Član
Učlanjen(a)
31.08.2012
Poruka
146
Što, samo zbog tema na pogrešnom mestu? Mislim - standardi za opis i sl. bi ostali isti i na podforumima. A moderatori bi onda mogli da podele posao, recimo. (Tj. da se rasporede po podforumima.)

u svakom slučaju obrati se adminijima, jer oni su glavn

Evo, poslala sam PP Angelus, pa ćemo videti šta će da kaže. (Da ne šaljem sad svima odjednom, rekla sam da slobodno prosledi nekome drugom ako ima ko je zainteresovaniji za ovu temu.)
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
I ja svoje mrtve linkove zamenjujem kad primetim da su mrtvi. Ali problem je što kad neko premesti link u korpu, umesto da kaže "link ti je mrtav, zameni", ja ne mogu više da ga zamenim jer nemam pristup korpi.

Takođe, šta sve brojimo u nesređene knjige? Meni je npr. skoro isto premešten u korpu jedan svež link, nije mrtav, proverila sam, ne znam ko je i zašto to uradio - poslala sam PM SerbskomSinu, nije odgovorio - pa se pitam da nije zbog nesređenosti. Nije bilo, priznajem, slike i opisa - ostali podaci su bili. (Naziv, ime autora, izdanje, format, jezik...) Ali, pošto je u pitanju bio članak, ne može ni da ima sliku (jedino da stavim sliku prve strane, čisto da bude neka slika, što je malo bezveze), a i opis mi se čini da za tako nešto nije krucijalan jer je u pitanju kratak tekst i naslov je dugačak i deskriptivan. Kačila sam već slične stvari na isti način (bez slike i opisa) i niko nije sklanjao, ljudi su skidali i imam više "hvala" na tim postovima. Dakle, nekome ti elementi i nisu krucijalni. Ali, OK, ako je opšta politika foruma, ja se ne bunim, samo treba do jasno staviti do znanja i omogućiti ispravke.


Glavni problemi su meni, dakle:
1) Što ne dobijem informaciju zašto mi je tema sklonjena. (Dakle, da li je link mrtav, opis neispravan i sl.)
2) Što, sve i da znam u čemu je stvar, nemam način da to ispravim u okviru istog posta, jer nemam ovlašćenje da pristupim korpi. (Da, mogu da pravim novu temu, ali em to duže traje, em, kao što Bazlik reče, gubim ranije zahvale.)

Meni se čini da bi fin način za ovo bio da moderatori kad vide problematičan post (ako nije totalna glupost tipa "zdravo ljudi", nego link ne radi ili nema nekog elementa opisa), pošalju kratak PP korisniku, tipa "u vašem tom-i-tom postu je mrtav link, okačite novi" ili "u vašem tom-i-tom postu nedostaje taj-i-taj element, dodajte", pa ako ovaj u roku od npr. 7 dana to ne ispravi, da to onda ide u korpu.

Edit: mogli bi umesto PP-a čak i da to postuju u samoj temi, pošto obično svi pratimo svoje teme. Tako ne samo što bi autor bio informisan, nego bi i šira forumska javnost videla da temi nešto fali i da vlasti vode računa da se to sredi. :)

Obrati se meni nije nikakav problem da sredim,ako je neko pogresio boze moj svi gresimo :) .isto se podrazumeva i sa premestanjem tema . Srdačan pozdrav!
 
Natrag
Top