Preporuka za desktop racunar

Učlanjen(a)
05.11.2014
Poruka
7
Pozdrav ljudi, imam racunar star 6-7 godina, ali posto su igrice postale zahtevne, neke stvari (tipa graficka, RAM) ne ispunjavaju zahteve igrica (npr. Call of Duty: Ghosts i Advanced Warfare, Watch Dogs...).
Evo specifikacija racunara:
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
RAM: 4 GB
Graficka: AMD Radeon HD 6670
Maticna: P5K SE
Sta mi vi prepoucujete da uradim, da zamenjujem delove (i ako da, koje nove da kupim) ili da kupujem novi komp (ako da, koji)?
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2012
Poruka
174
Nov definitivno...sad sve zavisi koliko si spreman da se ispruzis tj koliki ti je mislim ovaj budzet :):D...skuplje ce da te kosta ulaganje jer ti je ploca sa DDR2 memorijom
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Dragi moj prijateljumi ti bas nemozemo pomoci nesto posebno osim nasih komentar.Jer tu ima jedan akutni problem.NOVAC.
Ti najbolje znas sa cim raspolazes a ocito da je po ovom pitanju koje si postavio da vjerovatno ne rapolazes sa mnogo kao I vecina nas.Iz toga malo na guglanje pa ces vidjeti sta mozes uraditi sa tom plocom.Znaj da velika vecina forumasa korisit kompove sa DDR2 memorijom.Jednostavno receno ili ulazi ili kupi novo.Pa ces vidjeti sta manje kosta.
 
Učlanjen(a)
05.11.2014
Poruka
7
Pa, zanima me uopste koliko bi me kostao racunar sa ovakvim specifikacijama, a koliko delovi (nemam pojma koliko sta kosta...)?
 
Član
Učlanjen(a)
22.09.2012
Poruka
174
CPU: Intel Core i5-2500K @ 3.30GHz
CPU Speed: Info
RAM: 8 GB
OS: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit / Windows 8.1 64-Bit
Video Card: NVIDIA GeForce GTX 760 (4 GB)
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 55 GB
to ti je preporuceno za Call of Duty,ti sad odes u neku radnju ili na netu pogledas cene,da ne reklamiram sad firme
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
hehehe baš mora biti Intel Core i5-2500K @ 3.30GHz za Call of Duty


  • OS: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit
  • CPU: Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz / AMD Phenom X3 8750 2.4 GHz ili bolji procesori
  • RAM: 6 GB RAM
  • HDD: 40 GB
  • GPU: NVIDIA GeForce GTS 450 / ATI Radeon HD 5870 ili bolje grafičke kartice
  • Zvuk: 100% DirectX 9.0c kompatibilna 16-bitna zvučna kartica
  • Internet: Broadband internet veza za Steam i Online Multiplayer
To je minimalna konfiguracija za Call of Duty: Ghosts koja je izašla 5 novembra
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
ciljaj na AMD i ATI grafike i kingston, nema ti jace kombinacije za igrice.naravno ako zelis igre, intel je vise za podatke bolji,
a nvidia ide uz intel. ako vec imas novce gledaj neki SSD kao primarni disk za sistem.
druga stvar, cuo sam da ja izasao DDR5 ram za ploce, pa informisi se kao i sta. nzm da li je jos to zazivjelo kod nas, ima li ploca i slicno.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
ciljaj na AMD i ATI grafike i kingston, nema ti jace kombinacije za igrice.naravno ako zelis igre, intel je vise za podatke bolji,
a nvidia ide uz intel. ako vec imas novce gledaj neki SSD kao primarni disk za sistem.
druga stvar, cuo sam da ja izasao DDR5 ram za ploce, pa informisi se kao i sta. nzm da li je jos to zazivjelo kod nas, ima li ploca i slicno.

Darko, ovo sto si napisao je ipak male neozboljno, AMD za igre, a Intel za "podatke", to je neistina, a drugo sada vise nema veze da li ces ATI staviti na Intel, a nVidia na AMD, to je sada prevazidjeno kao primarni problem, jer obe platforme podrzavaju SLI i CS, sto znaci da podrzavaju i date brendove, tako da ta prica pada u vodu.
Trece DDR5 ne postoji, htreo si reci DDR4, ali sve jedno, za sada postoji podrska iskljucivo na Hi-end plocama i serverima, sto je potpuno besmisleno kupovati i da ima, jer je mnogo skupo, a o plocama da ne pism dzabe.

Pozdrav ljudi, imam racunar star 6-7 godina, ali posto su igrice postale zahtevne, neke stvari (tipa graficka, RAM) ne ispunjavaju zahteve igrica (npr. Call of Duty: Ghosts i Advanced Warfare, Watch Dogs...).
Evo specifikacija racunara:
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
RAM: 4 GB
Graficka: AMD Radeon HD 6670
Maticna: P5K SE
Sta mi vi prepoucujete da uradim, da zamenjujem delove (i ako da, koje nove da kupim) ili da kupujem novi komp (ako da, koji)?

Tvoja konfa je veoma dobra jos uvek (konkretno CPU je sa 4 jezgra), trebalo bi samo grafiku ubaciti drugu i dokupitu 2 ili 4GB RAM-a (mada je i 4GB koja imas, dovoljno za 80% igara), ako kupujes grafiku idi na nove ATI grafike, taj CPU sto imas moze podrzati i grafike sa vecom propusnoscu na magistrali, jedini problem je RAM, jer je glupo kupovati sad DDR2 koji je penzionisan na neki nacin.
Ako ides na novi komp za game, trebali barem 500 evra realno da se sve lepo uklopi, a za taj upgrade oko 150 evra, mada ti je AMD ATI kombinacija nesto jevtinja, ali ne mnogo, jer stock cooler odmah moras uzeti bolji tu ti treba jos 10-15 evra odatno.
A pre svega napisi koliko para imas i da li bi mogao da utopis postojeci komp, kako bi manje svojih para ulozio u novi komp, mada realno ne mozes puno para dobiti za taj stari, ali evo neke okvirne vrednosti
CPU 45 evra
GPU oko 50 evra (zavisno od modela inace su i jevtinije)
RAM oko 40 evra
Ploca oko 30-tak evra
E sad HDD verovatno ne prodajes, kuciste ti vidi koliko bi prodao, kao i ostatak hardware-a ako imas dodatno, ove cene su grube i mogu varirati do 5 evra, ako pak hoces brze da livadis, onda skini malo na ukupnu vrednost i to je to, oko 150 evra bi bilo solidno, a ne ispod 130, to bi bio minimum.
 
Natrag
Top