Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja cijenim mnoge sveštenika prav. neki su moje radne kolege, sarađujemo sarađujem i sa jednim preko FB u vezi stvaranja i cijenim ga. Tako da vas ne mrzim u kući su mi pravosl. napadam nauku,a ne ljude.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja cijenim mnoge sveštenika prav. neki su moje radne kolege, sarađujemo sarađujem i sa jednim preko FB u vezi stvaranja i cijenim ga. Tako da vas ne mrzim u kući su mi pravosl. napadam nauku,a ne ljude.

Iako verujem da je tako, dobro da si to izjavio, jel drugacije deluje kada citas napisano, a drugacije uzivo..

Ipak se bavis vise pojedincima, nego teologijom. Da je samo teologija u pitanju...

Zameram ti sto u napred pripisujes ljudima motive, iako ne shvatas pobude iz kojih neko nesto cini, prvenstveno meni pripisujes neke motive, koji su netacni...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
A ko su ti potomci danas? :). Kome SPC treba da se izvini danas za progon Bogumila?

Naravno da treba SPC da se izvini za progon bogumila,isto onako kao sto se i papa izvinuo za srednjevekovnu inkviziciju.,jel im to tolko tesko da priznaju svoj greh???
To sto je uradio Nemanja to je cist genocid,a njemu se sada pravi cela serija i film koji ce da ga velicaju kao boga...,umesto da se javno osudi kao krvnik,ali drzava je u putanju pa to nece da moze....
Pre ce patrijarh SPC da se pokloni djavolu nego da prizna grehe SPC i prvog Nemanjica......,pa barem da kaze svojim vernicima da su pogresili i da se iskreno kaju,ali tu nema kajanja..ide se dalje da se gaze svi koji misle drugacije,ako ne fizicki onda ismevanjem...,jer biblijskih dokaza nemaju.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ali gde su Bogumili danas?:)

Hmmmm,bas lepo pitanje.
Ogromna vecina njih na balkanu je islamizovana jer su turski osvajaci za njih bili oslobodioci od vlasti Nemanjica.Naravno ima i onih koji su presli u druge religije katolicku,pravoslavnu i sta ja vec znam koju. Ne znam dal postoji dan danas religija bogumila,ali nista me to ne bi iznenadilo.
U svakom slucaju SPC,ai papa bi trebalo da priznaju tu svoju zlocinacku rabotu.
Ipak je Stefan Nemanja to radio kao rimokatolik po naredjenju pape,a tek pred smrt ga je izgleda sin sava onako na samrtnickoj postelji preveo u pravoslavlje...
U svakom slucaju pravosudje ,istorija,crkva ,drustvo trebaju da se ograde od ovog zlocina u ime isusa.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Hmmmm,bas lepo pitanje.
Ogromna vecina njih na balkanu je islamizovana jer su turski osvajaci za njih bili oslobodioci od vlasti Nemanjica

Pa u Bosni nisu vladali Nemanjići nikada pa ti islamizirani su uglavnom u Bosni. Istina u Srbiji su progonjeni u vreme Stefana Nemanje pa su i otišli u Bosnu. No, svakako bih voleo znati ko su im naslednici bar po pitanju dogme. Jer se zna da su Bogumili ili Pavlikijani čvrsto držali jevanđeosku istinu iako im se pripisuje manihejsktvo koje očigledno je služilo u propagandne svrhe. No, poznato je da su insistrirali na držanju Mojsijevog Zakona tj. 10 Zapovesti pa prema tome ona Crkva koja drži te Zapovesti jeste duhovni naslednik i Bogumila.

Pozdrav.
 
Natrag
Top