Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Cirkus u centrali vraceva:

Prema našim saznanjima, iz patrijaršijske kase ukradeno je 19,5 miliona dinara, 40.000 švajcarskih franaka, 50.000 američkih dolara i 890.000 evra. Juče nije bilo moguće dobiti zvaničnu potvrdu ni u MUP niti u Patrijaršiji o uhapšenom, a kako “Blic” saznaje, reč je o glavnom eparhijskom blagajniku S. Ž. koji je dugogodišnji radnik Patrijaršije.
Izvor “Blica” navodi da je blagajnik potkradao Crkvu više godina, ali da se sumnja da u tome nije bio sam tako da će istragom biti obuhvaćeni i ostali blagajnici u Patrijaršiji.
Kako saznajemo, za potpunu diskreciju ove policijske akcije založio se i lično patrijarh Irinej. Izvor “Blica” dodaje da su neposredno po hapšenju zaposleni obavešteni da narednih dana ne moraju da dolaze na posao.

Kod:
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/366489/Opljackana-kasa-Patrijarsije-Blagajnik-SPC-ukrao-milion-evra-gotovine

Lik je krao godinama, a ovi su ga provalili tek sada. Valjda je to tako kada ti je milion evra sica. Miroslav Gavrilovic je hteo da istraga bude diskretna.
Verovatno da se ne ukalja obraz i skromnost SPC-a.
:D


 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
pa ako je krao godinama onda je on milijarder xD on bre ima vise para od bil gejca axaxaxaxaxaxaxa
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Kamo lepe sreće da si pročitao citat u postu na koji sam na ovaj način ironično hteo da odgovorim :)
I moj zaključak je da si se ti u ovom slučaju zaletio sa mišljenjem :)
Pa jeste Brate u pravu si,Jurka se cesto zalece!ja sam odmah provalio sta si hteo reci s tvojim postom,dok Jurka i izabeleta nisu.

Starsruf,jurka razmisljaju kao ateisti!ali ako moram birati sagovornika izabracu Jurku!zasto?zato sto je Jurka realniji po tom pitanju nego Starstruf.Izabeleta nije odmah ukapirala jer najverovatnije ne prati postove! a to bi znala kome i zbog cega si napisao takav post i to jos s video materijalom.

Svaka ti cast brate Poelbuster!!!

'Pozdrav Od Gere.

Ne branim ja Jurku ali ako cemo iskreno oN JE JASNO RAZUMEO VLADIKU ,ZA RAZLIKU OD sTARSTRUFA.

Pozdrav od Gere.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa jeste Brate u pravu si,Jurka se cesto zalece!ja sam odmah provalio sta si hteo reci s tvojim postom,dok Jurka i izabeleta nisu.

Starsruf,jurka razmisljaju kao ateisti!ali ako moram birati sagovornika izabracu Jurku!zasto?zato sto je Jurka realniji po tom pitanju nego Starstruf.Izabeleta nije odmah ukapirala jer najverovatnije ne prati postove! a to bi znala kome i zbog cega si napisao takav post i to jos s video materijalom.

Svaka ti cast brate Poelbuster!!!

'Pozdrav Od Gere.

Ne branim ja Jurku ali ako cemo iskreno oN JE JASNO RAZUMEO VLADIKU ,ZA RAZLIKU OD sTARSTRUFA.

Pozdrav od Gere.
Pa ti si onda vidovit, ako si odmah "provalio" šta je poelbuster htio da kaže onim svojim komentarom na klip koji je postavio. Poelbuster je pogriješio, a najbolji dokaz za to je što su ga svi ostali, koji nisu vidoviti kao ti, pogrešno shvatili. Pogriješio je u smislu što nije postavio nikakv znak da ironiše, bar da je stavio navodnike i sl. Onako napisan tekst može se shvatiti samo tako kako je napisan, bar je tako ako poštujemo Vukovo pravilo o čitanju, ili ako nismo vidoviti kao ti.:dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Pa ti si onda vidovit, ako si odmah "provalio" šta je poelbuster htio da kaže onim svojim komentarom na klip koji je postavio. Poelbuster je pogriješio, a najbolji dokaz za to je što su ga svi ostali, koji nisu vidoviti kao ti, pogrešno shvatili. Pogriješio je u smislu što nije postavio nikakv znak da ironiše, bar da je stavio navodnike i sl. Onako napisan tekst može se shvatiti samo tako kako je napisan, bar je tako ako poštujemo Vukovo pravilo o čitanju, ili ako nismo vidoviti kao ti.:dtyste:

Poelbuster je jasno i glasno napisao da je to odgovor jednom ateisti,koji nemoze da se svrsta u tvoj rang.

Sta tu nije jasno?ili hoces da progutas sopstve reci o vladiki Grigoriju??????Ima se u vidu starstruf,zato je i postavio covek odgovarajuci video.
Jednostavno niste odmah razumeli coveka sta je hteo da kaze svojim postom.

Pozdrav od Gere.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
gerakules2: Starsruf,jurka razmisljaju kao ateisti!ali ako moram birati sagovornika izabracu Jurku!zasto?zato sto je Jurka realniji po tom pitanju nego Starstruf.Izabeleta nije odmah ukapirala jer najverovatnije ne prati postove! a to bi znala kome i zbog cega si napisao takav post i to jos s video materijalom.

Danas svi rado kritiziraju Crkvu i popove, imaju prigovore na Boga, dovode u pitanje vjerodostojnost Biblije itd.
To je došlo u modu. :) S obzirom da i vjernici (pravoslavci) imaju prigovore na svoje poglavare (kako se može pročitati na ovom forumu) ponekad se teško snaći i ne znaš više da li netko govori ozbiljno ili ironično.
Ja sam zato reagirala jer mi se Poelbuster čini kao vjernik koji ima korektna uvjerenja.
Ok, Poelbusterov post je bio ironičan i problem riješen.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
najvise o njima je rekao Isus u mateju 23. gl. naslikao ih,ili izvajao. ali ljudi idu za ljudima a sverti za svetim Bogom. to milijardama ljudi vekovima nije jasno.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Tema je: Pravoslavlje![/WARNING]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
na koga se odnosi stop? mislim da je tema pravoslavlje u redu sto se tice mateja 23.?
 
Natrag
Top