privatni preduzetnici

  • Začetnik teme dejannc
  • Datum pokretanja
D

dejannc

imam radnju otvorenu za prodaju peciva, ali nemogu da podignem zaradu iz banke. trebami savet iskusnih.
 
D

dejannc

Pazar uplacujem-normalno. Registrovansam za proizvodnju i prodaju. Sad radim samo prodaju, jer nemam uslova za proizvodnju. Mogu da podignem: do 5800.00 na ime goriva za dobavljanje peciva. Za gotovinske racune podizem malo, za potrebe radnje, i na ime promocije. Problem je sto moram kiriju, vodu, struju da platim u gotovom novcu, to je nekih 25000.00. Meni je ptrebno do 30000.00 dinara a ostvrujem oko 9000.00. Sebi nemogu da podignem platu, za radnika nemam para , a itreba da platim 20% na ime plate. To je problem.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2010
Poruka
15
jel ima neko da mi kaze sta treba i kako otvoriti privatni smestaj. Odavno planiram da otvorim privatni smestaj tipa vile sa sobama, ili manji hotel sa pet sest soba. neznam gde da trazim na internetu.
unapredsam zahvalan savakom ko pokusa da mi pomogne.
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
6
Pazar uplacujem-normalno. Registrovansam za proizvodnju i prodaju. Sad radim samo prodaju, jer nemam uslova za proizvodnju. Mogu da podignem: do 5800.00 na ime goriva za dobavljanje peciva. Za gotovinske racune podizem malo, za potrebe radnje, i na ime promocije. Problem je sto moram kiriju, vodu, struju da platim u gotovom novcu, to je nekih 25000.00. Meni je ptrebno do 30000.00 dinara a ostvrujem oko 9000.00. Sebi nemogu da podignem platu, za radnika nemam para , a itreba da platim 20% na ime plate. To je problem.
Ti i nemas platu nego profit.trvoj knjigovodja nigde ne prikazuje tvoju platu.ona jednostavno ne postoji.ti uplacujes pazar,a kad ti stigne nptr.racun za struju,napises na ,,nalogu za prenos"cifru(gore desno) i ispod broj tvog tekuceg racuna.sa leve strane upisujes ime tvoje radnje,ispos,,placanje racuna i na kraju dole levo ime firme kojoj vrsis prebacivanje para sa tvog racuna na njen(u ovom slucaju to je EPS Srbije-tvog grada).isto tako placas ostale racune.za troskove koje pravis kao fizicko lice,uzimas racun i na crvenom,,nalogu za isplatu"upisujes cifru sa tog racuna i pare se skidaju sa tvoje radnje.znaci,ti ne podizes nikakvu platu,jer ona u nasem slucaju ne postoji.tvoj knjigovodja ovo sve zna i cela stvar je vrlo jednostavna.ako imas jos neka pitanja,samo napred.
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
6
jel ima neko da mi kaze sta treba i kako otvoriti privatni smestaj. Odavno planiram da otvorim privatni smestaj tipa vile sa sobama, ili manji hotel sa pet sest soba. neznam gde da trazim na internetu.
unapredsam zahvalan savakom ko pokusa da mi pomogne.
jednostavno odes u svoju opstinu i pitas na salteru za informacije gde da odes,jer imas nameru,,takvu i takvu".uostalom,kao i za svaki drugi posao.kad ti kazu gde da odes,onda ce ti nadlezni sluzbenik dati pisani spisak sta ti sve treba da otvoris,tj.koje su sve inspekcije nadlezne da ti overe dozvole za konacno resenje.naravno,tu je i spisak svih taksi koje si duzan prvo da uplatis pa tek onda inspekcije da izadju na lice mesta.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2010
Poruka
15
hvala svima. resiosam to na drugi nacin. pozajmio sam pare drugoj firmi. oni su se preimenovali, dobiosam pare na ruke...
 
Natrag
Top