Pravoslavlje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne kazem da jeste od Duha Bozjeg, ali mi ljudi smo subjektivna bica, i takav cin iskrenosti bi verujem bio prihvacen od Boga, jer obracajuci se Duhu - mi u stvari otvaramo put da Bog sam deluje na nase bice, jer u bibliji stoji - da sam Duh Sveti posreduje za nas uzdisajima neikazanim.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne ka\em da jeste od Duha Bozjeg,

Ali si rekao da je biblijsko, zar je to neka razlika.

ali mi ljudi smo subjektivna bica,

To ne znači da mi ništa ne znamo o Bogu i dužnostima DS.

i takav cin iskrenosti bi verujem bio prihvacen od Boga,

Pa skoro svi su iskreni, ovdje je bitna predstava o Bogu, malo ko se lažno moli Bogu.

Neće biti prihvaćena nijedna molitva DS, svecima, Mariji, Bogu (koji su iz pogrešnih motiva i pogrešne predstave) i bez imena Isusovog u imenu mislim.

jer obracajuci se Duhu

obraćanje duhu je kao i obraćanje Mariji ili svecima ili anđelima. Jer dužnost DS je da usmjeri ljude ka Ocu ili Isusu.

jeru bibliji stoji - da sam Duh Sveti posreduje za nas uzdisajima neikazanim.

Pa to ne dokazuje tvoje tvrdnje, nego baš moje, pa to je dužnost Duha da usmejri ljude ka Ocu ili Isusu a može i Isusu. To je baš protiv tvoje nauke.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U redu.

Nemam nista posebno protiv tvom stavu, i cak mi je drago da si cvrst u svemu onome sto biblija uci, ali ne vidim u potpunosti pogresnost ni u mom, odnosno - ne kazem da Duh Sveti navodi ljude da to cine, ali ne vidim ni da biblija to osudjuje, jer uloga Duha jeste da osvedoci coveka u sopstvenu gresnost, i ukaze na Isusa kao spasitelja, pa smatram da katkad molitva upucena Duhu svetome, ili zahvaljivanje - nije pogresno.

Ja to nikada ne cinim, i za svoj dug vremenski period u Adventizmu - nikada nisam u ni jednom slucaju uputio molitvu Duhu Svetome.

Molitva Bogu za bilo sta sto on cini je sasvim dovoljna, pa i na daru Duha Svetoga, i na njegovoj ulozi i delovanju.

Sto se tice tradicionalnih crkava, u tome nemamo spora, jer postoje jasni biblijski uslovi uslisenja molitvi, i nacina na koje treba upucivati molitve, a oni imaju citav sistem napisanih molitvi i litanija andjelima, ljudima - svecima i Mariji, Duhu Svetome, itd..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
a oni imaju citav sistem napisanih molitvi i litanija andjelima, ljudima - svecima i Mariji, Duhu Svetome, itd..

Imate i vi napisane molitve, secam se kako ste delili napisane molitve, a jedna zena je cak stampala i delila.

Nema nista lose u pisanim molitvama kad je ljudi citaju sa iskrenim stavom srca i sloze se sa onim sto molitva kaze.

Cak su i Isusa ucenici trazili "nauci nas moliti se", i onda je on izrekao molitvu "oce nas" , koju do dan danas ponavljaju svi, i protestanti i tradicionalni, a kad je covek izgovara, Bog cuje!

Dakle to nije pogresno!

Pogresno je obracati se Bogu stalno istim recima, sto niko od nas ne radi!

Opet tvoji "dupli standardi", optuzba ni za sta.

A moliti svecima, mariji i Duhu Svetom , rekoh milion puta nije pogresna i dokazao sam da nije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Imate i vi napisane molitve, secam se kako ste delili napisane molitve, a jedna zena je cak stampala i delila.

Napisanu molitvu imaš u Bibliji najmanje 4 komada, kao primjere molitve, a ne kao nešto što mora da se izgovara.

Nema nista lose u pisanim molitvama kad je ljudi citaju sa iskrenim stavom srca i sloze se sa onim sto molitva kaze.

Pa što onda napadaš?

Cak su i Isusa ucenici trazili "nauci nas moliti se", i onda je on izrekao molitvu "oce nas" , koju do dan danas ponavljaju svi, i protestanti i tradicionalni, a kad je covek izgovara, Bog cuje!

Bog ne čuje molitve onih koji odvraćaju uho svoje od Zakona. Čuje iskreni vapaj za otklanjanje grijeha i svaku iskrenu molitvu, ali onih koji idu ka Zakonu.

Dakle to nije pogresno!

Pogresno je obracati se Bogu stalno istim recima, sto niko od nas ne radi!

Baš pravoslavci rade, imaju mehaničke molitve, većina. Znam iz moje kuće.

A moliti svecima, mariji i Duhu Svetom , rekoh milion puta nije pogresna i dokazao sam da nije.

Opet nemaš razumnog dokaza, koga briga ovdje za tvoju riječ. Imaš li ti ikakvo razumno objašnjenje za ovo?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Opet nemaš razumnog dokaza, koga briga ovdje za tvoju riječ.

Štoje po vama razumno ? Vi Adventisti očito hoćete da budete
boss.jpg
naj veći i naj veći , i mislite dasu svi drgi mali i nevažni , i onda ih treba klevetati ,vređati iznositi neistinu o njima , jednom rječju omaložavati , jer mislite da nisu vjernici , i dostojni Božje ljubavi kao vi.
Bolesno
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zašto su vernici gori od ateista?

A) Umesto ljubavlju (propovedanjem Hrista), pravoslavlje motiviše vernike na dobra dela buđenjem gordosti (pričom o precima i srpstvu) ili krivice (zastrašivanje paklom). Gordost čini ljude uvredljivim i agresivnima, a strah nečiste savesti sumnjičavim i sklonim osuđivanju drugih.

B) Formalna pravila navode vernike da se kaju samo za simptome greha u ponašanju i osećanjima, a ne i za loše motive srca, pa će se vernik pokajati što ti je rekao ružnu reč, ali ne i što je takav u duši;

C) Sistem rituala pruža umirenje savesti nepokajanima;

D) Slepa vera u duhovnike oslobađa vernike lične odgovornosti i moći razuma da shvate prethodne tri zablude.
 
Natrag
Top