Problem - Hidrofor nece da startuje po slaboj struji ispod 180V~

Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Nijedan analogni ni prosecan digitalni instrument ne moze da izmeri napon tog pika jer traje mnogo kratko da bi bio izmeren. Teoretski, na 220V efektivno, amplituda je 310V a trijak bi trebao da izdrzi dva puta toliko, tako da onaj od 600V mozda nece biti dovoljno dobar. Onaj RC filter upravo tu treba da pomogne. Tebi treba i neki komparator koji ce stalno meriti dolazeci napon i odlucivati pri koliko smanjenom naponu da se ukljucuje sva ova skalamerija i drugi kondenzator, jer kada je napon zaista 220V +/- dozvoljena tolerancija za svim ovim nema potrebe a cak bi i jos jace pregrevalo motor. Sta god da napravis trebace ti neko vreme testiranja i nadgledanja da bi zakljucio da je sigurno i pouzdano na duze staze. Cak i onda ce stalno raditi crv sumnje da li vlaga prodire tamo gde nebi smela.
Jedino pravo resenje je stabilan napon mreze. Ako i komsije imaju ovako nestabilan napon, sto je vrlo verovatno, onda samo Elektro distribucija moze ovo da resi. Ako je kod komsija bolje stanje, sto je malo verovatno, onda samo jos ostaje da se proveri kabl od bandere do kuce.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Tebi treba i neki komparator koji ce stalno meriti dolazeci napon i odlucivati pri koliko smanjenom naponu da se ukljucuje sva ova skalamerija i drugi kondenzator, jer kada je napon zaista 220V +/- dozvoljena tolerancija za svim ovim nema potrebe a cak bi i jos jace pregrevalo motor.

Ma i ja volim da mi to sve bude savrseno
Ovaj komparator sam koristio u korektore napona (manje do 500w) za frizidere i zamrsivace extra radi a i izuzetno je prost za izgradnju i vllo pouzdan, provereno radi godinama.
Naponska zastita.jpg
Ovako izgleda zbudzeno na brzinu:
20160530_001359.jpg

Samo jos da ubedim prijatelja da dodamo jos jednu OG kutijicu elektronike :ludd/:.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Umesto svake od ovih LED dioda mozes da stavis po jedan optokapler tj. solid state rele pa da ukljucujes u igru kondenzator po kondenzator u paralelu, zavisno koliko napon padne :beee:
 
Natrag
Top