Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Koji deo???

Evo ti pesmica:

Nas je Tripko prorok pravi,
na forum dodje da nas davi,
prodjose mu tako dani,
u uzaludnoj raspravi..

Sam o sebi govoriš sve.

U PC je stanje kao ovo u NZ "Ja sam Pavlov, a ja sam Apolov"

Razdijelili su Isusa, ja sam Artemijev, a ja sam Teodosijev.

Ljubite jedan drugog je dobilo odg. u ovom videu.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo pjesma za Adrijana i Mireta.


Mrak je i tišina, nigde nema java,

Ne budite sunce neka ga, nek spava.

A što će vam svetlost kad joj sjat´ ne date,

Istinu i pravdu i u mraku znate,

Al vi, bedni ljudi, i manji i veći,

Ne smete te reči na sva usta reći.

Od postanka svoga idole lijete

Gde se od svetlosti iza njih krijete.

Gde nema prečage stvorite je sami,

Verujete Budu i služite Brami;

Svijate kolena a ruke dižete,

Od nemoćnih slika sve i sva ištete.

Idoli su grozni pobožnost obukli;

Dokle su istinu i savest utukli.

Jer svaki taj idol, što gode ima,

Hoće malo mita, ma bilo i dima.

Klanjaju se ljudi, za to vrat imaju,

Pred svakom prevarom da lepo klimaju.

Ljubomir Nenadović
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo pjesma za Adrijana i Mireta.


Mrak je i tišina, nigde nema java,

Ne budite sunce neka ga, nek spava.

A što će vam svetlost kad joj sjat´ ne date,

Istinu i pravdu i u mraku znate,

Al vi, bedni ljudi, i manji i veći,

Ne smete te reči na sva usta reći.

Od postanka svoga idole lijete

Gde se od svetlosti iza njih krijete.

Gde nema prečage stvorite je sami,

Verujete Budu i služite Brami;

Svijate kolena a ruke dižete,

Od nemoćnih slika sve i sva ištete.

Idoli su grozni pobožnost obukli;

Dokle su istinu i savest utukli.

Jer svaki taj idol, što gode ima,

Hoće malo mita, ma bilo i dima.

Klanjaju se ljudi, za to vrat imaju,

Pred svakom prevarom da lepo klimaju.

Ljubomir Nenadović
Hvala, mogao si svojim recima..
A ono gore o ljubavi, ima losih ljudi i kod nas i kod vas, pa ja zato po tome ne merim istinu...

"Ja sam Pavlov ja sam Petrov.." - i kod vas se hvale kako ih je krstio "taj i taj propovednik..."
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Hvala, mogao si svojim recima.

Opet izbjegavaš smisao teksta, znači ili ne možeš umno da obradiš ili si bezobrazan dakle biraj šta si od tog dvoje.

A ono gore o ljubavi, ima losih ljudi i kod nas i kod vas, pa ja zato po tome ne merim istinu...

Rodovi su pokazali mnogo gore kod vas.

"Ja sam Pavlov ja sam Petrov.." - i kod vas se hvale kako ih je krstio "taj i taj propovednik..."

To nema veze jer svi imaju istu nauku u HAC, kod vas svako svoju od raznih duhovnih vođa.

To i jeste smisao teksta, a ne ko je koga krstio to je samo dato kako je Pavle imao sreću da je krstio samo dvojicu.

Dakle ni to nisi u stanju da shvatiš. Šta ćeš kada si na formalnom nivou razmišljanja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
“Vreme mi je svedok, da svi oni što su se svetili, gomilali su otrov u sebe, i otrovom izbrisali sebe iz knjige živih. Čime se hvalite, osvetnici, pred protivnicima svojim, ako ne time što vi možete ponoviti njihovo zlo? Ne kazujete li time: i mi nismo bolji od vas? Bog mi je svedok: i vi i vaši protivnici podjednako ste bezbrižni za dobro. ... Osveti nema kraja, i potomci nastavljaju delo svojih otaca, i odlaze ostavljajući ga nesavršena. ... Ah, kako su žalosni svi zlotvori i svi osvetnici! Zaista, kao stado što ide na zaklanje, a ne zna kuda ide, pa se bode i stvara klanicu pre klanice.” (Nikolaj Velimirović)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Opet izbjegavaš smisao teksta, znači ili ne možeš umno da obradiš ili si bezobrazan dakle biraj šta si od tog dvoje.

Opet me napadas a rekao si da neces?
Ja mislio da si ti iskren kad si se izvinuo. Ocigledno sam ja naivana budala.

Rodovi su pokazali mnogo gore kod vas.

Opet ti po starom.

To nema veze jer svi imaju istu nauku u HAC, kod vas svako svoju od raznih duhovnih vođa.

Opet ti isto. Pa i kod vas svako ima svoju nauku. Ti imas svoju, Laodikeja svoju , Jovan svoju a Marko svoju! Ti na primer tvrdis da se ne treba moliti Duhu Svetom!


Kako mozes to govoriti za nas kad imate isto, zasto toliko nepostenje, ajde kazi mi?

Dakle ni to nisi u stanju da shvatiš. Šta ćeš kada si na formalnom nivou razmišljanja.

Opet vredjas i opet me napadas.
Kao ja sam glup pa nisam u stanju da shvatim, a ti ni sam ne znas sta si rekao.
Svaka ti cast!

I opet pitam, zasto to radis, kada si rekao da neces vise?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja se skoro nikad ne molim Svetom Duhu, i slažem se da to ne treba biti ustaljena praksa, ali nemam ništa protiv onih koji to čine, i ne smatram to suprotno biblijskoj istini.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja se skoro nikad ne molim Svetom Duhu, i slažem se da to ne treba bitu istaljena praksa, ali nemam ništa protiv onih koji to čine, i ne smatram to suprotno biblijskoj istini.

Nigdje u Bibliji nema da se neko moli duhu Sv. Dakle nije nauka iz Biblije.

Jer ne može duh da te nadahne da se moliš njemu, znači da molitva duhu nije od duha Sv. I ko se moli duhu priziva demona.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne vidim problem u tome da se čovek ponekad obrati Duhu Svetome, recimo - rečima "Duše Sveti, molim te da me osvedočiš u moju ličnu grešnost, i da me povedeš putem pravde i posvećenja, i izgradnje karaktera" ili slično..

U starom zavetu imamo primer - gde Bog zapoveda proroku da prizove Svetog Duha, da dune na mrtva tela kako bi oživela:

"И погледах, и гле, по њима изидоше жиле и месо, и озго се кожа навуче; али духа не бјеше у њима.
Тада ми рече: пророкуј духу, пророкуј, сине човјечји, и реци духу: овако вели Господ Господ: од четири вјетра дођи, душе, и дуни на ове побијене да оживе.
И пророковах, како ми се заповједи и уђе у њих дух, и оживјеше, и стадоше на ноге, бјеше војска врло велика" ( Jezekilj 37. 8 - 10 )

Duh Sveti je nosilac života, i ovo je aluzija na Boga koji je u početku dunuo u nos Adama da bi oživeo, što znači - da je Duh Sveti jedna od Božanskih ličnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U starom zavetu imamo primer - gde Bog zapoveda proroku da prizove Svetog Duha, da dune na mrtva tela kako bi oživela:

"И погледах, и гле, по њима изидоше жиле и месо, и озго се кожа навуче; али духа не бјеше у њима.
Тада ми рече: пророкуј духу, пророкуј, сине човјечји, и реци духу: овако вели Господ Господ: од четири вјетра дођи, душе, и дуни на ове побијене да оживе.
И пророковах, како ми се заповједи и уђе у њих дух, и оживјеше, и стадоше на ноге, бјеше војска врло велика" ( Jezekilj 37. 8 - 10 )

Duh Sveti je nosilac života, i ovo je aluzija na Boga koji je u početku dunuo u nos Adama da bi oživeo, što znači - da je Duh Sveti jedna od Božanskih ličnosti.

To nije molitva nego prorokovanje. Dakle prorok ispunjava Božju naredbu. Ne možeš da se moliš duhu Sv. jer je dužnost duha da te usmjerava ka Ocu i Isusu. Dakle molitva duhu nije od duha Božjeg.
 
Natrag
Top