Pravoslavlje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema tu lazi, nego ti izvrces samu sustinu Adventizma i nacin rada sa ljudima.

Ja dobro znam, i zato mene ne mozes prevariti, i zato obelodanjavam tvoju lukavost.

Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
LAŽEŠ!
Posedujem još uvek takav traktat i bio sam na mnogim tzv.evangelizacijama i potom kritikoao propovednike da to NIJE evangelizacija.
Zamoliću sina da skenira traktat kao dokaz mojih reči a tvoju laž potvrdi.
Takvih straktata je podeljeno nekoliko hiljada i uŠvedskoj je isto rađeno.

Ja se Slapu izvinjavam jer onih par njegovih sitnih neistina nisu ništa u poređenju sa ovom gromadom laži koju Laodikeja poseduje u svakom svom postu,to je teška patologija.
Stiže skenirani materijal Adv. evangelizacije:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam napisao da Adventisti nemaju traktate.
Imaju ih, i o Hristovom dolsku, i o Suboti, i o zakonu, i Hristu kao spasitelju sveta, i o Bogu, i o swmislu zivota, i mnogim drugim temama.

Ti si tvrdio da Adventisti ne propovedaju jevandjelje, vec govore samo o Suboti, o pecatu..i slicno, i moj odgovor je bio demant na ovu tvoju tvrdnju.

Sto se tice tvoje osude da ja navodno lazem u svakom komentaru, pitanje je kako te savest ne ukori za ovakvo iznosenje neistina o nekome, a odgovor je taj - da ti uopste nemas savesti, jer ne bi ono sto ti kostantno cinis vec mesecima na forumu pripisivao drugima, i ujedno vredjao, bio drzak, ironican, zajedljiv, i ko zna sta jos.

Ja se po ko zna koji put ogradjujem o sve sto iznosis protiv mene, osudjujuci me za navodnu laz, a sam to cinis skoro u svakom komentaru, i protiv mene, i Adventista, ali i protiv drugih.

To je sramota za coveka koji sebe naziva Hristovim imenom, a ujedno blati i Hrista, i sebe samoga, i svoju veru, i naciju, jer se ovako ponasa, i iznosi ovakve neistine, a drgima ih pripisuje.

Reci biblije su ti vise puta upucene: "Lažan svedok neće ostati bez kara, i ko govori laž, neće uteci"

Ja se molim da te ne stigne ova Bozja kletva, vec da ti bude milostiv, ali i da te urazumi..

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ti si tvrdio da Adventisti ne propovedaju jevandjelje, vec govore samo o Suboti, o pecatu..i slicno, i moj odgovor je bio demant na ovu tvoju tvrdnju.
Što sam tvrdioto tvrdim stalno da vi NIKAD niste jevanđelje nosili već ZAKON.
U više Adv. zejednica sam bioi svuda je evangelizacija ista i subota kao zakon a zakon kao pečat dok kod apostola nije ništa drugo nuđeno do HRIST RAZAPET.
Kad sepo kućama i stanovima vrši misionarenje deli se isti materijal koji se i na evangelizacijama daje.
Ja ću postaviti dva traktata koja se dele da svi mogu čitati Adv. jevanđelje i uveriti se da ja govorim istinu.

To što ti kažem da lažeš spreman sam po cenu života reći jer ja istinu govorim a kad ne slažeš a to je retko onda ti to neću ni reći.Samo istinu govori i ja ti nikad neću reći da lažeš jer bih onda ja bio laža a ja to nisam prema tome do tebe zavisi šta ću ti reći. Budi pošten pa reci NEZNAM ili NISAM SIGURAN DA JE TAKO i ja ću te kao čoveka poštovati a ovako mene nazivaš lažovom na pravdi Božjoj a želiš da tebi ne kažem šta radiš....hajde budi ČOVEK i govori ISTINU pa smo sve rešili.

Jasam takav čovek da ću onom ko laže reći da laže ma ko god on bio aako sam nešto kažem a recimo pogrešim ja priznam svoju grešku i izvinem se.
Što se tiče molitve za sebe se ti pomoli ito će biti dovoljno ali onda počni istinu govoriti.

Evo oba traktata koja nude ADVENTNO JEVANĐELJE.
 

Prilozi

  • jevandjele 001-1024.jpg
    jevandjele 001-1024.jpg
    86,5 KB · Pregleda: 11
  • jevandjelje 2 001-1024.jpg
    jevandjelje 2 001-1024.jpg
    80,3 KB · Pregleda: 8
  • jevandjelje 3 001-1024.jpg
    jevandjelje 3 001-1024.jpg
    88,8 KB · Pregleda: 11
  • jevandjelje 4 001-1024.jpg
    jevandjelje 4 001-1024.jpg
    86,7 KB · Pregleda: 10
  • jevandjelje 5 001-1024.jpg
    jevandjelje 5 001-1024.jpg
    81,3 KB · Pregleda: 11
  • jevandjelje 6 001-1024.jpg
    jevandjelje 6 001-1024.jpg
    83,8 KB · Pregleda: 11
  • jevandjelje 7 001-1024.jpg
    jevandjelje 7 001-1024.jpg
    83 KB · Pregleda: 9
  • jevandjelje 8 001-1024.jpg
    jevandjelje 8 001-1024.jpg
    84,1 KB · Pregleda: 7
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Drugi traktat nije ceo ali ne menja stvar.
 

Prilozi

  • Pečat 1-1024.jpg
    Pečat 1-1024.jpg
    81,4 KB · Pregleda: 10
  • Pe;at2 001-1024.jpg
    Pe;at2 001-1024.jpg
    54 KB · Pregleda: 5
  • Pe;at3 001-1024.jpg
    Pe;at3 001-1024.jpg
    83,2 KB · Pregleda: 7
  • Pečat 4-1024.jpg
    Pečat 4-1024.jpg
    74,1 KB · Pregleda: 4
  • Pe;at7 001-1024.jpg
    Pe;at7 001-1024.jpg
    75,1 KB · Pregleda: 4
  • Pe;at 9 001-1024.jpg
    Pe;at 9 001-1024.jpg
    60,4 KB · Pregleda: 4
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ond neko ne govori istinu, ili ti ili ja.

Ja za sebe znam da nikada ne iznosim neistine, i moja savest je pred Bogom mirna, a ti na ocigled svih sve vreme iznosis neistine i o meni, i o Ellen White, i o Adventistima, a opet kazes da to ne cinis.

Ocigledno je da ti korisis neznanje ovih ljudi o Adventistima i Ellen White, i pokusavas da nesto predstavis da je tako i ako nije, jer se nadas da niko nece sam proveriti, vec da ce ti naivno poverovati.

Ja kao Adventista koji poznajem ucenje Adventissticke crkve, i ono o cemu je pisala Ellen White sam te razotkrio, i pred svima svedocim da se lazno predstavljas kao istinoljubiv, a u stvari je sve to tvoja mudro smisljena prevara.

Svako moze cak i na internetu pronaci Adventisticke evangelizacije, i videti o cemu oni proopovedaju svetu, da nema nista od onoga sto ti tvrdis, osim ako se u toku predavanja dotakne ta tema iz biblije.

Evo nekoliko evangelizacija koje postoje na internetu i mogu se naci:

- Alfa i Omega – Gospod Isus Hristos – Lune Ranđelović

- Jevandjelje po jovanu radisa Antic

- Isus put istina i zivot radisa Antic

- biblija juce danas sutra radisa Antic

Taj traktat koji si prilozio je samo jedan od mnostva drugih koji govore o spasenju u Isusu Hristu, o smislu zivota, o zivotu sa Boogom, itd, itd, koje ti naravno nisi prilozio, vec si lukavo postavio samo jedan da bi dokazao svoju teorije, sto pokazuje tvoje nepostenje.

Ja imam celu kolekciju raznih traktata ove vrste.

Hajde odgovori, zasto govoris o postenju, a pokazujes se krajnje neposten?

_________________________________

Evo nekoliko Adventistickih knjiga i traktata


___


___

___
oaza-mira-kliford-goldstajn.jpg


___










 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
OOO neverovatni čoveče!
Ja ne negiram postojanje stotinak naslova koje Adv. imaju već govorim isključivo šta se nudi na evangelizacijama i misionarenju a to je isti posao i tad se ne proslavlja Isus niti žrtva već uči o ZAKONU zato i dadoh na uvid ono što sam i sam nekad davno delio.Knjige koje navodišse NE DELE kao što se traktati dele,jedina knjiga koja se od navedenih deli povremeno je Put Hristu i to se čini ako sami skupimo novce i kupimo ih za deljenje.

Kako reče vladika Nikolaj Velimirović da nezna kome više da zahvali prijateljima ili neprijateljima ja Bogu zahvaljujem za svakog Njegovog i mog neprijatelja jer me više Bogu približava i udaljava od tog neprijatelja i otvara mi oči da vidim lik tih neprijatelja i shvatim njihovo lukavstvo te se još više od njih odvojim a približim svetima i Ocu nebeskom.

Najveća opasnost je ako je čovek okružen stalno prijateljima pa se opusti i neprimetno upadne u zamku laskanja zato hvalim Boga za sve neprijatelje jer me još više približiše Njemu i utvrdiše u istini.
Hvala i slava tebi Isuse Hriste Gospode moj amin.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Iznosis neistinem jer na evangelizacijama postoji stand sa ovim i drugim naslovima, i sa mnogim drugim traktatima, ali si ti odabrao samo jedan da bi opravdao svoje izmisljene teorije, i time si pokazao svoje nepostwenje.

Ja sam recimo bio na nekim pravoslavnim predavanjima, i tamo nisam cuo nista drugo osim nacionalistickih poruka, poruke mrznje protiv sekti, cak i poziv na progon i nasilje.

To se moze cuti i n internetu, gde otac Joil poziva da se istuku Adventisti ili Jehovini svedoci ako dodju nekome na vrata.

Ako su i govorili nesto o crkvi, to je "da li su bolje svece iz crkve ili koje se kupe na ulici, gde da se cuva sveta voda, koja farba za jaja je najbolja, da li lukovina ili kupljena, o ratu, o pesnicima, knjigama" Sve osim biblije i Isusa.

Dakle, nije lepo zavirivati iza tudjih vrata, a ne sagledati sta je iza licnih.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pravoslavni su apsolutno u pravu ja bih zabranio delovanje svih masonskih zajednica a to susvi Luterani i Raselovi pioniri kao i Milerova svita.
Ko te pita za štand i biblioteke ja govorim šta se deli na evangelizacijama a ne šta se kupuje.
Stiže vas Pavlovareč o nošenju drugog jevanđelja kao i svedoke Rašine.
Vi nosite zakon a oni drugo ime.

Zašto prljaš forum onim plagijatima iznad?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada dokazes da u samom ucenju Adventista ima necega masonskog, tada mozemo da nastavimo.

Za razliku od toga ti iznosis samo ucenja masona i nju ejdjera, i pokusavas da ih opravdas biblijom, a druge osudjujes za isto.

To je paradoks.
 
Natrag
Top