ПРИЗНАЈЕМ: ПОСТОЈИ БОГ! др Ентони Флу

Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
ПРИЗНАЈЕМ: ПОСТОЈИ БОГ!

Како је водећи светски атеиста др Ентони Флу постао религиозан

anthony_flew_-_small.jpg


Вест која је шокирала велики део научне заједнице. Постоји само један научник у историји који је био назван "икона атеизма" и "шампион атеизма" - др Ентони Флу. Пред бројним камерама др Флу је изјавио: „Сазвао сам ову конференцију за штампу да вас обавестим да сам постао религиозан. Под притиском јасних и недвосмислених научних чињеница морао сам да прихватим да Бог постоји“.

пише: Мирољуб Петровић



Постоји само један научник у историји који је био назван "икона атеизма" и "шампион атеизма". Реч јр о др Ентонију Флуу, професору филозофије на најпознатијим светским универзитетима, аутору бројних књига које оспоравају религију, од којих је најпознатија "Бог и филозофија" - књига која је имала бројна издања. Професор Флу је био идол свим светским атеистима а његове дебате са религиозним научницима биле су омиљени програм атеистима широм света. Велики успон атеизма у савременом свету довео је до формирања бројних клубова атеиста, а икона сваког од тих клубова био је проф др Ентони Флу. А онда се десило нешто неочекивано, шокантно...

На недавној дебати са једним религиозним научником др Флу је износио познате атеистичке аргументе, а онда му је супротна страна упутила два питања:

(Прво питање): "Господине Флу, ја у руцим држим Библију. Где је настала ова књига?"

Др Флу је одговорио: "Настала је у штампарији, наравно."

Онда му је религиозни научник приговорио: "У овој књизи се налази информација, што значи да је књига настала у уму писца, а не у штампарији. Да ли се слажете?"

Др Флу се сложио: "Да, у праву сте, та књига је настала у уму писца."

А онда је уследило питање на које др Флу није знао да одговори:

(Друго питање): "Господине Флу, пошто сви живи организми имају у себи веома сложену информацију, записану у генима, у чијем уму је настала та информација?"

Дуготрајно ћутање др Флуа било је шокантно за његове атеистичке симпатизере, па је разговор скренут на другу тему, а поменуто питање остало је неодговорено.

Током девет месеци након дебате др Флу је размишљао о питању на које није знао одговор. Његов мото, којим је учио студенте током више година, гласио је: "Треба следити чињенице без обзира на то куда те оне одведу."

И тако су чињенице одвеле најпознатијег светског атеисту до закључка који је изнео на конференцији за штампу која ће изазвати прави земљотрес у великом делу научне заједнице. Пред бројним камерама др Флу је изјавио:

"Даме и господо, поштовани пријатељи, сазвао сам ову конференцију за штампу да вас обавестим да сам постао религиозан. Под притиском јасних и недвосмислених научних чињеница морао сам да прихватим да Бог постоји. У најновијем издању моје књиге 'Бог и филозофија' писаће да су сва моја досадашња дела превазиђена."

Шок је био потпун. Неверица није силазила са лица и усана армије светских атеиста.

Када је ова вест одјекнула у светским медијима, у исто време кренула је лавина коментара атеиста да др Ентони Флу "није тако мислио", да су медији "лоше пренели његову изјаву" итд. Онда је др Флу поново изашао пред камере и поново потврдио своје јасно опредељење да Бог постоји и да је то научна чињеница која је јасна и необорива.

Али, као што смо сведоци да у овом свету постоји она страна која агресивно приказује светлост као таму, црно као бело, а слатко горко, тако је настављена агресивна кампања у бројним медијима да др Флу није изјавио да је постао религиозан, да га "религиозни фанатици погрешно интерпретирају" и да је атеизам једини прави пут у животу.

Др Флу је онда сео и написао аутобиографску књигу "Признајем: Постоји Бог!“ - Како је најортодокснији светски атеиста променио свој став". У тој књизи он описује своје одрастање у религиозној породици, своје скретање у атеизам под утицајем атеистичке литературе и дугогодишњи рад на месту професора филозофије на бројним светским универзитетима као најватренији промотер атеизма у свету. А онда, уследио је преокрет под утицајем јасних научних чињеница.

У својој књизи др Флу, као маестрални филозоф и логичар, показује како је најпознатији светски еволуциониста, Др Ричард Докинс, потпуно погрешно објаснио феномене у природи, и злоупотребио свој утицај као професор биологије на Оксфордском универзитету. Књига даље обрађује и друга питања у вези с односом науке и религије, и науке и атеизма, и представља прави уџбеник здраве логике и једноставног научног резоновања.

Као религиозан човек, др Флу цитира библијски текст и каже: "Тешко онима који зло зову добро, а добро зло, који праве од мрака светлост, а од светлости мрак, који праве од горког слатко а од слатког горко."

Развој науке бацио је ново светло на безбројна чуда природе која потврђују тврдњу да је овај свет створен и да није могао настати случајно, како тврди савремена теорија еволуције. Археологија, геологија, астрономија и друге научне дисциплине показале су да постоји потпуни склад између савремених научних открића и извештаја датих у Библији. Творац не само да је створио овај свет, већ је човеку дао јасна упутства за квалитетан и успешан живот, записана у Библији.

Чињеница је да не постоји штета коју човек може да изазове а коју Творац не може да исправи. Истински религиозни људи, као др Ентони Флу, свесни су те чињенице и храбро наступају у одбрани онога што је истинито и животно важно. Онај који је створио човека у стању је то поново да учини, и након његове смрти, а за оне који су упорни у побуни и деструкцији не постоји ниједан доказ који би могао да их покрене у позитивном смеру, као што Творац каже: "Овима могу и мртви да устају из гробова, али неће веровати."



Ускоро књига др Флуа и на српском
Књига "Признајем: Постоји Бог!" др Ентони Флуа ускоро излази из штампе на нашем језику. Такође, препоручујемо друга најбоља светска издања објављена на нашем језику повезана с истом темом:

- Наука открива Бога, Аријел Рот

- Библијски потоп, Хенри Морис

- Највеће чудо природе: Кањон Колорадо - споменик катастрофе, Стивен Остин

- Наука и проблем смрти, Мирољуб Петровић

Све поменуте књиге могу се набавити у књижари Метафизика, Солунска 10, Београд, тел. 011/292-0062

За више информација о повезивању науке и религије може се посетити веб сајт Центра за природњачке студије: www.cration6days.com

Глоса: Археологија, геологија, астрономија и друге научне дисциплине показале су да постоји потпуни склад између савремених научних открића и извештаја датих у Библији. Творац не само да је створио овај свет, већ је човеку дао јасна упутства за квалитетан и успешан живот, записана у Библији.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Presao je iz jedne u drugu krajnost a mudrost nije stekao. Gresio je ranije, gresi i sada.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Stvarno ne znam čemu ovako bombastičan naslov. To što je on počeo da veruje u Boga nije nikakav dokaz da Bog postoji, kao što ne bi bio dokaz da Bog ne postoji kada bi ovaj ostao ateista.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Smiješno je na koje pitanje dr.Entoni nije mogao odgovoriti, a još smiješnije je da je radi toga "piznao" Boga!
Biće, da se gospodin uplašio svojih godina! Biblija nastala u umu pisca??? Kog pisca? Pa, zar je i jedna knjiga na svijetu imala više pisaca od Biblije? I Stervantesov Don Kihot je nastao u umu pisca!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Smiješno je na koje pitanje dr.Entoni nije mogao odgovoriti, a još smiješnije je da je radi toga "piznao" Boga!
Biće, da se gospodin uplašio svojih godina! Biblija nastala u umu pisca??? Kog pisca? Pa, zar je i jedna knjiga na svijetu imala više pisaca od Biblije? I Stervantesov Don Kihot je nastao u umu pisca!

Uredniče čestiti,
zašto ti je smešno pitanje?
Koliko si upoznat sa genetikom?Ne želim da me pogrešno shvatiš,ali bilo bi lepo da malo protresemo genetiku pa da se vratimo na ovo po tebi smešno pitanje.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Entoni Flu, kao prvo, nije bio naučnik nego filozof. Kao drugo, njegova knjiga "Postoji Bog" napisana je u saradnji sa Roy Abraham Varghese-om i ako potražite malo više o tome na netu, videće da postoji velika kontroverza o tome ko je pisao tu knjigu, a posebno je upitno mentalno stanje Entonija Flu-a u periodu kada je knjiga pisana. Kao treće, pitanja koja su mu navodno postavljena u tom intervjuu zaista su "smešna" sa naučne tačke gledišta, jer tako postavljena pitanja nisu naučna. Tu možemo govoriti prvenstveno o filozofiji a ne nauci.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Uredniče čestiti,
zašto ti je smešno pitanje?
Koliko si upoznat sa genetikom?Ne želim da me pogrešno shvatiš,ali bilo bi lepo da malo protresemo genetiku pa da se vratimo na ovo po tebi smešno pitanje.
Nisi me razumio, očito. Nije smiješno pitanje kao takvo, a nisam to ni rekao, nego je smiješno da uvaženi dr. Entoni, nije navodno znao na njega odgovoriti. Nisam nikakav genetičar. Znam da geni nose neke informacije, koje su, prije svega, vezane za organizam i njegov razvoj i ponašaju se u skladu sa tim informacijama, ali kakve veze ima Bog ili Biblija, sa tim?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Entoni Flu, kao prvo, nije bio naučnik nego filozof. Kao drugo, njegova knjiga "Postoji Bog" napisana je u saradnji sa Roy Abraham Varghese-om i ako potražite malo više o tome na netu, videće da postoji velika kontroverza o tome ko je pisao tu knjigu, a posebno je upitno mentalno stanje Entonija Flu-a u periodu kada je knjiga pisana. Kao treće, pitanja koja su mu navodno postavljena u tom intervjuu zaista su "smešna" sa naučne tačke gledišta, jer tako postavljena pitanja nisu naučna. Tu možemo govoriti prvenstveno o filozofiji a ne nauci.
Ja verujem da postoji Bog, jer zato postoje dokazi, druga stvar je sto vlasnici medija ne zele da se ta izjava publikuje i iznosi, zato je covek ili ti ateista tada, a teista sada resio da napise knjigu. Naravno, da pa cak postane teista i to napise to se i dalje negira, ili bolje izjavi nije on to napisao sam nego je to grupa sa njim.... Na wiki. se moze lepo procitati o njemu, ima jos dosta inf., a da li je filozof ili naucnik malo je .........ateisti se bave naukom??
znaci ateisti znaju da boga nema, ali veruju u patku, koja je snela kosmicko jaje iz kojeg je nastao veliki prasak, to je naucna cinjenica jel tako?citat. Ako je dokazano da samo zivot moze da da zivot, ne vidim gde je problem? Darvin je lepo upakovao prastaru teoriju da je zivot nastao iz vode i da se lagano razvijao to jest evoluirao, i to bez dokaza. Po teoriji evolucije koja je kao dokazana ribama su umesto skrga narasla pluca, umesto peraja noge, a sisarima od znojnih zlezda nastale mlecne, i to su sve naucne cinjenice?? treba da isusimo sve da bi to dokazali? Ne vidim sta je problem, ako neko bira u sta ce da veruje, ili ne, ali mi nisu jasni oni, pa ako se vide i kao ateisti, koji imaju zelju da se uvek ismejavaju i podsmevaju mogucnosi postojanja Boga, za kojeg ''znaju'' da ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Ma umro je on odavno :)

na Antony Flew -a mislim naravno
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Ne postoji ni jedan dokaz za postojanje Boga a takodje ne postoji ni jedan dokaz za nepostojanje Boga. Radi se iskljucivo o verovanju i mogucnosti da se nesto prihvati ili ne. Onome ko veruje, mnoge stvari bice dokaz postojanja. Onome ko ne veruje, bice dosta dokaza za nepostojanje. Bog ne treba biti predmet polemike jer se sve zasniva na licnom odnosu prema njemu.
 
Natrag
Top