Preklapanje napajanja 220 invertor pomocu releja

Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
I kad sve završiš javi ovde da vidimo kako radi. Ne moraš čekati da nestane sturja. Možeš simulirati nestanak struje tako što isključiš iz zida utikač koji je povezan sa ovim relejom te ide posle struja u pumpu i vidiš da li će proraditi to da se tada inventer uključi i on počne proizvoditi struju za pumpu.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Javicu se sigurno....uzasno je hladno ali za dan dva cu ovo odraditi.
Imam vec ugradjenu sklopku za pumpu pa necu cekati nestanak struje da probam.
Sada koristim UPS APC 500 kao rezervno napajanje ali on radi maximalno 40 minuta i ugasi se.
Po nekim savjetima dodao sam na njega kuler za dodatno hladjenje ali nisam mu uspio produziti rad.
Jos jednom hvala i pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Taj UPS od 500 VA ima mali akumulator i zato on ne može dugo davati struju. Imaju skupi UPS-ovi od preko 1500-2000 VA i oni imaju u sebi veliki akumulator ali su preksupi. Možda preko 300 eura koštaju. Oni nemaju olovni akumulator, pa im je taj NiCD akumulator skuplji i zato su ukupno dosta skupi.
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
123.JPG

Možeš li mi poslati kopiju tog programa Circuit Wizard, ako je professional verzija.

Skinuo sam neku pro verziju i krekovao, ali neće da se pokrene.

Evo i slike poruke kako izgleda.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Kada smo kod UPSa izvadio sam janjegov akumulator i spojio ovaj od 55Ampera ali isto se ponasa.......radi oko 40 minuta i iskljuci se.
Do nedavno sam koristio UPS APC 620 sa ovim akumulatorom i on je mogao raditi satima.
Iz nekog razloga sada mu ne radi automatika.Pokusao sam sam da rijesim problem i sa nekim serviserima ali nisam uspio da ga popravim.
Bio je dobar jer mu je struja punjenja ,odnosno dopunjavanja akumulatora bila skoro 1 amper.
Sumnjao sam u releje a on ih ima tri ili cetiri ali po svmu sudeci su svi ok.
Jos nisam odustao od njega.....
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
napon napunjenog akumulatora je 14.4v. sa 7815 to neces moci da punis. 7815 je uglavnom za 1A. ne znam da li postoji verzija za 3A.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Sto se tice punjaca umjesto ovog planiram koristiti automatski punjac sa tiristorima.Sa njegovog greca uzeo bi napon za relej.
Kako nemam odgovarajuce postolje za relej moram improvizovati ali jos moram dobro analizirtai prikljucenje opreko releja jer imam 220 i 12 volti.
Pokusacu dodati crtez sa oznakama kontakata na releju.
Volio bi kad bi jos neko razmotrio semu(zadnja sa Ispravkama) i ovaj relej.
Pozdrav
 

Prilozi

  • relej.jpg
    relej.jpg
    129,4 KB · Pregleda: 17
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Evo kako bih ja uradio, s tim da je na slici prikazano stanje kada rele nije aktivan tj. kada nema napona 220 V i pumpa se napaja iz akumulatora preko invertora!

bjjxg.jpg



pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Citav dan se vrtim oko ovog releja i zato posebna hvala ya ovu semu.
Prebacice na mrezu kada se ukljuci na mrezu?
Pokusao sam napraviti simulaciju u Circuit Wizardu ali nema dovoljno komponenata.
Hvala jhos jedenom i pozddrav
 
Natrag
Top