Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Pregorelo napajanje

Diskusija u 'Hardware' započeta od AppleX, 08.03.2018.

1. AppleX

AppleX Član

Zahvala:
    17
    Imam neko sklj napajanje (dobijeno u paketu), na kom me vec duze vreme zezao kuler. Kuler se s vremena na vreme zaglavi pa ga ja vesto olovkom odglavim - trebao sam ga odma zameniti ali, heh. Pre neki dan mi je izgorelo. U nadi da je samo ono otislo, nabavio sam jos jedno napajanje, medjutim kad ga nakacim samo mi sija zelena lampica od baterije na maticnoj. Jel maticna otisla? Razmisljam da li jos negde nisam utakao, al sve mi se cini da je sve ok ubodeno (24-pinski i onaj sa 4 na maticnu, i po jedan molex na hdd, cd - graficka je antika, tako da nema dodatno napajanje). Ima li nade? :D

ps .Da napomenem da napajanje ima dovoljno snage (predovoljno)

2. Torgandwarf

Torgandwarf Moderator Moderator

Zahvala:
    5.764
    Pol:
    Muški
    Pa jedino mozete da proverite sve kablove opet, eventualno da sve komponente izvadite i vratite u odgovarajuce slotove za slucaj da se nesto pomerilo prilikom menjanja napajanja. Mozete da izvadite i bateriju sa maticne ploce na par minuta takodje. Za detaljnije testiranje, mislim da bi ste morali da odnesete u neki servis.

AppleX se ovo sviđa.
  3. HyperSnap

HyperSnap VIP

Zahvala:
    13.417
    Pol:
    Muški
    Slažem se

AppleX se ovo sviđa.
  4. Fanuc

Fanuc

Zahvala:
    86
    Pol:
    Muški
    Moguće je da je prvo crkla ploča pa preopteretila staro napajanje pa je zato crklo. Još je verovatnije da je zbog problema sa hlađenjem ipak crklo prvo napajanje, ali je u trenutku crkavanja poslalo kratkotrajni nekontrolisani preveliki napon na ploču. To je moglo da ošteti ploču ili procesor ili memorije. Treba prvo probati minimalnu konfiguraciju koja će dati bar BIOS sliku na ekranu, a to je napajanje, ploča, procesor, jedna memorija i video kartica. HDD, CD i ostalo ako postoji isključiti. Ako i tad neće da se uključi jedino ostaje možda da se memorija i video kartica provere na drugom kompjuteru. Ako su ispravne onda znači crkla ploča ili procesor, a verovatnije oba.

AppleX se ovo sviđa.
  5. Komsija76

Komsija76 Član

Zahvala:
    1.122
    Pol:
    Muški
    Mislim da ti tu novo napajanje nece pomoci jer kad napajanje rikne obavezno povuce jos nesto a najcesce je maticna!
    Tako da zbog lenjosti baci to u djubre i kupi drugu maticnu proc i ram spasi ako moze!

AppleX se ovo sviđa.
  6. AppleX

AppleX Član

Zahvala:
    17
    Hvala vam na konstruktivnim predlozima! Pokusacu to sa baterijom, i sa minimum konfiguracijom. Ako to ne upali onda nista - nabavljam novu maticnu i procesor za pocetak.

7. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.512
    Pol:
    Muški
    Mozda je otilso napajanje zbog samog sebe.Skoro sam coveku menjao maticnu i postavio sve kako treba i kada sam ukljucio napajanje,samo je zavarnicilo i zasmrdelo.Imao sam secom drugo napajanje i postavio,pokrenuo BIOS i podigao OS i radi sve bez problema.Ako bi mogao da nabavis neko polovno da isprobas i proveris komponente,ne bi bilo lose.

Bazlik i HyperSnap se ovo sviđa.
  8. HyperSnap

HyperSnap VIP

Zahvala:
    13.417
    Pol:
    Muški
    To si ti Jole spalio napajanje...zahebi priču da je otišlo "zbog samog sebe" :D

jolemisa se ovo sviđa.
  9. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.512
    Pol:
    Muški
    Mozda,mad mislim da nisam jos postao piroman

Bazlik se ovo sviđa.

Preporučite stranicu