Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
U međuveremenu su malo izmenili svoje običaje i službu a time i veru ali to bi mogli uskladiti međuse ali bi sa Biblijom to bilo mnogo teže.

Bog te blagoslovio.

Bojim se da bi prvo morali da se obračunaju sa biblijom pa tek onda da nastave svojim zacrtanim putem. Meni lično u pravoslavlju i katoličkoj veri najviše smeta otvoreno idolopoklonstvo koje ne samo da se upražnjava nego se i podstiče. Ujedinjenje jeste neophodno da svi deluju kao jedan ali moramo biti spremni da se mi menjamo a ne da menjamo Božije propise prema našim delima koja nisu ispravna. Ako se klanjaš slikama to je idolopoklonstvo i tačka. Ako si prijatelj svetu onda si Božiji neprijatelj i tu je tačka. Pravoslavce i katolike uvek možemo videti rame uz rame sa političarima zar to nije deo sveta ? Ja bih vileo samo na kratko da se nađem u mozgu onih koji ne razmišljaju kao ja da bih razumeo njihovo ubeđenje da su na ispravnom putu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ujedinjenje svih crkava u Ekumenski savez predstavlja ikonu zveri ( papstva ) - Ekumenski savez odnosno protestantizam sjedinjen u Ekuenizmu je ikona ( slika zveri ), odnosno papstva, jer ce protestantske crkve napraviti kompromis sa papstvom, prihvatiti ucenja Rimokatolicizma i njegov autoritet nad svim svim crkvama i u savezu sa Rimom nametnuti obavezne zakone za ceo svet i progoniti one koji te zakone ne usvoje i timwe ce perotestantizam postati slika ili replika zveri ili papstva.

Crkva je jedna i istina je jedna i ona ce uskoro biti objavljena od samog tvorca i svaki covek na planeti bice pozvan da je prihvati i da izadje iz duhovnog vavilona i da se se pridruzi onima koji drze zapovesti Bozje i imaju svedocanstvo Isusa Hrista i da se aktivno sprema za Hristov dolazak u slavi...Amin!

Pravoslavlje je danas podeljeno u pogledu ujedinjenja crkava i unutar pravoslavlja vladaju razlicite struje koje imaju razlicite stavove po ovom pitanju.
Sadasnji patrijarh se izjasnjava kao Ekumenski, a kao sto vidimo i vladika porfirije o kome je ovde bilo reci.

Tema jeste o Pravoslavlju, ali to je sirok pojam koji daje mnostvo podtema za diskusiju vezanih za samo pravoslavlje, a jedna je i Pravoslavno ujedinjenje sa drugim crkvama.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ujedinjenje svih crkava u Ekumenski savez predstavlja ikonu zveri ( papstva ) - Ekumenski savez odnosno protestantizam sjedinjen u Ekuenizmu je ikona ( slika zveri ), odnosno papstva, jer ce protestantske crkve napraviti kompromis sa papstvom, prihvatiti ucenja Rimokatolicizma i njegov autoritet nad svim svim crkvama i u savezu sa Rimom nametnuti obavezne zakone za ceo svet i progoniti one koji te zakone ne usvoje i timwe ce perotestantizam postati slika ili replika zveri ili papstva.

Crkva je jedna i istina je jedna i ona ce uskoro biti objavljena od samog tvorca i svaki covek na planeti bice pozvan da je prihvati i da izadje iz duhovnog vavilona i da se se pridruzi onima koji drze zapovesti Bozje i imaju svedocanstvo Isusa Hrista i da se aktivno sprema za Hristov dolazak u slavi...Amin!

Pravoslavlje je danas podeljeno u pogledu ujedinjenja crkava i unutar pravoslavlja vladaju razlicite struje koje imaju razlicite stavove po ovom pitanju.
Sadasnji patrijarh se izjasnjava kao Ekumenski, a kao sto vidimo i vladika porfirije o kome je ovde bilo reci.

Tema jeste o Pravoslavlju, ali to je sirok pojam koji daje mnostvo podtema za diskusiju vezanih za samo pravoslavlje, a jedna je i Pravoslavno ujedinjenje sa drugim crkvama.


Laodikeja možemo u temi o Adv. promašaju o ikoni zveri jer ekumenizam to nije.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Da ne budem baš... totalno... da me ne shvati neko pogrešno ima nešto i što mi se sviđa u pravoslavlju recimo gde se javlja orkestar bez instrumenata to jest istrumenti su samo ljudski glas deluje mitski.

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Zar postoji sem Jevrejskog i Pravoslavnog još neko slavljenje ili pevanje psalama tako dobro....nema.
Volim slušati Pravoslavne pojce.



Veoma blisko Jevrejskom slavljanju jer su Semitski jezički koren...uživajte u psalmu:


Grčki pojci ali i Divna.


 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
У данашње време је тешко наћи разумне и побожне савете, мудре и родитељске инструкције. То нису неке нове инструкције, већ све оно што видесмо у јеванђељима и посланицама. Као што су апостоли саветовали вернике, постоје још увек неки људи који нису медијски популарни, али када се чује њихова порука, народ воли да одслуша. Презасићен свакаквим гадостима које свакодневно видимо, скретањем мисли на небитне и пролазне ствари, човек тражи и духовну храну. Тај хлеб је од Господа, не од маштарија и играрија.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zar postoji sem Jevrejskog i Pravoslavnog još neko slavljenje ili pevanje psalama tako dobro....nema.
Volim slušati Pravoslavne pojce.



Veoma blisko Jevrejskom slavljanju jer su Semitski jezički koren...uživajte u psalmu:


Grčki pojci ali i Divna.


Šta vrijedi što pjevaju kada imaju pogrešnu sliku o Bogu, svo to pjevanje, sva ta atmosfera ima za cilj da stvori kod ljudi emocije (koje im naravno demoni izazivaju) i da ih skrenu sa pažnje od Boga. Pa to se jasno vidi kod izliva emocija na paljenje svijeća u Jerusalimu od ognja koji silazi. Pravo demonsko čudo za opijanje ljudi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne mislim da je oganj od te strane i nisam merodavan da o tome odlučujem.
Meni su pesme drage kako god.
Što se tiče ognja imam pitanja:
1.Ako se zna da je zapadno rimska organizacija ta koja opija narode učeći preljubu prema Bogu zašto se njihovom predstavniku od demona ne daje oganj?
2.Zašto protestanti ne odu i oni uđu da se njima upale sveće i pokažu da su pravedni?
3.Koja je svrha silaska ognja?
Ovakava pitanja postavljaj na odgovorajućim temama. Ovo je tema o pravoslavlju!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Što se tiče ognja imam pitanja:
1.Ako se zna da je zapadno rimska organizacija ta koja opija narode učeći preljubu prema Bogu zašto se njihovom predstavniku od demona ne daje oganj?
2.Zašto protestanti ne odu i oni uđu da se njima upale sveće i pokažu da su pravedni?
3.Koja je svrha silaska ognja?
---------------------------------------------------------------------------------------

Čist dokaz da pravoslavlje svoju vjeru bazira na čudima. Bez čuda pravoslavlja nema. I kakav je dokaz oganj? Nikakav, pa svaka vjera ima neka svoja (tj. većina religija) čuda.

Dokaz za PC da nije Božija. Osim toga PC ima 95% jeretičkih učenja.
 
Natrag
Top