Priča o majmunima

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ohoooohooo, majmuni su svuda oko nas i rade ono što kaže glavni majmun i ne pitaju zašto. Zašto li imam pred sobom sliku ponašanja kolega s posla dok o ovome pišem?:)
Zato što nećeš ili ne želiš da shvatiš da danas na taj način društvo funkcioniše;)
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Shvatam, vidim,čujem i znam, zato bježim u zaborav, tonem u san, da lakše preživim dan, da misao ne bude gruba, da srce ne savlada tuga, da......Evo, ispade poezija,jbt.:roll:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Shvatam, vidim,čujem i znam, zato bježim u zaborav, tonem u san, da lakše preživim dan, da misao ne bude gruba, da srce ne savlada tuga, da......Evo, ispade poezija,jbt.:roll:
Ma, ti si rođeni poeta! Pazi ovo: Da misao ne bude gruba, / Da srce ne savlada tuga, / Da u svakom vidim druga / I da se niko nikome ne ruga:roll:
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Da majmun majmuna shvati,
da ga u stopu prati,
da ima sebi druga,
izad njih nek' sija duga.

O majmune moj dragi,
čik bananu dad' mi,
ali nemaš muda,
jer šmrk vreba svuda.
:roll:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
...Da besherat našu šarmantnu
Šmrkom po glavi ne mlatnu,
Il' da je, nedao Bog,
U ćošak kakav ne budu stisli,
Jer ko bi onda po forumu
Ostavljao iskričave misli!
:D
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Spamamo druže, ali neka, kad pomenemo majmune onda smo on topic, tako da nastavljam s majmunima, baš su me inspirisali dobro.:dance2:

Oj majmune druže mili,
kavezi nas razdvojili,
ali eto nama čuda,
dovedoše novog druga.

Dal' da ga mlatnemo,
il' da ga popnemo,
da bananu skine on
i napravi vratolom.

Da nam bude žrtven jarac,
nalogodavcu dragi znanac,
pa da vidi malo on,
užasnoga šmrka zvon.

Rekoše mi ovih dana,
daj majmunu i igara,
daj mu makar lap top neki,
da na forum on naleti.

Tamo će nas naći brate,
istina je ,to već znate
u zatvoru i mi smo sami,
moj majmune brate dragi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pošto smo dokazali naše nesumljive poetske kvalitete, vratimo se rođacima:)
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2010
Poruka
24
Mene to malo asocira na gomilu starih obicaja koji su nekad davno i imali svoju svrhu a danas ih sprovodimo zato sto smo tako naucili od roditelja ili okoline.Pritom neki su nam glupi neki smesni neki nas i nerviraju al nemamo petlju da prekinemo s njima jer odma mislis "sta ce reci ljudi"

Slicnost postoji, s tim sto su majmuni imali razlog da se boje, bar oni koji su imali neprijatno iskustvo, a nasi stari su cesto imali ustaljene obicaje i pravila ponasanja bez opravdanog ili sada zanemarujuceg razloga.
Pitanje je da li bi se kupanje vodom ponovilo da su novo pridosli majmuni pokusali doci do banane, jer bi tada njihovo ponasanje bilo opravdano.
Milsim da bi, nakon malo vremena, shvatili da ne znaju zasto se ustrucavaju i zasto brane jedni drugima, pa bi najtvrdoglaviji od njih opet ponovio pokusaj.
 
Natrag
Top