Prevara zvana Holokaust!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
20.10.2010
Poruka
23
Niko razuman ne može ozbiljno prihvatiti tvoje mišljenje, pogotovu kada karikiraš i manipulišeš istorijskim podacima. Kažeš: "...molim vas,6 000 000 ljudi pretvoriti u pepeo za 2 godine?Pa to je nemoguće." Ko i gdje se to tvrdi da je svih 6 miliona Jevreja spaljeno? To je tvoja konstrukcija. 6 miliona Jevreja ubijeno u drugom svjetskom ratu, a samo jedan dio od toga broja je spaljen.
Nadalje, vidljivo je da imaš posebnu averziju prema komunistima. Imaš pravo na to, ali, pripisivati komunistima sva stradanja ovoga svijeta, prava je nebuloza. Zar stradanja i ratova u svijetu nije bilo i prije pojave komunizma uopšte? Bilo ih je, naravno, i to veoma mnogo i veoma kontinuirano, samo što nekada nisu bila tako dobro razvijena sredstva za uništavanje i ubijanje, kao što su se usavršila u 20 vijeku, pa su otuda i brojke ubijenih u ratovima daleko veće nego nekada, kada se ubijalo samo hladnim oružjem.
Jesu li Džingis-kan, Hanibal, Cezar, Napoleon, Hitler, otmanski carevi, vođe krstaških ratova.... bili komunisti, ili Jevreji?
Brineš se ko će platiti ratnu otštetu za navodnih 60 miliona (kako se samo neodgovorno razbacuješ ovim brojkama) ruskih nacionalista pobijenih u oktobarskoj revoluciji, a ne pominješ 8,7 miliona poginulih vojnika Crvene armije (i preko 14 miliona civilnih žrtava) koja je presudno uticala na ishod drugog svetskog rata i uništavanju najvećg zla koje se ikada pojavilo u ljudskoj istorioji, a koje se zove nacizam. To zlo je uništeno zahvaljujuću, prije svega komunistima, odnosno SSSR-u .
Čovjek zaista mora imati iskrivljen osjećaj za istinu, pa ne priznati te istorijske činjenice.

Sve je to lepo cifre prepucavanja, bla bla bla, ja sam jedan od onih koji su uvereni u to da je Hitler bio zrtva ne zlocinac, ali to je moje ubedjenje i nemam nameru nikog da navodiim na bilo sta niti da se prepucavam sa bilo kim. ALI postoje na stotine primera u skorijoj istoriji koji nam govore o tome da je mnogo zla na ovom svetu i vracaju na taj nesretni drugi svetski rat, koji mnogi i neznaju tacno kako je poceo, da skrenu sam sa teme izvinjavam se poenta prave price je u tome Srbija kao drzava je zrtva mediske kampanje stranih sila (saveznika, znate onih koji se bore za slobodu i demokratiju) xaxaax, a opet niko to ne uvidja na pravi nacin, sta je sa irakom ? on je bio u saveznickoj alijansi tokom 2 SV. rata, od cega su ga oslobodili, mozda od viska nafte?, itako da lje i tako dalje, nas srbe nazivaju deco-ubice, a jesmo li to mi, mi to najbolje znamo da nismo, tako da sve cifre brojke, komentari ubistva i tako dalje ostaju samo za budale koje ce se prepucavati i narednih 70 godina. ali za kraj evo jedne i jedine cinjenice da istorija koja je napisana ima mnogo propusta za one koji pazljivo slusaju gledaju i pamte, pa onda pitanje kako mozete verovati nekome ako ste sigurni da ipak izokrece po malo istinu (*malo -mnogo) i na kraju J***s drugi svetski rat kao takav i sve Naciste i Komuniste mi smo Srbi a procice mo gore i od jednih i drugih ako se ne uzmemo u pamet i malo pogledamo u nazad
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Tema je o holokaustu i Jevrejima, a ne o Srbima![/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Nisam skoro bilo šta komentarisao na forumu ali na ovo sam morao da se dohvatim tastature.
Negiranje holokausta predstavlja krajnju glupost, pogotovo kada to čine predstavnici naroda koji sam doživeo genocid. Ispade kako smo mi, za koje je važilo 100 za jednog nemca, isto što i nemci, jer lažu za nemce pa lažu i za nas, što je suština čitvae priče.
Što se tiče pčeetka ove teme, to je površinsko plivanje po internetu gde se kidaju komadi fotografija, potpisuju drugačija značenja već postojećim slikama, koriste materijali koji su imali tačno određnu svrhu itd.
Deo video zapisa koji je dat sa punačkim, lepo obučenim osobama, decom koja izvode priredbu, biblotekom, koncetnim aktivnostima je sniman pre 1940 godine, i to je bio nemački propagadni materijal korišćen da se odgovori na "sklanjenje" jevreja u sigurne ustanove, koje su kasnije nazvali konc longorima, zbog toga šo su navukli gnev nemaca usled atentata na nemačkog sekretara ambasade u Francuskoj (čini mi se). To je propagadni film, kome sad ne mogu da se setim imena, ali koga interesuje lako će to naći. Svi ti "glumci" kasnije su završili u stvarnim konc logorima.
Priča i spekulisanje o "tonama pepela" o ciklonu B i slične gluposti ne zaslužuju komentar. Rudolf Hes umro je 1987 god a odleteo je u Englesku 1940, dakle, mnogo pre nego što je pitanje logora stavljeno na dnevni red u obliku u kom mi danas o tome diskutujemo. Priča o tome kako je ubijen, besmislena je, jer su to mogli učiniti odmah posle sudjenja. Zloglasni nacistički konclogori Dahau, Mathauzen, Buhenvald, Ravensbrik, Flosenburg formirani su na inicijativu predsednika pruske vlade i šefa pruske tajne policije Hermana Geringa. Njemu je sudjeno u Ninbergu i za to, o čemu postoji filmski zapis, i gde niko od onih kojim se sudilo nije osporio njihovo postojanje niti snimke načinjene u logorima prikazanim na sudjenju.
Tvrdnja da Hitler nikad se nije izražavao pogrdno o jevrejima ne stoji. Dovoljno je uzeti njegove izjave i članke posle 1923 gde ih naziva "bolešću", "crvima u zdravom tkivu koje treba istrebiti", "kužnim pacovima koje treba uništiti" itd.
Da ne gnjavim, trebalo bi malčice neko i da čita knjige a ne samo lista sajtove, da pogleda i poneki originalni dokument koji se nalazi izložen u muzejima i slično.
Ovako pričajući ispalo bi da nije bilo zločina ni u Kragujevcu, ni u Kraljevu da ne postoji zločin u Jasenovcu, Jadovnu, da ni u logoru Sajmište niko nije ubijen i slično.
I kome uopšte pada na pamet ideja da brani nacizam i propagira neke Ljotić fazone u današnje vreme? Nacisti su Jevreje, Cigane i Srbe kao slovene stavljali u isti koš: niža bića, predvidjena za uništenje i stvaranje teritorije za nemački narod i tu je kraj. Na Englesku su gledali kao na blisku zemlju (zato je Hes tamo i leteo da sklopi mir) smatrajući da imaju isto, germansko poreklo.
Veću nebulozu nisam skoro pročitao od ove o holokaustu i njegovom negiranju.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Imao sam prilike da pričam sa dvoje preživelih Srba iz konc. logora. Baba od moga kuma je jedina preživela napad Ustaša u Slavoniji ( inače spasili su je Nemci ). Nezna pod kojim okolnostima je odvedena u Nemačku ( tada je imala 15 godina ) ali je završila u Dahau-u. Danju je radila na poljoprivrednom imanju a noću je spavala u logoru sa ostalim zatvorenicima. Tamo je upoznala i svog budućeg muža sa kojim se vratila u Srbiju. O zločinima Nemaca nad logorašima se neseća da je išta videla ili čula. Jedine strahote koje je doživela su bila saveznićka bombardovanja logora. Inače, njen sin je bio pukovnik Udbe i tek njegove priče su interesantne.
Drugi preživeli je bio zarobljen kao pripadnik vojske Kraljevine Jugoslavije i čitav rat je proveo u Mathauzenu. Sam je tvrdio da mu tamo uopšte nije bilo loše. Nedeljno su dobijali pakete Crvenog krsta iz Britanije, razne konzerve i čokolade, nosili su Engleske uniforme ( koje su bile bolje od Nemačkih ), i ako bi neki Nemački stražar bio strožiji prema njima, podmetnuli bi mu konzerve i prijavil oficirima da ih ucenjuje ili im krade stvari nakon čega bi takav stražar bio poslat na Istočni front. Ruski zarobljenici su bili posebno odvojeni i od druge polovine rata se sa njima loše postupalo u tom smislu da su im sledovanja hrane bila jedva dovoljna. Tada su se Srbi organizovali i punili rukave zrnima graška koje su kradom ispuštali u šetnji pored žice koja je delila Ruse od ostalih. Zadnje godine rata je bilo jako teško što se tiče hrane, ali od toga su patili i sami Nemci. O gasiranju, genocidu velikih razmera i sl. nije bilo ni govora.
Rat je rat, i strašne stvari se dešavaju priznali mi to ili ne. Ali po mojim saznanjima holokaust sigurno nije imao takve razmere i sigurno je da je politički "napumpan".
Što se tiče Nemačke politike 100 Srba za jednog Nemca nije nikakav odraz mržnje. Da su hteli da nas totalno unište, ne bi im trebao takav bedan izgovor nego bi nas pobili samo tako. To je bila nažalost ( po nas ) trenutna neophodnost kao pokušaj da se održi red, koji je samo delimično uspeo. S obzirom da Nemačka nije mogla da priušti da odvoji dovoljne okupacione snage da održavaju red u zemlji, a da bi sprečili gerilske napade na njihove vojnike i magacine, uvela je ovu politiku da bi u startu sprečila delovanja gerilskih snaga, ili ako ih ne spreči, onda bar da natera stanovništvo da im uskrati podršku. Posle streljanja u Kragujevcu, četnički pokret prestaje sa svim neprijateljstvima protiv Nemaca tako da može da se kaže da je bar u ovom slučaju kaznena politika dala rezultate. Međutim komunisti se nisu na ovo obazirali i nastavili su sa akcijama. Kasnije je postala praksa da se Ustaše organizuju, u toku noći pređu Drinu, stave komunističke oznake, napadnu poneku Nemačku jedinicu i nakon toga se vrate u NDH. Ovo potvrđuju i Udbine arhive ( koje će nažalost još neko vreme ostati zatvorene za javnost ).
Inače miniranje Nemačkog voza sa municijom od strane komunista u Smederevu 1941.g. je odnelo više života nego streljanje u Kragujevcu i Kraljevu zajedno, ali ću se suzdržati od ovoga jer sam se već udaljio od teme.
Činjenica je da je bio rat, da su strašne stvari počinjene. Tvrdnja da nikakvi zločini od strane Nemaca nisu počinjene su glupost ali takođe njihovo demoniziranje je takođe besmislena propaganda i glupost.
Ono što je sigurno je da holokaust nije imao tolike razmere koje se propagiraju ( po rečima Izraelskog premijera ). Istina je da je toliko naduvan da svim narodima nabija kolektivnu krivicu, a zloupotrebljava se i kao opravdanje za svaku Izraelsku akciju koja bi trebala da se okarakteriše kao čista agresija.
Još jedna zanimljivost. U Nemačkoj i Austriji je izglasan zakon da je krivično delo otvoreno sumnjati u holokaust. Ovo samo po sebi je neviđena glupost i još jedan razlog za sumnju u isti.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Što se tiče Nemačke politike 100 Srba za jednog Nemca nije nikakav odraz mržnje. Da su hteli da nas totalno unište, ne bi im trebao takav bedan izgovor nego bi nas pobili samo tako. To je bila nažalost ( po nas ) trenutna neophodnost kao pokušaj da se održi red, koji je samo delimično uspeo. S obzirom da Nemačka nije mogla da priušti da odvoji dovoljne okupacione snage da održavaju red u zemlji, a da bi sprečili gerilske napade na njihove vojnike i magacine, uvela je ovu politiku da bi u startu sprečila delovanja gerilskih snaga, ili ako ih ne spreči, onda bar da natera stanovništvo da im uskrati podršku.

Znači, po tvom razmišljanju jadna nemačka vojska se našla u Srbiji eto tako, slučajno, pa je morala da se brani od strašnih gerilaca (ili možda pak terorista?) politikom koja je, eto, tako grozna ali nije bila ništa lično protiv Srba, nego samo odraz želje da se zaštiti?

Ako si već krenuo sa "ličnim iskustvom" - u kući mog dede nakon dolaska sovjetske vojske kratko vreme boravio je jedan sovjetski oficir. Pre nego je otišao ispričao je kako je nemački vojnik došao u njihovu kuću, uzeo bombu i pobio sve ukućane (njegovu ženu, ćerku, majku i oca) iz čiste zabave. Pretpostavljam da je i to bila politika zastraživanja u cilju prevencije napada na nemačke trupe i magacine, koja je, isto tako pretpostavljam, "nažalost" trenutna neophodnost.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Rat je rat, i strašne stvari se dešavaju priznali mi to ili ne. Ali po mojim saznanjima holokaust sigurno nije imao takve razmere i sigurno je da je politički "napumpan".
Ako ne dokumentuješ bar neka od tih tvojih saznanja, onda ovo zvuči kao običan pamflet. Svima nam je, manje-više, poznato kako se piše istorija i kako se dolazi do istorijske građe, te kako se ona koristi. Nisu istorijski podaci (o holokaustu, ili bilo čemu drugom) nastali na bazi kojekakvih priča i napumpavanja, nego na bazi strogo provjernih činjenica i validnih dokumenata. Greške su i tu moguće, naročito kada su brojke u pitanju, ali, nema nikakve sumnje da su istorijski podaci najbliži istini.
S druge strane, ne razumijem ljude koji nekako blagonaklono gledaju na ponašnje Nijemaca (čitaj: nacista) u zemljama koje su okupirali u drugom svjetskom ratu. Pokušavaju se naći neka opravdanja za njihove divljačke postupke i zvjerstva koja su činili u tim zemljama, najviše Jevrejima, naravno, ali i drugim narodima. Isiču se pojedinačni slučajevi humanosti - Nijemci nekome spasili babu! Pokušava li se to napraviti ekvivalent onim hiljadama strijeljanih kragujevačkih đaka...? Da, bilo je pojedinačnih humanih postupaka njemačkih vojnika. Nijemci su, uostalom, civilizovana nacija i humanost im nije strana. Ali njihova rasna i osvajčka politika u dvadesetom vijeku, u crno je zavila mnoge narode Evrope i svijeta, a posebno srpski narod, koji su samo u tom vijeku pokušali dva puta da unište!
No, ovdje je riječ o holokaustu, odnosno, stradanu Jevreja. Možemo mi pojedinačno misliti o Jevrejima što god hoćemo - voljeti ih, mrziti, diviti im se, zavidjeti im..., ali šta god mislili, ne možemo dovesti u pitanje njihov opstanak kao ljudi. Imaju pravo na život i opstanak kao i svi drugi ljudi. Nije li to elementarno ljudsko stanovište? Onoga ko se usudio da to pravo negira Jevrejima, i ko je posegao za fizičkim istrebljenjem jednog naroda, istorija je osudila kao najmračniju ljudsku ličnost od postanka svijeta. Postavljati sada pitanja da li je ubijeno šest miliona jevreja ili nije toliko nego nešto manje, zbilja je cinizam svoje vrste.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Kakve su ovo gluposti...izjednačavanja Jevreja i Srba i kao neka blagonaklonost prema Nemcima? Genocid ima svoju definiciju a ona podrazumeva nameru istrebljenja kojeg na teritoriji Srbije nije bilo kada su Srbi u pitanju. Gundark je samo naveo da Srbi nisu imali nikakav tretman koji je bio lošiji od naroda u drugim okupiranim zemljama. Nemci su se na daleko gori način poneli prema Francuzima i Rusima. Kako god da se okrene bili su osvajači ali isto tako u Jugoslaviji podeljenoj na zone nemačka komanda je bila humanija u odnosu na Bugarsku npr. Streljanje u Kragujevcu se desilo ali je za to unapred postojalo upozorenje, prema tome nije se to mesecima pripremalo i organizovalo niti su nemački vojnici izprovocirali sopstveni masakr koji je bio povod za streljanje, dakle nema genocida.
Što se tiče ruske vojske na teritoriji Jugoslavije iskustva su krajnje različita, pa je zbog toga glupo držati se pojedinačnih primera koji ekskluzivno pokazuju drugu priču od one koja je zvanična istorija. I oni su se na kraju rata na putu za Berlin zadovoljili sa nezabeleženom brutalnošću u postupanju prema nemačkim ženama tj osobama ženskog roda.

Zaključak...svako ko se nađe kao okupator na teritoriji tuđe zemlje je neprijatelj i to narod ne ograničava u odbrani koju će da preduzme. Svako postupanje neprijatelja prema narodu u onoj najizraženijem obliku na koji je ovde stavljen akcenat a to su likvidacije, nema opravdanje niti bilo kakvu blagonaklonost. Zna se kakva je obaveza postupanja vojske prema civilnom stanovništvu. Ali bez obzira na postojanje pravila ratnog prava istoriju pišu pobednici što se videlo u kažnjavanju odgovornih posle II svetskog rata. Genocid je ono što Jevreje razdvaja od ostalih naroda...mada i pitanje Jasenovca i NDH je veoma interesantno ako već pominjeno Srbe.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nekada čovjek, tragajući za tuđim glupostima previdi sopstvene, što mu smeta da vidi notorne stvari, ili ih vidi u posve iskrivljenoj dimenziji.

Inače, ova tema je sama po sebi vrlo diskutabilna, a pogotovu njen naslov, kao i sadržaj pojedinih priloga u njoj, pa je stoga zaključavam.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top