Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ja sam samo hteo da kazem da je on obican gresnik kao i svako drugi, moze on da cita sta god hoces kad zivis u divljini ti ne mozes da budes pitom koliko god se ti trudio, meni je bitno ko je pravio snimak, oni su napravili tako kao da je on znao da ce da se desi zlocin i sad on kao podrzava to, ja licno nista nesto stravicno nisam cuo da je on rekao, samo sto je nesto kenjao o oslobodjenju srpske srebrenice i nekakvim osmanlijama, ja mislim da ima mnogo gorih izjava nego sto je ovaj
ja sam gledao kako blagoslove vojnike koji idu u rat, ja nikad necu pristati da me neko blagoslovi zato sto cu da idem da ubijem nekog
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Od koga ce da oslobadja Istanbul? Od ljudi koji zive tamo? I da li ce on licno da ide da "oslobadja" Istanbul ili ce da huska tudju decu?
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
to je pricao za grke da ce oni da oslobode, koliko se ja secam :) sad to neka grci rasciste sa turcima
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380

Koliko je samo u ovih pedesetak minuta gluposti i mržnje rekao vladika Grigorije.A tek besmislenih i praznih gestova i poruka!!!
Nemojte ljudi da slučajno poslušate šta čovek govori možda pređe na vas i njegovo ponašanje.
Samo slušanje će smanjiti vaš IQ za barem 30 !
Takvu neznalicu i neobrazovanog čoveka nipošto ne treba saslušati.
S druge strane možda bi bilo dobro da pogledate ovog jednog pa se uverite koliko je vulgaran i neobrazovan.
Na sreću u Bosni su ateisti osnovali organizaciju koja se zove "Zdrav razum" pa tamo može da se čuje i nešto racionalno i nadasve pametno.
Tamo treba ići i saslušati ih.
Da čujete glas zdravog razuma ,a ne ove ovakve umobolne vernike.

Nadam se da ćeš brzo svratiti na forum objasniti zašto si ovo napisao.
Do tada, ja ti se najljepše zahvaljujem na ovom videu. Nikad nisam čula za vladiku Grigorija, makar je bio i na Hrvatskoj TV.



Jednostavno, Božji čovjek! Sinoć sam pregledala na Youtube-u sav materijal koji ima o njemu i mogu reći da me dugo vremena nitko nije tako oduševio kao ovaj čovjek. Tako normalan i pristupačan. I ne samo da je obrazovan, nego je svestrano obrazovan, i tako dobro u glavi ima posložene stvari da se od njega može puno naučiti.
 

Prilozi

  • DD.gif
    DD.gif
    1,5 KB · Pregleda: 70
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Nadam se da ćeš brzo svratiti na forum objasniti zašto si ovo napisao.
Do tada, ja ti se najljepše zahvaljujem na ovom videu. Nikad nisam čula za vladiku Grigorija, makar je bio i na Hrvatskoj TV.

Jednostavno, Božji čovjek! Sinoć sam pregledala na Youtube-u sav materijal koji ima o njemu i mogu reći da me dugo vremena nitko nije tako oduševio kao ovaj čovjek. Tako normalan i pristupačan. I ne samo da je obrazovan, nego je svestrano obrazovan, i tako dobro u glavi ima posložene stvari da se od njega može puno naučiti.

To je bio odgovor ovom postu:
http://serbianforum.org/religija/3556-dhyndhdhdhndhdhdhndhu-38.html#post1085155
našem ateisti na ovo što je napisao:
Slusajuci poglavare SPC, po utiskom sam da su zrtve sopstvenog neznanja i neobrazovanja, jer ako im obracanja javnosti nisu puna gluposti i mrznje, onda su puna besmislenih i praznih gestova i poruka.
Na besmisleno pisanje sam takođe odgovorio besmisleno :) premda njemu to naravno ništa ne znači :) jer su njegovi postovi uglavnom takvi.

Ima još lepih priča,Vladika niški Jovan bi ti se takođe svideo.
NTV razgovor vladika Jovan Puric - YouTube


A kada pogledaš Vladiku Andreja kako peva možda ćeš poželeti da saznaš nešto više o tom čoveku:
Eto uveri se i sama koliko su naše vladike neobrazovane a njihove izjave pune mržnje i gluposti :
poglavare SPC, po utiskom sam da su zrtve sopstvenog neznanja i neobrazovanja, jer ako im obracanja javnosti nisu puna gluposti i mrznje, onda su puna besmislenih i praznih gestova i poruka.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
poelbuster: To je bio odgovor ovom postu:
Православље
našem ateisti na ovo što je napisao:

Slusajuci poglavare SPC, po utiskom sam da su zrtve sopstvenog neznanja i neobrazovanja, jer ako im obracanja javnosti nisu puna gluposti i mrznje, onda su puna besmislenih i praznih gestova i poruka.


Na besmisleno pisanje sam takođe odgovorio besmisleno :) premda njemu to naravno ništa ne znači :) jer su njegovi postovi uglavnom takvi.

Ima još lepih priča,Vladika niški Jovan bi ti se takođe svideo.

Ok. Sada razumijem. Uvijek je tako. Oni koji ne žive svoju vjeru i ne pripadaju crkvi, nego stoje izvan, veliki su kritičari... :dtyste: i vide samo zlo. Vjernici također vide sve što nije dobro, ali njih boli, žao im je kad je bolestan jedan ud na Kristoom tijelu- crkvi.
Hvala. Pogledat ću videa.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
To je bio odgovor ovom postu:
http://serbianforum.org/religija/3556-dhyndhdhdhndhdhdhndhu-38.html#post1085155
našem ateisti na ovo što je napisao:

Na besmisleno pisanje sam takođe odgovorio besmisleno :) premda njemu to naravno ništa ne znači :) jer su njegovi postovi uglavnom takvi.

Ima još lepih priča,Vladika niški Jovan bi ti se takođe svideo.
NTV razgovor vladika Jovan Puric - YouTube


A kada pogledaš Vladiku Andreja kako peva možda ćeš poželeti da saznaš nešto više o tom čoveku:
Eto uveri se i sama koliko su naše vladike neobrazovane a njihove izjave pune mržnje i gluposti :

Ne znam za druge vladike, a i ne slušam takve stvari, a dio klipa o vladiki Grigoruju sam pogledao iz radoznalaosti, pošto si rekao da govori besmislice.
...I moj je zaključak da si se u ovom slučaju zaletio sa mišljenjem, jer takva konstatacija jednostavno ne stoji.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Ne znam za druge vladike, a i ne slušam takve stvari, a dio klipa o vladiki Grigoruju sam pogledao iz radoznalaosti, pošto si rekao da govori besmislice.
...I moj je zaključak da si se u ovom slučaju zaletio sa mišljenjem, jer takva konstatacija jednostavno ne stoji.
Kamo lepe sreće da si pročitao citat u postu na koji sam na ovaj način ironično hteo da odgovorim :)
I moj zaključak je da si se ti u ovom slučaju zaletio sa mišljenjem :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kamo lepe sreće da si pročitao citat u postu na koji sam na ovaj način ironično hteo da odgovorim :)
I moj zaključak je da si se ti u ovom slučaju zaletio sa mišljenjem :)
Pa, ne vidjeh tamo u tvom "ironičnom" odgovoru ni navodnika ni smajlića koji bi upućivali na neku ironiju. Ako ti smatraš da će neko pogađati tvoje misli, neovisno o tome šta si napisao, onda griješiš. Da sam u pravu, govori činjenica da se nisam samo ja "zaletio" sa mišljenjem. Znaš, mi smo baštinici Vukove sintagme - Piši kao što govoriš, čitaj kako je napisano.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
УПОЗОРЕЊЕ!

Браћо и сестре, православни (правоверни) роде, не дајте се у замке јеретичке или замке безбожничке. У ова последња времена они као вуци вребају и грабе што им се да уграбити, а оно што виде да не могу уграбити, на то реже и пљују кезећи зубе.

За ових протеклих две хиљаде година, много је замки и превара било, лажних учитеља, свештеника и верника који отпадоше од благодати и љубави Христове водећи се за својим или туђим учењима, братимећи се са онима који Господа оспоравају и на Њега хуле, који би Његов Трон да преузму и у богатству и изопачености говоре лицемерно о скромности и милостињи, а то не може бити братска љубав никако.

Никада безбожници не бејаху јачи и моћнији, никада њихове речи не бејаху овако погане и зле, а то је јер су срца зла постала. Нема се љубави ни за себе и ближње, нема се љубави за Онога који је Извор љубави и који из тог Извора изиђе и врати се Извору, не би ли опет дошао по нас који Га чекамо док се наврши број браће и сестара који су Спас изабрали, а не пропаст и пакао огњени.


5. И сад молим те, госпођо, не као да ти нову заповест пишем, него коју имамо испочетка, да имамо љубав међу собом.
6. И ова је љубав да живимо по заповестима Његовим. Ова је заповест, као што чусте испочетка, да у њој живите.
7. Јер многе варалице изиђоше на свет који не признају Исуса Христа да је дошао у телу; ово је варалица и антихрист.
8. Чувајте се да не изгубимо шта смо зарадили, него да примимо плату потпуно.
9. Који год преступа и не стоји у науци Христовој онај нема Бога; а који стоји у науци Христовој онај има и Оца и Сина.
10. Ако ко долази к вама и ове науке не доноси, не примајте га у кућу, и не поздрављајте се с њим;
11. Јер ко се поздрави с њим, прима део у његовим злим делима.
12. Много бих вам имао писати, али не хтедох хартијом и мастилом; јер се надам да ћу доћи к вама и из уста говорити, да радост ваша буде испуњена. 13. Поздрављају те деца твоје сестре изабране. Амин. (2.Јованова 1)


Никада јереси не бејаху овако распрострањене и моћне, подржане од антихришћанских држава које под изговором равноправности сада морају да дозволе и признају све те погане и искривљене науке, јер им тако кнез овога света заповеда. А ако одбију, зна се шта следи, не беше давно када видесмо како је сила антихристова "милостива". Не узимајте се у говоранције са тим јеретицима јер је мало оних који искрено верују, већином им је посао да шире јереси. Сведочите верно и не наседајте на трикове и саблазни тих вукова који се овцама праве и о љубави говоре, а нису ни дотакли љубав коју нам Христ дарује. Већ се разним наукама и "пророцима" воде и друге заводе.

Остајте, дакле, у миру и љубави, у трпљењу и надању, веру да не изгубимо у овом заблуделом свету. Господ нам свима помогао да истрајемо.



 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top