Priručnik za anđele

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Priručnik za anđele

Izvornik: Diana Kuper (Diana Cooper)

Šta su anđeli?

4%20andjelaPM.jpg


Anđeli su visokorazvijena duhovna bića. Oni dolaze iz samog srca Boga (Izvora) kao vodiči, zaštitinici, pomagači i iscjelitelji Njegove/Njene Kreacije. Bog ih koristi kao glasnike i posrednike. Anđeli borave u sedmom nebu i na višem su nivou razvoja od ljudi. Sve posjeduje vibraciju. Gusti objekti imaju teške vibracije. Što je lakša vibracija, to je i objekat prozirniji. Pošto anđeli imaju veoma laku vibraciju, oni su često nevidljivi ljudima. Anđeli su androgina bića i stoga nemaju spola. Mogu nam se prikazati u bilo kom obliku koji je nama prihvatljiv.

Kao i mi, i anđeli napreduju i rastu duhovno. Međutim, anđeli i ljudi napreduju na različite načine, stoga, anđeli rijetko uzimaju ljudsko tijelo a ljudi nikad ne postaju anđeli. Postoji mnogo različitih vrsta anđela. Neki su posvećeni liječenju, drugi stvaranju radosti ili orkestriranju događaja na našoj stazi života. Postoje anđeli za obrede. Postoje anđeli drveća, prostora i planeta. Svako od nas ima anđela čuvara koji je prisutan prilikom našeg rođenja i ostaje s nama sve dok ne umremo. Vaš anđeo čuvar je vaš najbliži prijatelj, koji vas voli bezuslovno. Najveća želja vašeg anđela je da vam služi i pomaže na vašoj duhovnoj stazi. Ako ste okruženi veoma negativnim ili uzburkanim emocionalnim energetskim poljem, vaš anđeo će tada moćda veoma teško komunicirati s vama. Što se više stabilizujete u sebi i umirujete svoje emocije, to će vašem anđelu čuvaru biti lakše da se poveže s vama i pomogne vam.
Ako želite da znate više o anđelima i kako možete raditi s njima, možda će vam u tome pomoći knjiga «A little Light on Angels» i «Angel Inspiration» od Diane Cooper.

Kada vam anđeli mogu pomoći?

Kada zavapite za pomoć iz dubine duše, anđeli će vam doći na zraci saosjećanja da vam donesu nadu.
Međutim, nije potrebno da dođete do dna prije nego primite pomoći od anđela. Sve što trebate učiniti je da tu pomoć zatražite. Oni su spremni i voljni pomoći vam u svako vrijeme. Možete od njih takođe tražiti da pomognu i drugim ljudima.

Kako vam anđeli mogu pomoći?

Anđeli čekaju da ih pozovete i sretni su da vam pomognu u bilo koje vrijeme. Pridržavajući se Duhovnog zakona, oni ne mogu doći, sve dok vi to ne zatražite. Kad god imate problem, uvijek je kraj vas anđeo koji iščekuje vašu dozvolu da vam pomogne. Odlučite šta želite, dišite smireno tako da vam aura bude u stanju mirovanja i onda jasno zatražite pomoć koju trebate. Uvijek držite namjeru da se materijalizira samo ono što je za vaše najveće dobro.
Anđeli vam mogu pomoći da nađete savršen poklon za nekoga, olakšati vam putovanje ili vam pronaći mjesto za parkiranje. Oni mogu organizovati i mnogo kompleksnije stvari poput razrješenja teških porodičnih zapleta ili vam pomoći da nađete savršen posao.
Ako želite da poboljšate neku situaciju ili odnos s nekim, vaš anđeo može prići ljudima s kojima imate neriješene probleme i utisnuti im ideje pomirenja. Ako druga osoba ili više osoba nije otvoreno, anđeli će se pobrinuti da čujete za osobu koja vam može u tom pomoći. Oni će se pobrinuti da pročitate članak, da pogledate emisiju na TV-u ili da razgovarate s nekim ko vas može uputiti u pravom smjeru. Kad god postavite jasnu namjeru, vaši anđeli će početi da otvaraju vrata koja su dotad bila zatvorena za vas.
Naravno, ako već zatražite pomoć, onda morate biti spremni da odradite svoj dio, a taj je da ostanete otvoreni za njihove znakove. Onda morate djelovati na osnovu ovih bljeskova intuicije.
Anđeli ne mogu i neće pomoći ako zatražite nešto bez potrebe ili iz pohlepe. Niti će vam pomoći da dobijete nešto što duhovno nije ispravno. Prepoznajte svoju moć i zatražite ono što vam treba s mudrošću i jačinom.
Možete također tražiti od anđela da pomognu nekoj drugoj osobi za njegovo ili njegno najveće dobro, s tim da mi ne znamo šta je najveće dobro za drugoga. Vaše misli usmjerene ka toj osobi stvaraju dugin most po kome anđeli mogu putovati da bi njemu ili njoj pomogli.
Možete također tražiti od anđela da pomognu planeti. Anđeli vam mogu pomoći da otpustite negativne emocije tako što će vas ispuniti sa više ljubavi. Oni liječe kako emocionalni tako i fizički bol. Oni vas ispune pozitivnim emocijama kao što su saosjećanje, radost, mir ili jasnoća misli. Nakon što odaberete kartu iz Anđela Svjetla, pozovite odgovarajućeg anđela da bude s vama i zamolite ga da stupi u vašu auru.

ANĐEOSKA HIJERARHIJA


Uobičajeno je mišljenje da je Izvor stvorio anđele prije nego su ljudi dodati u univerzalnu šemu. Kad smo mi stvoreni, niži redovi anđela pozvani su da brinu o nama. Anđeli čuvari dolaze iz najnižih redova i njihova evolucija ovisi o našoj. Različita su mišljenja o postojanju raznih vrsta redova anđela, ali se generalno smatra da oni postoje u tri hijerarhije od kojih u svakoj postoje takođe tri nivoa.

Prva i najviša sfera sastoji se od Serafima, Kerubina i Prestolnika (Prestolja).

Serafimi, Kerubimi i Prestolnici primaju direktnu iluminaciju od izvora. Oni transformišu i spuštaju svjetlost Boga do nivoa na kome ga mogu prihvatiti niži redovi u Univerzumu, a da pri tom ne budu sagoreni.

Serafimi
Oni predstavljaju najviši nivo anđela. Njihova suština je čista ljubav i oni su nosioci nebesa, koji okružuju plamteći tron Božiji. Oni neprekidno pjevaju pjesme zahvalnice Tvorcu,održavajući tako vibraciju kreacije. Oni usmsjeravaju božansku energiju u obliku u kome ona emanira iz Izvora.

Kerubimi
To su anđeli mudrosti koji šire neopisivo svjetlo Izvora. Oni su čuvari zvijezda i nebesa.

Prestolnici (Prestolja)
Prestolnici (Prestolja) se brinu o planetama i štite ih. Postoji nekoliko Prestolnika koji brinu o našoj planeti sada jer je izuzetno važno u univerzalnoj šemi da Zemlja uzađe na višu ravan postojanja. Jevrejski prorok Ezekilj opisuje ih kao plamteće baklje ili goreće žeravice. Obično se opisuju kao da imaju mnogo očiju ili mnogo točkova.

Drugu sferu čine Gospodstva, Vrline i Moći.

Gospodstva
Gospodstva su kao nebeski upravitelji. Oni imaju odgovornost da nadgledaju one koji su ispod njih u anđeoskoj hijerarhiji. Oni su kanali milosti. Iako Gospodstva rijetko stvaraju direktnu povezanost sa ljudima, oni im olakšavaju prolaz između duhovnog i materijalnog svijeta.

Vrline
Vrline prenose svjetlo u obliku u kome ga mi ljudi primamo. Kada uspostavimo vezu sa anđelima, ovo su oni koji omogućavaju da se dese čuda. Oni drže zbirku duhovnih informacija kojima kolektivno možemo pristupiti kako bismo donijeli novo Zlatno Doba.

Moći
Iz ovog reda dolaze Anđeli rođenja i smrti. Oni su prisutni prilikom svih rođenja i dolaze da vode sve prelaske na duhovne planove prilikom smrti. Oni pomažu ljudima koji su izgubljeni na astralnim planovima nakon što su napustili svoja tijela. Gospodari karme koji štite svijest ljudskih bića su anđeli Moći. Svakom mišlju, riječju koju izgovorimo ili djelovanjem koje poduzmemo mi utičemo na naš život. Oni također utiču na druge ljue i na Univerzum. Ako su naša ispoljavanja pozitivna, mi zarađujemo dobru karmu. Ako su negativna, mi privlačimo lošu karmu. Naša karma, ravnoteža između dobra i zla, nastavlja se tokom putovanja našeg duše. Loša sreća dolazi kada naša duša odluči da plati nakupljene loše dugove, vjerovatno iz ranijih inkarnacija. Dobra sreća smiješi nam se onda kada privučemo sebi našu karmičku ušteđevinu. Niko se nikad ne provuče nekažnjeno. Postoji duhovno ostvarenje svih stvari i Gospodari Karme se brinu za to. Oni su nadležni za karmičke ili akaša zapise. Prije nego se inkarnirate oni pomažu vašem Višem Ja da razmotri svoje prošle živote na Zemlji kao i vaša iskustva u drugim galaksijama. Zajedno s njima vi odabirete šta je to što trebate naučiti i uraditi tokom sadašnjeg života.

Treća i najniža sfera sastoji se od Principala (Kneževstva upravitelja), Arhanđela i Anđela.

Principali
Principali brinu i štite gradove, narode, međunarodne korporacije i bilo koje velike grupacije ljudi.

Arhanđeli
Arhanđeli su zaduženi za anđele. Oni nuglavnom nadgledaju bezbrojne projekte usmjerene ka svjetlosti. Postoje milioni arhanđela u kosmosu. Oni koji su najbliže vezani za Zemlju su: Arhanđel Mihael, Arhanđel Gabrijel, Arhanđel Šamuel, Arhanđel Džofiel, Arhanđel Zadkiel, Arhanđel Uriel i Arhanđel Rafael. Arhanđel Metatron sada nam pomaže dosta na našoj planeti.
Arhanđeli imaju staništa locirana u eterskoj ravni oko Zemlje i možemo tražiti da odemo do njih u meditaciji ili u snu za bilo koju pomoć od njih.

Anđeli
Anđeli su naši zaštitnici na Zemlji. Naš lični anđeo čuvar unosi podatke u naš lični akaša zapis. Oni nas vole bezuvjetno i transformišu naše živote kada se povežemo s njima i dozvolimo im da nam pomognu. Hijerarhija djelovanja anđela u cijelom Univerzumu i na planeti Zemlji predstavlja veoma mali dio njihovog područja djelovanja. Anđeli su duhovna bića. Oni su prihvaćeni u svim vjerovanjima, religijama i putevima duhovne misli.

Razlika između anđela, vodiča i pomagača

Anđeli su čista duhovna bića. Oni dolaze iz srca Boga i nikad nisu bili inkarnirani u fizičkom tijelu. Vaš anđeo vodič ostaje s vama kroz sve vaše inkarnacije na Zemlji.

Pomagači su proživjeli ljudski život. Nakon smrti, kada su u duhu, oni se prijavljuju da pomažu ljudima, obično svojim voljenima. Ovo znači da mrtvi srodnik ili voljena osoba može da vam pomaže iz duhovnog svijeta. Mnogi ljudi imaju osjećaj da je voljena osoba, koja je preminula, i dalje s njima.

Vodiči su najčešće imali ljudsku inkarnaciju. Ako,nakon smrti, osoba želi da bude duhovni vodič, on/ona će primiti učenje o tome na unutrašnjim planovima. Očigledno je da to biće mora biti dovoljno duhovno razvijeno da bi bilo primljeno za takvu vrstu podučavanja.
Svako ima vodiča. Vama će biti dodijeljen vodič u skladu sa nivoom svjetlosti koju isijavate. Neki ljudi imaju puno vodiča koji im pomažu u različitim oblastima života. U sadašnjem vremenu, neki vodiči sa visokih nivoa privučeni su ovoj planeti kako bi pomogli u ogromnom skoku svjenosti koji se sada odigrava. Oni traže ljude koji su dovoljno napredovali, da mogu raditi s njima.

Karte Svjetlosnih Anđela

Bila sam inspirisana od strane anđela da kreiram karte anđela dok sam bila na hodočašću u Indiji. Anđeli su mi rekli da karte trebaju biti veoma lijepe i da riječi moraju nositi božansku vibraciju. Anđeli sada žele da ih ljudi prihvate i prepoznaju dabi nam mogli pomoći na našem putovanju na Zemlji. Pošto riječi na svakoj karti vibriraju anđeoskom frekvencijom, ove karte ne nude vam samo pomoć i vođstvo, nego vam takođe pomažu i da se povežete sa anđelima. Korištenje karata će pozvati i nove anđele da vam pomognu.
Najvažnije od svega, je kako koristite ove karte, primjetit ćete da se vaša frekvencija povećava. Kako isijavate viši nivo svjesnosti, tako privlačite sve ljepše situacije i ljude u svoj život. Vaš život počinje da se mijenja. Karte Svjetlosnih Anđela sredstvo su za duhovni rast. Kada upotrebljavate karte vi pomažete da se usidri energija anđela i arhanđela na planeti i da se prošiti njihovo svjetlo. Ovo je duhovna služba koja automatski privlači božanski blagoslov.

ARHANĐELI

Arhanđel Mihael

Michael1.jpg


Arhanđel Mihael je učitelj svih anđela. On je moćan ratnik anđeo koji će vas zaštititi protiv napada ili zla. Ako vam neko šalje ljutite ili zavidne misli, to vas može oslabiti. Zamolite Arhanđela Mihaela da stane između vas i pošiljaoca takvih misli. On uklanja tamne entitete i trasformiše ih. On povećava vašu sposobnsot da se nosite s problemima i jača vašu odlučnost i hrabrost. Ovaj moćni arhanđel donosi pozitivne rezultate. Arhanđel Mihaael također jača vašu božansku volju i vjeru, pomažući vam da radije budete časni nego sebični. On radi sa prvim zrakom, plavim zrakom zaštite i ta energija je posebno moćna utorkom. On također vlada grlenom čakrom. Eterično stanište
Arhanđela Mihalea je u Banfu, u Kanadi, blizu jezera Luis. Ako ste izvukli ovu kartu ili želite da ga pozovete, zatražite da budete odvedeni u njegovo stanište tokom meditacije ili sna kako bi ste primili pomoć i osnaženje.
On je poznat kao Anđeo Sjevera jer će vas zaštititi od bilo čega što dolazi sa sjevera. Mihael, muška energija, predstavlja snagu.Vjera, njegov blizanački plamen ili Arkeja, ženska energija održava i njeguje snagu. Oni rade zajedno.


Arhanđel Jofiel

Arhanđel Jofiel donosi mudrost od izvora, prosvjetljavajući ljudski rod sa razumejvanjem učenja Velikih, koji su bili poslani na Zemlju tokom prethodnih epoha. On vam pomaže da održavate vjeru i da fokusirate svoju pažnju na svjetlo. Njegov zadatak je da pomaže ljudima da prevaziđu strah, ograničenost uma, neznanje i ponos i da vodi ljude ka prosvjetljenju, zdravlju, bogatstvu i istinskom razumijevanju. On također pomaže kod učenja i obrazovanja. Pozovite ga ako želite ukloniti strah i negativnost. On će odaslati moćne struje energije da otpuste neželjeno iz vašeg uma. Pozovite ga da vam pomogne da privučete savršen plan za vaš život.
Arhanđel Jofiel radi sa drugim zrakom, zlatnim zrakom mudrosti i mentalnog razumijevanja. Njegova energija je posebno moćna nedjeljom i on se povezuje sa krunskom čakrom. Njegovo eterično stanište je jug Velikog zida u Kini, blizu mjesta Lančou, na sjeveru centralne Kine. Arhanđel Jofiel ima blizanački plamen Kristinu. Jofiel je muška energija koja rasvjetljava mentalno razumijevanje. Kristina je ženski aspekt koji donosi intuiciju, ili božansko unutrašnje spoznavanje.

Arhanđel Šamuel

Arhanđel Šamuel pomaže vam da u sebi pronađete saosjećanje, ljubav i opraštanje. On osvjetljava i proširuje plamen ljubavi u vašem srcu i donosi vam «ljubav koja prevazilazi svako razumijevanje». On vam donosi božansku ljubav. Ako želite da otpustite stare negativne emocije, pozovite Arhanđela Šamuela i on će vam pomoći da ih preobrazite. Šamuel vas ispunjava poštovanjem kako biste se mogli predati Bogu. On vas podiže emocionalno, ispunjavajući vas neograničenom ljubavlju i radošću. Arhanđel Šamuel radi sa trećim zrakom neograničene (neuvjetovane) ljubavi i jednote, koji je roza boje. Njegova energije povezana je sa srčanom čakrom i posebno je usklađena sa Zemljom ponedeljkom. Njegovo eterično stanište je u St. Luisu, država Misuri, SAD. On predstavlja mušku energiju obožavanja i poštovanja. Ženski partner Šamuelu je Charity, milosrđe. Ona isijava čistu ljubav i saosjećanje.

Arhanđel Gabrijel

Gabriel1.jpg


Arhanđel Gabrijel vam nudi savršinu viziju vas samih. Njega pozivamo za pročišćenje. Ako trebate pomoć u opraštanju nekom ili sebi ili pročišćenjenegativne energije, onda prizivamo ovog arhanđela. On će vam pomoći dauspostavite red, čistoću i disciplinu u vašem životu. On nudi pomoć sa ritualom uzlaska i uskrsnuća.Ženski partner Gabrijelu je Hope (Nada) koja obuhvata čistotu i ljubav božanske majke. Ona pomaže pri rođenju djeteta i dolasku svega novog. Arhanđel Gabrijel radi sa četvrtom zrakom koja je bijele boje. Njegova
energija povezana je sa korijenskom čakrom i najjača je petkom. Njegovo eterično stanište je Planina Šasta, država Kalifornija, SAD. On je poznat kao Anđeo Juga i zaštitit će vas od bilo koje negativnosti koja dolazi
vama ili vašem domu sa juga.

Arhanđel Rafael

Raphael.jpg


Arhanđel Rafael pomaže vam da razvijete svoje treće oko ili unutrašnju viziju i postanete vidoviti. On pomaže našoj sposobnosti materijalizovanja stvari putem vizualizacije i pomaže da postignemo božanske vizije. On će povećati vaše moći koncentracije. Ako želite da pojasnite svoje duhovne ili fizičke vizije, povežite se s Rafaelom. On je svetac pokrovitelj slijepih i podupire viziju i istinu. On će donijeti iscjeljenje svih vrsta i pomoći vam, ako ste iscjelitelj. On pomaže doktorima, medicinskim sestrama, duhovnim iscjeliteljima i svim vrstama iscjelitelja iz oblasti alternativne medicine.
Arhanđel Rafael donosi izobilje i pomaže putnicima. On radi sa petom zrakom ravnoteže i istine, koja je zelene boje i vlada čakrom «trećeg oka». Njegova energija najjače je izražena na Zemlji srijedom. Njegovo eterično stanište je u Fatimi, u Portugalu. Rafael je Anđeo Istoka i štitit će vas od bilo kakvog zla koje se približava iz tog pravca. Božanska partnerka Arhanđela Rafaela je Marija, koju predstavlja Majka Marija, biće saosjećanja, milosti i majčinske ljubavi.


Arhanđel Uriel

Urie1l.jpg


Arhanđel Uriel donosi mir svvemu tako što promovira bratstvo/sestrinstvo svugdje. Ako želite spokoj i mir, pozovite Arhanđela Uriela da vas natkrili. On pomaže ljudima da pronađu slobodu od mentalnih i emocionalnih lanaca time što otpušta strahove i vezanost za želje. On nudi saosjećanje, milost i zaštitu. Arhanđel Uriel podstiče nesebičnost u ljudima i vodi ih ka duhovnom služenju i devociji. On je zaštitnik učitelja i pisaca koje podučava da se posvete svojim vizijama.
Arhanđel Uriel radi sa šestim zrakom, koji je rubin. Rubin je sačinjen od zlatne i purpurne boje. Zlato predstavlja božansku mudrost dok tamnoljubičasta boja predstavlja energiju duhovnog služenju. Njegov zrak najmoćniji je četvrtkom i on utiče na solarni plexus. Njegovo eterično stanište je u Tatra planinama u Poljskoj. On je Anđeo Sjevera,koji vas štiti od negativnosti koje dolaze sa sjevera. Ženski komplement Arhanđela Uriela je Aurora, koja inspiriše yin kvalitete božanskog služenja i milosti.


Arhanđel Zadkiel

Arhanđel Zadkiel radi sa sedmim zrakom, ljubičastim zrakom pročišćenja i transmutacije. Kad zatražite njegovu pomoć on će vam pomoći da nađete toleranciju i opraštanje u svom srcu prizivajući njegovu božansku milost. On će se založiti za vas kod Izvora da biste transformisali vaše niže energije. Ovo će vam pomoći da otpustite tvrdoću, bol i negativno mišljenje koja vas je sprečavalo da ostvarite veliku ljubav i posvećenost u svojim odnosima s drugima, a što bi vas učinilo istinski sretnim.
Kad imate viziju savršene ljubavi i kad vizualizirate sebe unutar ljubičastog plamena pročišćenja ponuđenog od strane Sent Žermena i Arhanđela Zadkiela, tada počinje pročišćavanje čime se problemi i negativne vibracije rastakaju. Arhanđel Zadkiel pomoći će vam da u sebi pronađete milost, saosjećanje, opraštanje i slobodu od samonametnutih lanaca. Otpuštanje negativnog sistema mišljenja pomoći će vam da nađete unutrašnji mir i spokoj i da postanete svoj gospodar.
Arhanđel Zadkiel radi u sjedištu čakre duše, iznad glave. Njegova energija i uticaj najjači su subotom. Njegovo eterično stanište je na Kubi. Ženska partnerka Arhanđela Zadkiela je Ametist. Kristal ametist je simbolična kondenzacija ljubičastog zraka. Ona kombinira bijeli zrak vjere sa plavim zrakom velike, bezuvjetne ljubavi.

Izvor:Spiritual-net.net
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Mozda cu biti kaznjen za ovo sto cu napisati ali cu ti ipak reci i snosim sve posljedice posle ovoga!

Vi gospodjo ili gospodjice Julkica vise nikad nece te moci prici ni jednoj Pravoslavnoj svetinji!!!Ako vas slucajno put nanese pod Ostrog Svetom Vasiliju Ostroskom nece te moci prici a vasi jauci ce se cuti po cijelom Ostrogu!!!Vi meni mozete napisati ovdje da ste bili ali ja znam da prici Svecu ne moze te!!!A ovo sigurno znam jer inace ne bih o tome pisao!!!A kako znam!?Pa zato sto sam gledao svojim ocima kada su dvije gospodje pokusale da pridju svetom Vasiliju Ostroskom slava mu i milost ali su pale uz velike jauke a narod je poceo da bjezi prisli su im monasi da ih poliju vodom da dodju sebi a one su kasnije priznale da su isle u Indiju na hodocasce koja je izvor zla i magije!!!Da mi daju citav svijet na poklon ja ne bih volio da sam u vasoj kozi!!!Ja bih vam rado pomogao ali nisam toliko duhovno jak sto mi je zao da vam pomognem jer oni pod cijo ste sada vlascu bi me tako napali da ne znam kako bih izdrzao!!!Ali ako izrazite zelju da se spasite i pokajete za ovo sto ste ucinili napisacu vam privatno sta treba da uradite i gdje da ide te ako mislite sebi dobro i dusi vasoj!!!Ja sam napisao sto sam napisao a vi me urednici mozete slobodno kazniti sa jos tri negativna poena ali ne zalim ako mogu da spasim izgubljenu dusu!!!
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Pravoslavno ucenje o andjelima:

Анђели су створени пре људи. У почетку створи Бог небо и земљу - стоји написано у Књизи Постања. Под небом су светитељи Божји једнодушно разумевали ангеле, то јест свет светих духова, војске бестелесних сила. Према Божјем Откривењу и визији светитеља, као што су били свети Јеротеј и свети Дионисије, ангели се врстају у девет кола према сили и власти и мудрости која им је дарована од Створитеља. Тих девет огромних кола називају се: Престоли, Начала, Власти, Серафими, Херувими, Господства, Силе, Архангели и ангели. Ум људски не може ни замислити величину и славу ангела, нити рачуница људска израчунати њихов број. Само се срце људско може радовати својој већој и старијој и савршенијој браћи - браћи, кажемо, јер је један небесни Отац и ангела и људи.

(Azbuka istine, sv.Vladika Nikolaj)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
ciji god da su, ali tvrdim da Boziji nisu!!!!!

Znači selekcija? Ovi mi se anđeli sviđaju, a ovi ne?! E, baš zanimljivo. Mislim da je sve ovo što je navedeno u uvodu teme, na neki način sadržano u Starom zavjetu. Pa, sad, ako Stari zavjet nije božiji, onda nisu ni ovi anđeli?:)
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Ja čiji su? Koliko znam, sotona nema anđele.

Ima, ima...zovu se demoni.A Sotona je ime od imena koje je on imao dok jos nije otpao od Boga -tada se zvao Satanail.Taj dodatak "il" zna ci Bog.Tako da je Sotona pali andjeo koji je sa sobom povukao jos trecinu andjela koji su postali demoni...
 
Natrag
Top