Problem oko tek ubacenog hard diska u racunar

Učlanjen(a)
11.12.2014
Poruka
15
E ovako ubacio sam dovi hard disk u centralnu i sad kad palim centralnu da snimam novi windows na nju ovo mi izbaci http://prntscr.com/61zdni Evo i slika i na kraju dol pise ovo sto se bas ne vidi sve "for best reliability & performance please change the stand alone slave driver to master" pomoc bi mi dosla od velike koristi

hvala !
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
E ovako ubacio sam dovi hard disk u centralnu i sad kad palim centralnu da snimam novi windows na nju ovo mi izbaci http://prntscr.com/61zdni Evo i slika i na kraju dol pise ovo sto se bas ne vidi sve "for best reliability & performance please change the stand alone slave driver to master" pomoc bi mi dosla od velike koristi

hvala !

Pa podesi ga u biosu da bude master a ne slave!Stavi ga na 1vi sata port na ploci!
Znaci iskopcaj racunar iz struje stisni dugme za paljenje na kompu par puta i promeni mu sata port!
Nisi napisao koja je ploca u pitanju i koji win pokusavas da instaliras Xp,7,8,8.1,10 itd?
 
Učlanjen(a)
11.12.2014
Poruka
15
ploca je SIS962L ASROCK ,,a windows xp hocu da ubacim

I jos nesto obicni su prikljuci za hard disk nisu sata
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Pozadi, na hard disku gde se ukljucuju kablovi ima jedan deo za vise pinova. Obicno stoji plava plastikica sa metalom unutra na dva pina i ona odredjuje u kom modu radi hdd. U ovom slucaju je potrebno podesiti da primarni disk stoji na master, sekundarni ako je na istom kablu master slave, takodje pojednini stari hdd-ovi imaju i opciju cable select, i onda treba psotaviti oba na cable select, pa ce po kablu preko kojeg su povezani sistem sam odrediti poziciju....
 
Učlanjen(a)
11.12.2014
Poruka
15
Mijenjao sam dzekove u hdd i opet mi ostane sa slave ,, a kako mogu to cable selct ustimat jel se to radi u biosu ili ?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Kao sto rekoh to se menja preko pinova. Obicno pise ili pored pinova ili na gornjoj strani hard diska koji pinovi i pozicije su za sta, obicno je na gornjoj strani hard diska slicica ili dijagram sa pozicijama. Na jednom kablu mogu da budu jedan master i slave. Za Cable select mislim da treba i poseban kabl, sa oznakom CS na istome...

P1-Jumpers.gif
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top