Priručnik za anđele

Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Mozda cu biti kaznjen za ovo sto cu napisati ali cu ti ipak reci i snosim sve posljedice posle ovoga!

Vi gospodjo ili gospodjice Julkica vise nikad nece te moci prici ni jednoj Pravoslavnoj svetinji!!!Ako vas slucajno put nanese pod Ostrog Svetom Vasiliju Ostroskom nece te moci prici a vasi jauci ce se cuti po cijelom Ostrogu!!!Vi meni mozete napisati ovdje da ste bili ali ja znam da prici Svecu ne moze te!!!A ovo sigurno znam jer inace ne bih o tome pisao!!!A kako znam!?Pa zato sto sam gledao svojim ocima kada su dvije gospodje pokusale da pridju svetom Vasiliju Ostroskom slava mu i milost ali su pale uz velike jauke a narod je poceo da bjezi prisli su im monasi da ih poliju vodom da dodju sebi a one su kasnije priznale da su isle u Indiju na hodocasce koja je izvor zla i magije!!!Da mi daju citav svijet na poklon ja ne bih volio da sam u vasoj kozi!!!Ja bih vam rado pomogao ali nisam toliko duhovno jak sto mi je zao da vam pomognem jer oni pod cijo ste sada vlascu bi me tako napali da ne znam kako bih izdrzao!!!Ali ako izrazite zelju da se spasite i pokajete za ovo sto ste ucinili napisacu vam privatno sta treba da uradite i gdje da ide te ako mislite sebi dobro i dusi vasoj!!!Ja sam napisao sto sam napisao a vi me urednici mozete slobodno kazniti sa jos tri negativna poena ali ne zalim ako mogu da spasim izgubljenu dusu!!!

Sectore nemoj bas tako ostro, mozda nije znala nista o andjelima, pa je na ovo naletela, sto ne znaci da veruje u ovo... I dole pise izvor znaci nije ona pisala. Nadam se da me neces pogresno shvatiti...smile3 Nemoj da se nerviras...;) A sto se tice ove dve zene cuo sam za njih samo u malo izmenjenoj prici, valjda su bile tamo kod nekog Suelbabe (ili tako nesto), pa su onda dosle pod Ostrog, otac im je sve lepo objasnio da je to greh i da to nisu trebale da rade i nista nije bilo. medjutim one su posle nekog vremena isle ponovo kod gore pomenutog "proroka" i kad su drugi put pokusale da dodju u Ostrog desilo im se gore napomenuto.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ima, ima...zovu se demoni.A Sotona je ime od imena koje je on imao dok jos nije otpao od Boga -tada se zvao Satanail.Taj dodatak "il" zna ci Bog.Tako da je Sotona pali andjeo koji je sa sobom povukao jos trecinu andjela koji su postali demoni...

Pa, oni su demoni, a ne anđeli. Ovdje ne govorimo o demonima niti je to tema, nego o anđelima. Dakle, sotona ima svoje demone, a Bog svoje anđele. Ne miješajmo babe i žabe!
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Necemo, necemo...nego ja *tela da progovorim, cisto da znamo zasto se kaze "andjeli pakla".Jer ANGEL znaci glasnik.A glasnike moze da posalje i Bog i djavo...:)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Necemo, necemo...nego ja *tela da progovorim, cisto da znamo zasto se kaze "andjeli pakla".Jer ANGEL znaci glasnik.A glasnike moze da posalje i Bog i djavo...:)

Opet mi vrdaš. Može i Bog i Đavo da ima svoje glanike, to niko ne spori, ali božiji glasnici su anđeli a đavolji demoni. Nije li tako?
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
E mora tvoja da bude poslednja...:)
Jeste, u pravu si...(prvi put):)
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
164
Slazem se sa Kalistom da svakog Bozijeg andjela prepoznajes po nastavku "il".....
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Nemojte sad ljudi, taman mi je Jurivaka odahnuo, a vi mucki, opet ga podbadate...:)
 
Natrag
Top