Pravoslavlje

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Svakako na tom temelju ćemo nastaviti dalje razgovore. Biblija će biti i dalje temelj diskusija, bar što se mene tiče, a ne neke sporedne stvari.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Da nisi upravu Biblija potvrđuje, Jovan Krst. je bio grešan čovjek kao svaki od nas.

On je bio prorok!

Ti nisi prorok i ne poznajes tudje srce, i nemas prava da sudis!

U tom širem smislu, pa nije rekao farisejima tako kao ti i nije se prema njima tako ophodio.

Bog mu je rekao sta da govori!

Tebi nije Bog rekao sta da govoris, niti ti je otkrio kakvo je cije srce, a pogotovo ne kada i sam imas imas isto gresno i okorelo srce!

Sasvim suprotno, Bog ti kaze: "onom koji od vas zatrazi razlog nade koja je u vama... govorite blago i sa postovanjem"!

Ti ne slusas ni sta Biblija kaze, a suprotis se i samom Bogu!

Jer ti ovdje ne pričaš sa ljudima koji iskreno žele istinu nego sa onima koji bi da nađu nekakv dokaz u biblii za učenja svojih crkvi.

Ma da, a ti znas kakvi smo mi, i da nismo iskreni i da trazimo izgovore!

Cist fanatizam!

Umislio si sebi pravednost, jos cujes i glasove, citas tudje srce, a samom ti je okorelo i gresno, pa podmeces drugima nogu, da padnu i sapletu se, da bi upirao prstom u njih i da bi im se kasnije smejao!

Jadno!

Nego sa ljudima koji mrze HAC i duboko u sebi znaju da je ona uči istinu, sa ljudima koji su puni predrasuda prema drugima.

Ma kako da ne!

A bas si ti takav, mrzis pravoslavlje i pun si predrasuda prema drugima, a pogotovo prema nama!

Samo osudjujes i upires prstom podrugljivo!

Ko ti je dao to pravo?

Mi ne mrzimo HAC!
Ali ti mrzis pravoslavlje!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
On je bio prorok!

Ali je bio čovjek grešan. Šta ima veze što je bio prorok.

Ti nisi prorok i ne poznajes tudje srce, i nemas prava da sudis!

Gdje piše da samo proroci poznaju srce.

Bog mu je rekao sta da govori!

Bog i sada govori.

Tebi nije Bog rekao sta da govoris, niti ti je otkrio kakvo je cije srce, a pogotovo ne kada i sam imas imas isto gresno i okorelo srce!

Jeste rekao.

Sasvim suprotno, Bog ti kaze: "onom koji od vas zatrazi razlog nade koja je u vama... govorite blago i sa postovanjem"!

Ko traži istinu, a ko ne traži prema njemu kao prema farisejima.

Ti da tražiš nadu, ti samo tražiš da uklopiš Bibliju u dogmu PC.

Ti ne slusas ni sta Biblija kaze, a suprotis se i samom Bogu!

Vidiš da se ne suprotim.

Ma da, a ti znas kakvi smo mi, i da nismo iskreni i da trazimo izgovore!

100% znam. I ne tražite istinu.

Svako ko kuca otvara mu se i ko traži istinu nađe je. Dakle vi ne tražite istinu. Vi tražite slamku spasa za svoje dogme.

Umislio si sebi pravednost, jos cujes i glasove, citas tudje srce, a samom ti je okorelo i gresno, pa podmeces drugima nogu, da padnu i sapletu se, da bi upirao prstom u njih i da bi im se kasnije smejao!

Jadno!

Opet me kopiraš. To mene ne imp. nimalo. Ja svoje dokazujem BIblijom.

Ma kako da ne!

A bas si ti takav, mrzis pravoslavlje i pun si predrasuda prema drugima, a pogotovo prema nama!

Opet sebe projektuješ kroz ovo. Jer baš vi imate mržnju i predrasude.

Samo osudjujes i upires prstom podrugljivo!

Kao Jovan Krst. u fariseje, što i jeste po duhu.

Ko ti je dao to pravo?

Mi ne mrzimo HAC!
Ali ti mrzis pravoslavlje!

I džihadisti kažu da ne mrze nikoga.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ali je bio čovjek grešan. Šta ima veze što je bio prorok.

Niko nije savrsen osim Isusa Hrista, i to ne dokazuje tvoju tvrdnju, onaj kome je Bog zapovedio "idi i reci tom narodu to i to...", on ide i govori, ti nisi dobio taj poziv, vec si umisljen!

Jovanu je Bog rekao sta da kaze kao i Iliji, a ti nisi ni jedan od ta dva!

Bog je zapovedio Hriscanima da govore "mir kuci ovoj" , da sire blagoslov, ti donosis "rat" i "osudu", a nemas prava na to!

Novi Zavet nije poruka "osude", vec poruka "milosti" i "mira" , a ti osudjujes!

Gdje piše da samo proroci poznaju srce.

A gde pise da neko drugi osim Boga poznaje srce???

Ako ti poznajes srce, onda ti Bog mora reci, i onda si ti prorok, jel kome se god Bog licno obraca on je prorok!

Bog i sada govori.

Govori u Bibliji kako da pobedis svoj greh, a ne kakvo je srce drugih ljudi, i da ih ti osudjujes , a pogotovo ne, kad i sam gajis isti greh za koji ih sudis!!!


Ma nemoj!
Gde???

Jel ti se javio i rekao: "Mire je 'pokvaren' " !?

Vidis , po tome znam da si laznjak i fanatik, jel znam da ti nije to rekao, jel ja nisam takav!

Trazio sam od Laodikeje isto tako da mi kaze koji je greh sa kojim se borim, i nije mi mogao reci!

A ti si tvrdio da sam ponosan, formalista i pokvaren .. stoja znam da nisam! Zato znam da si i 100% laznjak i da nemas veze sa Bogom!!!


Ko traži istinu, a ko ne traži prema njemu kao prema farisejima.

Kao prema farisejima?

A gde je Isus zapovedio da se obracas fariseju sa: "pagane" , "okreceni grobu", "zmijski porode" itd..???

Naprotiv on kaze: "svaka vasa rec da bude solju zacinjena" , "svaki pogrdan govor da se ukloni od vas", "govorite blago, pazeci na sebe da i vi ne budete iskusani" i "svaki koji kaze bratu budalo, zasluzio je pakao ognjeni"!...

Ti ne poznajes bibliju!

Samo proroci i Bog imaju prava da osude!!!

Ti ne smes suditi: "ne sudi, da ti ne bude sudjeno"!

Ti da tražiš nadu, ti samo tražiš da uklopiš Bibliju u dogmu PC.

Vidi se ko je iskren a ko ne, a ti ne mozes to znati kad si pun predrasuda!!!

Neko ti kaze "iskren sam" a ti odgovaras - "nisi iskren", to nije normalno ponasanje!

Pored toga takvo ponasanje, odvraca ljude, pa i onaj ko je mislio da postane adventiata, nece posle toga!

Vidiš da se ne suprotim.

Ma ne suprotis se, samo izigravas Boga sudeci!!!

100% znam. I ne tražite istinu.

Ne znas ti nista, i ne mozes znati, jer sudeci mene , vec si osudio samog sebe, jel ti je sud pogresan.

Svako ko kuca otvara mu se i ko traži istinu nađe je. Dakle vi ne tražite istinu. Vi tražite slamku spasa za svoje dogme.

Ma nemoj!

A ti si odmah postao adventista!
Pufff.. i odmah prihvatio???

Nekima treba vreme, nekima to ide sporije.

Sta ti mislis da ce neko kad cuje adventiste odmah da se obraduje i prihvati to i ne proveravajuci???


Opet me kopiraš. To mene ne imp. nimalo. Ja svoje dokazujem BIblijom.


Nimalo mi nisi interesantan da te kopiram, vec hocu da se ponizis i pokajes za taj greh!!!

Zasto neces???

Opet sebe projektuješ kroz ovo. Jer baš vi imate mržnju i predrasude.

Ma prestani vise!

Ni najmanju mrznju nemam prema vama, adventiste volim, kako ih mogu mrzeti , ne bi bio Hriscanin da mrzim druge ljude!

Zato prestani!

Mrzim greh u tebi, umisljenost, ponos, fanatizam, izjeda te iznutra a nisi toga svestan, neprestano sudis meni i drugima na osnovu nekih fiks ideja i predrasuda kako smo svi mi losi ljudi!

Covece daj dodji vise k sebi!

Kao Jovan Krst. u fariseje, što i jeste po duhu.

Umislio si, gori si od Taramane, i on je umislio i njemu sam to rekao!

A ti tvrdis da poznajes srca, jos gore , nesto sto samo Bog zna.

Cudi me zaista, da postoje ljudi koji citaju bibliju "ne sudite", a oni idu okolo i "sude drugima"!

Jel to evandjelje??? Osuda???

Cak i najiskreniji covek ce pobeci kad ga osudis da je pokvaren a on to nije, reci ce da nisi normalan!

I džihadisti kažu da ne mrze nikoga.

Daj covece prestani vise!

Prestani porediti Hriscane sa dzihadistima, umisljas!

Ti em si tvrdoglav , em imas fiks ideje, em lukav, em podmeces, trebas ozbiljno da se pomolis da ti Bog oprosti, a ne ovde da pises!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Niko nije savrsen osim Isusa Hrista,

Vidi nisam znao dok mi ti nisi rekao.

i to ne dokazuje tvoju tvrdnju,

Baš dokazuje jer Jovan nije bio savršen.

onaj kome je Bog zapovedio "idi i reci tom narodu to i to...", on ide i govori, ti nisi dobio taj poziv, vec si umisljen!

Bog poziva i danas. Mada čovjek može da govori u svojoj sili ili Božjoj.

Jovanu je Bog rekao sta da kaze kao i Iliji, a ti nisi ni jedan od ta dva!

Bog je zapovedio Hriscanima da govore "mir kuci ovoj" , da sire blagoslov, ti donosis "rat" i "osudu", a nemas prava na to!

Isus je isto donio rat. Šta ti je NZ nego prije svega knjiga rasprave.

Novi Zavet nije poruka "osude", vec poruka "milosti" i "mira" , a ti osudjujes!

Nego šta je jeste i poruka osude licemjerima. Baš kao ti.

A gde pise da neko drugi osim Boga poznaje srce???

Piše kod Jovana. Kako je on poznavao srca.


Ako ti poznajes srce, onda ti Bog mora reci, i onda si ti prorok, jel kome se god Bog licno obraca on je prorok!

Pa jesam ja rekao da sam ja sam sebi to otkrio? meni se Bog i jeste lično obratio prije 17 god.

Govori u Bibliji kako da pobedis svoj greh, a ne kakvo je srce drugih ljudi,

Znači ono što je rekao Jovan Krst. nije otkrivanje nečijeg srca?

Ma nemoj!
Gde???

Jel ti se javio i rekao: "Mire je 'pokvaren' " !?

Naravno da jeste, preko Biblije. Bog je dao mjerila i gdje se ko uklopi.

Vidis , po tome znam da si laznjak i fanatik, jel znam da ti nije to rekao, jel ja nisam takav!

A vidi sada ti možeš da ocjenjuješ kakvo je nečije (moje) srce, a ja ne mogu.

I fariseji su mislili da nisu takvi.

Trazio sam od Laodikeje isto tako da mi kaze koji je greh sa kojim se borim, i nije mi mogao reci!

Šta je tebi mjerilo čovjek ili Biblije. Znam ja da ti voliš one što ti gode ušima.

A ti si tvrdio da sam ponosan, formalista i pokvaren .. stoja znam da nisam! Zato znam da si i 100% laznjak i da nemas veze sa Bogom!!!

Pa čim se braniš znači da jesi. A da ti možeš da ocjenjuješ nečije srce.

Kao prema farisejima?

A gde je Isus zapovedio da se obracas fariseju sa: "pagane" , "okreceni grobu", "zmijski porode" itd..???

Opet dokazuješ svoj formalni nivo razumijevanja i razmišljanja.

Nije zapov. znači da Jovan nije trebao tako da kaže farisejima.

Naprotiv on kaze: "svaka vasa rec da bude solju zacinjena" , "svaki pogrdan govor da se ukloni od vas", "govorite blago, pazeci na sebe da i vi ne budete iskusani" i "svaki koji kaze bratu budalo, zasluzio je pakao ognjeni"!...

Zato piše i ovo Efescima 5,11 i ono što je Jovan rekao farisejima.

Ti ne poznajes bibliju!

Samo proroci i Bog imaju prava da osude!!!

Ti ne smes suditi: "ne sudi, da ti ne bude sudjeno"!

Da stvarno ono što sam ja iznio ne piše u Bibliji, ja sam izmislio da je ono Jovan Krst. rekao farisejima.


Vidi se ko je iskren a ko ne, a ti ne mozes to znati kad si pun predrasuda!!!

Neko ti kaze "iskren sam" a ti odgovaras - "nisi iskren", to nije normalno ponasanje!

Pored toga takvo ponasanje, odvraca ljude, pa i onaj ko je mislio da postane adventiata, nece posle toga!

Čim se jadan braniš, znači da sam te ubo gdje treba.

Vidi se ko je iskren a ko ne, a ti ne mozes to znati kad si pun predrasuda!!!

Neko ti kaze "iskren sam" a ti odgovaras - "nisi iskren", to nije normalno ponasanje!

Pored toga takvo ponasanje, odvraca ljude, pa i onaj ko je mislio da postane adventiata, nece posle toga!

Ja i hoću takve kao ti da odvratim od advent. Čudi me da još ideš tamo, ili ne smiješ od svojih da odeš u neki manastir na molitvu.


Ja se pitam šta ti tražiš u HAC. Zato je Bog dozvolio formiranje PC, RKC, JS za takve kao ti.

Jadan je tvoj adventizam ako zavisi od mog, još si bio adventista i ja dođem i poremetim ti to.

Onda i ne trebaš da budeš adventista.

Ma ne suprotis se, samo izigravas Boga sudeci!!!

vidiš koliko si isključio razum, kao klinac se ponašaš i samo pričaš. Biblija je mjerilo, a ne ti ili ja.

očigledno je ti ne poznaješ.

Ne znas ti nista, i ne mozes znati, jer sudeci mene , vec si osudio samog sebe, jel ti je sud pogresan.

Čim se braniš znači da sam upravu.

Ma nemoj!

A ti si odmah postao adventista!
Pufff.. i odmah prihvatio???

A jesam ja rekao da sam odmah.

Nekima treba vreme, nekima to ide sporije.

Sta ti mislis da ce neko kad cuje adventiste odmah da se obraduje i prihvati to i ne proveravajuci???

Ko je to šta spominjao, tebi nije bilo dovoljno ni što si bio tamo, znači da si sve formalno držao.

Nimalo mi nisi interesantan da te kopiram, vec hocu da se ponizis i pokajes za taj greh!!!

a da ti ne trebaš, ti si "savršen" kao farisej. Valjda znaš zašto se stavljaju navodni znaci.


Vidim ti hoćeš.

Ma prestani vise!

Ni najmanju mrznju nemam prema vama, adventiste volim, kako ih mogu mrzeti , ne bi bio Hriscanin da mrzim druge ljude!

Mrziš advent. nauku mrziš i advent. jer si iznosio tako jadne stvari o nečijem šlicu jer si ti takav.

I sudiš o nekoj vjeri na osnovu ljudi. Tako bi čovjek napustio svaku vjeru.


Zato prestani!

Mrzim greh u tebi, umisljenost, ponos, fanatizam, izjeda te iznutra a nisi toga svestan, neprestano sudis meni i drugima na osnovu nekih fiks ideja i predrasuda kako smo svi mi losi ljudi!

A u sebi ne mrziš. Pa vdiiš da tebe izjeda.

Covece daj dodji vise k sebi!

A da ti ne trebaš.

A ti tvrdis da poznajes srca, jos gore , nesto sto samo Bog zna.

Pa Bog i drugima otkriva. Ponašaš se kao klinac, "mama nisam ja stvarno, nisam ja".

Cudi me zaista, da postoje ljudi koji citaju bibliju "ne sudite", a oni idu okolo i "sude drugima"!

Ajd objasni taj stih malo detaljnije, ako znaš.

A da ti nisi sudio, samo si govorio da sam pokvaren. Ma da za tebe ne važi taj stih, a baš za mene važi.

Jel to evandjelje??? Osuda???

Zar nema osude u NZ?

Cak i najiskreniji covek ce pobeci kad ga osudis da je pokvaren a on to nije, reci ce da nisi normalan!

A ti nisi govorio meni da sam pokvaren.

eto koliko si izbezumljen nerazumni čovječe, sam si to govorio meni i sada imaš obraza da nekom govoriš da se pokaje i mijenja.

Daj covece prestani vise!

Neću da prestanem.

Prestani porediti Hriscane sa dzihadistima, umisljas!

Time dokazujem da tvoje mišljenje samo po sebi ne znači ništa, kao ni bilo čije.

Ti em si tvrdoglav , em imas fiks ideje, em lukav, em podmeces, trebas ozbiljno da se pomolis da ti Bog oprosti, a ne ovde da pises!!!

A vidi ti možeš da sudiš i ocjenjuješ nečije srce, a ja ne mogu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Dokaz da PC uči ljude da ne misle svojom glavom.


„Treba imati puno poverenje u one koji su u Gospodu na sebe preuzeli staranje o nama, makar i naredili nešto što je suprotno našem mišljenju i što se naizgled protivi našem spasenju“.

(Sveti Jovan Lestvičnik, Lestvica 104)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Pa jesam ja rekao da sam ja sam sebi to otkrio? meni se Bog i jeste lično obratio prije 17 god.

Hahahaha, ma rekoh ja da ces ti uskoro poceti da tvrdis da si prorok... sve prorok do proroka ovde.. :)

A vidi kako sve znaju, i ko je kakav, ma sve si mi pogodio i da sam pokvaren , nema sta! Evo odma cu da predjem u adventizam jel si mi sve pogodio...

:roll::bfghb:
 
Natrag
Top