Православни видео (музика, филмови, појање, предавања...)

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A šta ako određenu organizaciju vodi sam Hristos - ne ukazujući ni na jednu posebno već govoreći uopšteno?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
A šta ako određenu organizaciju vodi sam Hristos - ne ukazujući ni na jednu posebno već govoreći uopšteno?

Da li je Hristos rekao da je ''vrata paklena nece nadvaladati'' kao sto to tvrde katolici, pa vidimo raspad, na ''pravoslavnu i katolicku'' podelile se?
On nije govorio o ''instituciji'' on je govorio o ''svom telu'', koje je crkva ''duhovne prirode''.
Ne postoji ''institucija'' koja je nepogresiva, koja ne moze doneti nakaradne odluke i dogme, koja se ne moze raspasti..
Cak i u prvom veku Hristos salje pisma opomene svim crkvama koje su zastranile, pa zatim vidimo i upozorenje aposotla Pavla, da ce ''doci otpad'' i ''izmedju vas samih ustace ljudi koji ce govoriti izvrnute stvari'' i da ce ''bezakonik sesti u crkvi Bozjoj pokazujuci sebe da je Bog''?
Da li se to desilo? Jeste.. Da li je Pavle prorekao ''pojavu nove crkve''? Nije!
Crkva ostaje, i nju ''vrata paklena nece nadvladati'', zato sto je crkva ''duhovna'' a ne ''fizicka institucija'' sve sa gradjevinama i pravilima.. Dakle, nije on dozvolio nikome ''fromiranje nove crkve'', gde to pise?
Ali ustali ljudi, pa umislili da Hristos preko njih formira ''nove crkve'', a nema 99 nego 1 Hristova crkva, koju ''vrata paklena nece nadvladati'' i ona je ''skup vernih ljudi koji cine Hristovo telo''...

Sta bi bilo, ja uzmem neke stvari, i osetim se pozvanim da formiram ''novu crkvu''? Ali Hristos je formirao ''jednu jedinu'', koja je do kraja sveta.
Jel mu se ja suprotstaljam onda, ili sta?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Pozdrav brate, drago mi je da si ovde..
Jeste sve je isto i sumnjam da ce se nesto promeniti, jer kada neko sledi ''crkve i organizacije'' ''umesto Hrista'', onda ih te organizacije i vode, truju im um i uce ih kako treba da razmisljaju..
Ja se pitam da li takvi uopste imaju ''zajednicu sa Hristom''?
Da li ih ''on poucava'' ili ih ''poucavaju crkve''?

Sve sto vidimo ovde na forumu je cista ''prezentacija'' i kopiranje tudjih sadrzaja, tkz. misionare, koji ne znaju ni ''za koga rade'' ni zasto to rade, i oni misle da ''brane istinu'' a daleko su od nje, jer umesto da ''brane Hrista''(njegov nacin zivota) , oni ''propovedaju ucenje organizacije''. Rekli su im ''treba tako da verujete, i oni veruju'' ali im nije rekao Hristos... Sve njihovo naucavanje je ''ljudsko''. Takvi se ne daju ni pouciti, jer takvi ne vide zabludu...


Велики поздрав! Драго ми је што настављам дружење, само се нећу више нервирати због неких ствари.

Цркве и организације могу много добрих ствари да учине, не значи да су по самој дефиницији зле. Видимо да су од седам цркава којима се Господ обраћа, све имале неки проблем, различите су биле по грешкама. Када крену са манипулисањем и обмањивањем, онда попримају злу функцију. Њихова намена је битна. Могу да састављају, а могу и да цепају (Цркву). То видимо још из времена апостола, али и видимо добро како нас је Господ упутио.


Марко, глава 9
38. Одговори Му Јован говорећи: Учитељу! Видесмо једног где именом Твојим изгони ђаволе који не иде за нама: и забранисмо му, јер не иде за нама.

39. А Исус рече: Не браните му; јер нема никога који би именом мојим чудо чинио да може брзо зло говорити за мном.
40. Јер ко није против вас с вама је.
41. Јер ко вас напоји чашом воде у име моје, зато што сте Христови, заиста вам кажем: неће му пропасти плата.
42. А који саблазни једног од ових малих који верују мене, боље би му било да обеси камен воденични о врат свој и да се баци у море.


Ако неке од тих организација верују да су паметнији чланови код њих, да су мудрији, да само они поседују Бога (!), ..., онда је проблем у њима. Имају своје војнике који извршавају одређене задатке, и време пролази. Суштина је да Црква не може изгубити, али зато неки од тих војника могу постати део Цркве. Ја лично верујем у чуда и видео сам како је дивно када се неко ослобађа јереси. То сам и доживео. Не разумемо ми баш све одмах, али ако смо отвореног срца и ума, онда нас погоди као камен у главу.:)
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
11.10.2009
Poruka
66.931
Божественная Литургия - Хор московского Сретенского монастыря

TRACKLIST:

01. Великая ектения
02. Антифон "Благослови, душе моя Господи" – 04:41
03. "Единородный Сыне" – 06:00
04. "Во царствие Твоем" – 07:18
05. "Приидите поклонимся" – 10:59
06. Тропари – 11:52
07. Трисвятое – 15:32
08. Апостольское чтение – 18:47
09. Евангельское чтение – 23:57
10. Сугубая ектения – 27:21
11. Заупокойная ектения – 32:23
12. Херувимская песнь – 37:39
13. Просительная ектения – 45:10
14. Символ веры – 47:12
15. "Милость мира" №6 – 49:48
16. "Достойно есть" – 58:38
17. "Первых помяни Господи" – 01:01:41
18. Просительная ектения – 01:03:22
19. "Отче наш" – 01:05:25
20. Причастен "Блажени, яже избрал" – 01:08:55
21. "Благословен грядый во имя Господне" – 01:15:04
22. Окончание литургии "Господи сохрани" – 01:16:22


 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Нешто о савременом пропагирању лоших навика, понашању на медијима.

 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Шта је молитва? Зашто је молитва најјаче оружје хришћанско? Поред свих оружја која апостол набраја, за сам крај оставља најјаче и најуспешније.

Ефесцима, глава 6
10. А даље, браћо моја, јачајте у Господу и у сили јачине Његове.
11. Обуците се у све оружје Божије, да бисте се могли одржати против лукавства ђаволског:
12. Јер наш рат није с крвљу и с телом, него с поглаварима и властима, и с управитељима таме овог света, с духовима пакости испод неба.
13. Тога ради узмите све оружје Божије, да бисте се могли бранити у зли дан, и свршивши све одржати се.
14. Станите дакле опасавши бедра своја истином и обукавши се у оклоп правде,
15. И обувши ноге у приправу јеванђеља мира;
16. А сврх свега узмите штит вере о који ћете моћи погасити све распаљене стреле нечастивог;
17. И кацигу спасења узмите, и мач духовни који је реч Божија.
18. И сваком молитвом и мољењем молите се Богу духом без престанка, и уз то стражите са сваким трпљењем и молитвом за све свете,

1. Солуњанима, глава 5
18. Молите се Богу без престанка. На свачему захваљујте; јер је ово воља Божија у Христу Исусу од вас.
19. Духа не гасите. Пророштва не презирите.
20. А све кушајући добро држите.

21. Уклањајте се од сваког зла.
22. А сам Бог мира да посвети вас целе у свачему;
23. И цео ваш дух и душа и тело да се сачува без кривице за долазак Господа нашег Исуса Христа.

 
Natrag
Top