,mozda je i neki "dll"fajl.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
ma da pokusaj to.po tvojim recima msm da nije problem u hardware vec u sistemu.ako nista pokusaj ponovo reinstalirati sistem ali sa nekog drugog cd-a.ako ti se pocne isto desavati onda moras pogledati detaljno hardware , moguce je i da hdd zeza,ili mozda nesto drugo.ali msm da nije dok kad se upali radi normalno.jedino ako ti se nekad u radu pojavi plav ekran onda je nesto do hardware
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Aha,ok sistem cu odraditi u krajnjem slucaju jer radim neke seminarske radove pa me mrzi ponovo instalirati programe po gigabajt,u svakom slucaju hvala.Valjda cu pronaci neku foru dok ne kupin nov komp,ovaj je svoje odradio:gl_wacko:
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
nemoj ga tuci :D
nzm dal ti se to desavalo pre na predhodnim sistemima,ako nije probaj sa drugom instalacijom windowsa

kazu kad software glavi, hardware najvise dobije batina :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Ma on kaze nagazi jace manijace xaxaxa.Cini mi se da se to pocelo pojavljivati kada sam nadogradio na SP1 moze i to da bude razlog.Bio sam mu odradio XP ali mi taj sistem dojadio i uvek su mi secali prozori,na sedmici ide sve lepo,ali ja ni ne igram igre jedino po neki program.Sad kad ga upalim nece da mi se upali monitor,pa ga ja ugasim drzeci dugme za gasenje pa ga ponovo upalim on radi,ali naravno pise mi da odaberem safe mode ili normlano da startujem.Prosli put je bilo da ga popravim ili startujem normalno stvarno ne znam sta se desava,mora da su neki "gremlini" usli unutra :D
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Uh ne bi te plasio,ali i meni se tako desavalo i ispostavilo se da je otisao monitor.meni se desavalo da podigne sistem i da se cuje ona melodija kada je podignut sistem,a slike nigde i ja sam slucajno isto tako:Ugasim monitor i posle nekoliko sec. se pojavi slika i normalno radi ceo dan,ali kada nesto radim i treba da restartujem ono ponovo.I kasnije mu je trebalo sve vise puta gasenja i cekanja da se upali.I onda sta drugo nego novi monitor i sada radi sve kako treba.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
novi monitor :crazy_pit:.

taj simptop sto si naveo`` jolemisa`` se dogadja na svim monitorima i tv. odu kondenzatori, rok trajanja najkvalitetnijih kondenzatora neprelazi 5godina. tako da ako samo jedan ode pocen ti se to desavati.popravak ti kosta oko 10eura.
sinoc je i moj poceo isto,pa sam ga rastavio i naravno jedan kondenzator se naduvo.imao sam polovan isti pa sam zameno sam sebi.ostao sam oko pola sata sve ukupno.

g07lwsfw5


qt0tz31ej


malo smo skrenuli s teme:oopss:
 
Natrag
Top