Prevod teksta na srpski

Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruka
6.013
Može prevod na srpski sa slovenačkog:

Zgodba o ostarelem dedku, ki kljub svoji visoki starosti živi polno življenje. Kadar ni v ringu in poučuje boks, večino časa preživi v svoji delovni sobi, kjer na velik star pisalni stroj piše svoje boksarske priročnike. Ponoči se k njemu zateka njegov vnuk. Vnuk je odvisnik od heroina. Ta večino časa prespi na dedkovem dvosedu. Kadar pa je razpoložen sede na drugo stran dedkove delovne mize in se pogovarjata. Dedek, ki je izrazito načelen človek želi to svojo načelnost, trdnost in aktivnost prenesti na vnuka in mu pomagati iz "pekla".
 
Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruka
6.013
I ovaj :

Skupina devetih ljudi, treh parov in treh posameznikov, se odloči, da bo visoke gore osvojila na nenavaden način, in sicer z dvema džipoma, motorjem in s sodobno tehniko, ki ji zaupajo. Nenadoma se začne oprema kvariti, vse gre narobe in nesreč je vedno več. Tisti, ki preživijo, se ne morejo več zanesti na ostale. Na koncu spoznajo, da je vse odvisno le od njih samih in narave...
Redek primerek slovenske srhljivke - Morana je nevidna sila morilske kategorije, ki nič hudega sluteče protagoniste pospravlja na ono stran, preživeli pa se soočijo z neobvladljivim stanjem popolne krize.
 
Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruka
6.013
I ovaj sa engleskog:

What becomes of a young man who lives entirely in his own world? Melancholy and powerful images bring back memories from the boy's past while revealing his contemplation on the present.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Прича о старом деди који, упркос својим позним година, живи пуним животом. Када није у рингу и не тренира бокс, највећи део времена проводи радећи у својој соби, где великом старом писаћом машином пише своје боксерске авантуре(упутства). Ноћу, одмара са својим унуком. Унук је био зависник од хероина. Она спава већину времена на дублу свога деде. Међутим, када расположење седи на другој страни стола твог деде и говори. Деда, који је био веома принципијелан човек жели те своје принципе, снагу и активност да пренесе на унука и помогне му у "паклу".

Ево, први текст. Није ми баш најбоље знање словеначког па може неко ипак да провери.
Пс, рекао сам ти на чету главном да можеш на пм да ми напишеш. Позз
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Шта постаје (настаје) од младог човека који живи потпуно у свом свету? Меланхолија и снажне слике враћају успомене из дечакове прошлости док открива контемплацију садашњости.
Контемплација-дивити се и мислити о (...)
Позз, ово је са енглеског
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Група од девет људи, три пара и три особе, је одлучила се попне (освоји) на високе планине на необичан начин, са два џипа, мотором и савременом техником којој се може веровати. Изненада почиње кварење опреме, све креће наопако и катастрофа је све већа. Они који преживљавају више се не могу ослонити на друге. На крају, они схватају да зависе сами од себе и природе ...
Редак пример словеначког трилера - (Морана је невидљива сила убилачке категорије, ништа не оставља на другој страни???, преживели су суочени са великом кризом???)- ово не умем лепо да срочим.
Поздрав
 
Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruka
6.013
Tebe čekam :roll:

Hvala puno na prevodu :give_r:

Nije mi problem ni preko PP da ti šaljem, ali reko možda ovde ima još nekog ko bi mi prevodio :beee:
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Meni možeš slati na pp ako ti prevod sa engleskog na srpski.
 
Učlanjen(a)
24.07.2010
Poruka
6.013
Hvala kolege, kačiću ovde pa vi s vremena na vreme bacajte pogled...
 
Natrag
Top