Pravoslavlje VS Katolicanstvo

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Мислим да треба да се промени назив теме у Католичанство & Православље & Протенстантизам & Ислам & Окултизам & Шаманизам & Будизам & Хиндуизам ...

Не знам колико сте информисани, али
сукоби више не постоје, ко год се побуни против овог уједињавања бива избачен из матичне цркве (секте). Сви су заједно, само се зна ко је главни шеф.

Потпуно је лоше речено да било који прави православац има нешто против католика (верника), једноставно види и говори о злоделима те најбогатије, најокрутније, најутицајније и најлукавије економско-политичко-верске институције. У питању је разоткривање злочина тог антихришћанског система и показивање јереси коју заступа, никако напад на католике (обичне људе).

Такође се сада веома лако може наћи на који начин је та институција стварала друге религије, секте, масонске секте, и ко зна шта још, само Бог зна. Данас нема сукоб ни са ким на земљи, цео јој се свет поклонио...


7. И дано јој би да се бије са светима, и да их победи; и дана јој би област над сваким коленом и народом и језиком и племеном. Дан. 7:21, Дан. 7:25, Откр. 11:7
8. И поклонише јој се сви који живе на земљи којима имена нису записана у животној књизи Јагњета, које је заклано од постања света. (Откривење 13)


20. И о десет рогова шта јој беху на глави, и о другом који израсте и три отпадоше пред њим, о рогу који имаше очи и уста која говораху велике ствари (има представника-папу) и беше по виђењу већи од других. Откр. 17:12
21. Гледах, и тај рог војеваше са свецима и надвлађиваш
25. И говориће речи на Вишњег, и потираће свеце Вишњег, и помишљаће да промени времена и законе; и даће му се у руке за време и за времена и за по времена.(Данило 7)

Шта је кључно овде и на шта мора да се обрати пажња: нема противника, сви су заједно и поклонише се звери. Али то нема везе са припадницима тих цркава које су се ујединиле, сам верник бира да ли ће прихватити то одрицање од Христа или одбити, хоће ли остати у том духовном Вавилону или изаћи. Колико видим, многи бране своју деноминацију где припадају уместо да објективно и непристрасно сагледавају.

Са једне стране имамо Исуса, а са друге светску уједињену религију
. Молим вас да одгледате прилог, видећете колико је ово опасно и безбожно. Мало ко и зна ште се све дешавало из наших леђа.

Екуменизам-религија антихриста 5 од 5

Kalezic_ALO_18.12.2007.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Adrian BG: Mislim da treba da se promijeni naziv teme u Katoličanstvo & Pravoslavlje & Protenstantizam & Islam & Okultizam & Šamanizam & Budistički & Hinduizam ...Ne znam koliko ste informirani, ali sukobi više ne postoje, ko god se pobuni protiv ovog ujedinjavanja biva izbačen iz matične crkve (sekte). Svi su zajedno, samo se zna ko je glavni šef. Potpuno je loše rečeno da bilo koji pravi pravoslavac ima nešto protiv katolika (vjernika), jednostavno vidi i govori o zlodjelima te najbogatije, najokrutnije, najutjecajnije i najlukavije ekonomsko-političko-vjerske institucije. U pitanju je razotkrivanje zločina tog antihrišćanskog sustava i pokazivanje jeresi koju zastupa, nikako napad na katolike (obične ljude).Također se sada veoma lako može naći na koji način je ta institucija stvarala druge religije, sekte, masonske sekte, i ko zna šta još, samo Bog zna. Danas nema sukob ni sa kim na zemlji, cijeli joj se svijet poklonio ...I o deset rogova što joj bjehu na glavi, io drugom koji izraste i tri otpadoše pred njim, o rogu koji imaše oči i usta koja govorahu velike stvari (ima predstavnika-papu) i bijaše po viđenju veći od drugih.
Ali to nema veze s pripadnicima tih crkava koje su se ujedinile, sam vjernik bira da li će prihvatiti to odricanje od Krista ili odbiti, hoće li ostati u tom duhovnom Babilonu ili izaći. Koliko vidim, mnogi brane svoju denominaciju gdje pripadaju umjesto da objektivno i nepristrano sagledavaju.Sa jedne strane imamo Isusa, a sa druge svjetsku ujedinjenu religiju. Molim vas da odgledate prilog, vidjet ćete koliko je ovo opasno i bezbožno. Malo tko i zna šte se sve dešavalo iz naših leđa. Ekumenizam-religija antikrista

Nadam se da ti ne smeta što tvoj post prenosim u latinično pismo. Naime, svaki put pomislim da nisam dobro razumjela kad ne znam ćirilicu, a želim biti sigurna što si napisao. I svaki put ostanem zatečena/razočarana s koliko mržnje govoriš. Budući da stalno citiraš Sv. Pismo, svatko će pomisliti: gle, kako duhovan čovjek, a onda, kad se spomene katoliča crkva, iz tebe progovori...Tko ili što? Ne znam.:lol:
Ali, ako te tako Duh Sveti nadahnjuje, ma daj si oduška... Ja sam navikla na takve stvari. Ono što mi je novo i čudesno je kad na forumu sretnem (a srela sam) pravoslavca koji razgovara, koji je raspoložen za dijalog i koji se ostavio osude i bacanja kamenja na druge, jer je kršćanin, jer zna da ni on (ni itko na ovome svijetu) nije bez grijeha.
Tvoje optužbe mi se ne da komentirati.
Što se tiče ekumenizma, u velikoj si zabludi. Budući da sam svojevremeno bila angažirana u ekumenskim pokretima (izvan Hrvatske
) mogu ti samo reći da je to predivno iskustvo. Zajedno stati pred Boga i moliti...dovoljno za početak, zar ne?:dtyste:
Koliko mi je poznato, oko 50% vjernika u SPC je za ekumenizam. Hmm, :???: još malo, pa ćeš imati ozbiljnih problema.

 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Опет све погрешно тумачиш, мржња нема никаквог удела у мом односу према људима, већ према делима! Ја не говорим слатке речи да милујем некоме уши, да би ме сви хвалили како сам "нежан" и увиђаван. Говорим чињенице.

Да могу другима да покажем где греше, прво себи вадим балван из ока.
Нападам систем који заводи људе, никако те људе. То што екуменистички покрет, ту сподобу, видиш као нешто прелепо и предивно, чини да још више презирем ту гнусобу јер заводи моју браћу и сестре.

Što se tiče ekumenizma, u velikoj si zabludi. Budući da sam svojevremeno bila angažirana u ekumenskim pokretima (izvan Hrvatske
) mogu ti samo reći da je to predivno iskustvo. Zajedno stati pred Boga i moliti...dovoljno za početak, zar ne?
boki71-albums-smajli3-picture18569t-smile.gif
Уместо служби и молитви са онима који оспоравају Сина Божијег, окренимо се Господу, јер то је једина чиста љубав, а све што је људска наука и не подржава реч Божију, то је сотонско и ПРЕЉУБА је у питању.

Што се тиче ћирилце и латинице, то је небитно, сваки је језик и писмо за човека, битно је оно што се говори. Нема предрасуда, једноставно волим ћирилицу и трудим се да је чувам
.

Знам да је много људи за екуменизам, још више уопште нема интересовања за Бога, зато се све ово и дешава. Зар не видиш да браним апостоле, а осуђујем извртање истине? Брига мене шта било ко говори, колике факултете има, колико злата има и моћи, мени је Исус једини цар и једино сам Њему покоран. За њега сам витез који има речи (мач) и вешто баратам јер ме Господ подучи.

10. А даље, браћо моја, јачајте у Господу и у сили јачине Његове. 11. Обуците се у све оружје Божије, да бисте се могли одржати против лукавства ђаволског:

12. Јер наш рат није с крвљу и с телом, него с поглаварима и властима, и с управитељима таме овог света, с духовима пакости испод неба.

13. Тога ради узмите све оружје Божије, да бисте се могли бранити у зли дан, и свршивши све одржати се.

14. Станите дакле опасавши бедра своја истином и обукавши се у оклоп правде,

15. И обувши ноге у приправу јеванђеља мира;

16. А сврх свега узмите штит вере о који ћете моћи погасити све распаљене стреле нечастивог;

17. И кацигу спасења узмите, и мач духовни који је реч Божија.

18. И сваком молитвом и мољењем молите се Богу духом без престанка, и уз то стражите са сваким трпљењем и молитвом за све свете, (Ефесцима 6)

Hmm,
boki71-albums-smajli-2-picture2572t-zamisljen.gif
još malo, pa ćeš imati ozbiljnih problema.


Мислиш да ја то не знам? Па, Господ ме је упозорио на то, свега сам свестан, али ми је страдати за Њега част и живот вечни.


17. И разгневи се змија на жену, и отиде да се побије са осталим семеном њеним, које држи заповести Божије и има сведочанство Исуса Христа. (Откривење 12)

Него, уместо да мислиш да је мржња у питању, пробај бар да замислиш (ако ништа друго) да су намере часне и да се борба води са антихристом који је поставио трон сотонски и влада светом, зато га уједињује, а људи мисле да је то предивно...
FazziniResurrection.jpgЗевс Петар.jpg

12. Јер је жива реч Божија, и јака, и оштрија од сваког мача оштрог с обе стране, и пролази тја до растављања и душе и духа, и зглавака и мозга, и суди мислима и помислима срца. (Јеврејима 4)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Adrian BG: Опет све погрешно тумачиш, мржња нема никаквог удела у мом односу према људима, већ према делима!

To je Isusov stav: osuditi grešna djela, ali ne čovjeka.

Говорим чињенице.

Koje činjenice? Da je kat. crkva na čelu s Papom sotonska? Ti si bio u Vatikanu, istražio, proučio, vidio svojim očima? Ili si pročitao si na netu, izabirući neke tekstove koji potkrepljuju tvoje "činjenice"?

Да могу другима да покажем где греше, прво себи вадим балван из ока.

To je u redu, tako nas je Isus naučio.

Нападам систем који заводи људе, никако те људе.
То што екуменистички покрет, ту сподобу, видиш као нешто прелепо и предивно, чини да још више презирем ту гнусобу јер заводи моју браћу и сестре
.

U redu. To sada treba razjasniti. Koji sistem? Što ti uopće smatraš pod ekumenskim pokretom? Danas sam čitala o opasnostima ekumenizma i zavođenju slabih u vjeri u Lat. Americi. Jednostavno, kat. svećenici upozoravaju vjernike na opasnost od protestanskih sljedbi ( koje negiraju Isusovo božanstvo). I to je u redu. Nitko ne može u savjesti pristati na ekumenizam u kojem bi se odrekao temelja svoje vjere. Ako nema temelja / stijene, kuća će se sručiti i bit će razvalina velika.
Ne znam ima li tema posvećena ekumenizmu, ali najprije to treba razjasniti.

једноставно волим ћирилицу и трудим се да је чувам.

Imaš pravo. I ja bih da je znam.

Зар не видиш да браним апостоле, а осуђујем извртање истине? Брига мене шта било ко говори, колике факултете има, колико злата има и моћи, мени је Исус једини цар и једино сам Њему покоран. За њега сам витез који има речи (мач) и вешто баратам јер ме Господ подучи.

I meni je Isus SVE, u stvari jedino bogatsvo koje imam.



Мислиш да ја то не знам? Па, Господ ме је упозорио на то, свега сам свестан, али ми је страдати за Њега част и живот вечни.

O tvojim privatnim objavama ne znam ništa, ali vjerujem ti kad kažeš da On svoje izabrane vodi trnovitim putem.

Него, уместо да мислиш да је мржња у питању, пробај бар да замислиш (ако ништа друго) да су намере часне и да се борба води са антихристом који је поставио трон сотонски и влада светом, зато га уједињује, а људи мисле да је то предивно...

Ako kažeš da ne mrziš, onda dobro. Onda možemo razgovarati o svemu drugome: Sotoni, Antikristu, iznijeti svoja shvaćanja Otkrivenja ( Apokalipse) i nadasve, kako sačuvati vjeru u ovim zlim vremenima.



Pogledajte prilog 26932Pogledajte prilog 26931


A-ha, ne sviđa ti se ovaj Uskrsli Krist? Pa to je moderna umjetnost. Ali, tebi se ne sviđaju ni ikone, a pravoslavac si?
Prvi put vidim ovu sličnost kipa sv. Petra sa Zeusom. Kako ti je to samo palo na pamet?



 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Мораш мало да истражиш Данилову књигу и Откривење, обе пророчке књиге нам јасно говоре о последњим данима и како ће изгледати понашање силе која ће "сести у цркву Божију и прогласити себе за Бога" - да је безгрешна, да може да разрешава, мења закон Божији, време и обичаје...да је изнад речи Божије.

Цела западна Европа памти како је десетине милиона људи убијао и прогонио тај систем, осетио је и исток. Многа спаљивања, мучења, разним справама и болесним механизмима. Постоје и слике, ја сам неке убацивао, а неке су тако одвратне да се размишљам да ли да уопште говорим о њима. Тако испада да ја мрзим католике, а заправо указујем на грехе те силе која је све религије сад узела под своје окриље.

Довољно је видети колико је та сила богата, колико је силна, како се понаша као да сви краљеви (државници) њој морају да се поклоне, што је и историјска чињеница.

А не сумњам да има и католичких свештеника који добро говоре, али основ је да је тај систем антиапостолски и антихришћански, противи се ономе што су апостоли рекли да се ради, посебно у односу према женама, забрањена је женидба па имамо бесконачно много блуда и разврата од самих тих свештеника, а и свих осталих који име Исусово злоупотребљавају.


1. А Дух разговетно говори да ће у последња времена одступити неки од вере слушајући лажне духове и науке ђаволске,
2. У лицемерју лажа, жигосаних на својој савести,

3. Који забрањују женити се, и заповедају уздржавати се од јела која Бог створи за јело са захвалношћу вернима и онима који познаше истину. (1. Тимотију 4)


То што ти је чудно моје писање управо је показатељ да су нам свима усађене предрасуде према другима, да само њих гледамо као оне које морамо да просветимо, а да смо ми савршени и "спашени"-да је Христ код нас. То је нетачно, тако говори свака црква, секта, сваки свештеник и лажни пророк. Исус Христ је само код људи који Га имају у срцу, а ко Га прихвата у своје срце, тај мора да следи Јеванђеље и заповести апостолске, а не учења која оспоравају оно што нам је дато.

Упоређуј сама, истражи историјске чињенице, преслишај све оне који ти говоре да си на правом путу, јер широк је пут којим многи одлазе у пропаст, а само је мали пут и мала су врата на која улазе "одабрани" - они који не слушају свет, него Бога и никог другог. Само реч Његову што следе и не одричу се ње, било какав да је изговор.

Провери све што ја износим, ако негде грешим ти ме као сестра исправи, али ако видиш да је нешто истина, да су чињенице и да злодело је прошло некажњено, чак награђено, ти немој затворити очи, немој запушити уши, не умируј савест лажима, него истражи и име Христово позови да ти се покаже шта је све чињено у име Божије, а зло је. Тако је и Савле мислио да чини добру ствар када је прогонио и убијао хришћане, мислио је да ради оно што је пред Богом исправно.

Дефинитивно ниси у мањини, сада су они што су напустили Вавилон у мањини, нису хтели да прећуте издају Христа. Надам се да сам и ја достојан да смем уопште да себе назовем хришћанином, да су ми путеви исправни, да нисам у нечему у заблуди...стално се преслишавам и преиспитујем. А свештеници шта говоре и њихове књижурине и философије неће ми помоћи када се Христ врати, већ само моја духовна чистота, моја истрајност у борби за истину. Погледај добро и сама закључи: да ли ово личи на апостолски пут или фараонски?

egipcani nose2.jpgegipcani nose papu2.jpg
Египат (Мисир) - ВАВИЛОНСКА провинција и њен фараон

4. И жена беше обучена у порфиру и скерлет и накићена златом и камењем драгим и бисером, и имаше чашу у руци својој пуну мрзости и поганштине курварства свог;
5. И на челу њеном написано име: Тајна, Вавилон велики, мати курвама и мрзостима земаљским.
9. Овде је ум, који има мудрост. Седам глава, то су седам гора на којима жена седи.
15. И рече ми: Воде, што си видео, где седи курва, оно су људи и народи, и племена и језици.
18. И жена, коју си видео, јесте град велики, који има царство над царствима земаљским.

Не мораш мени да верујеш, провери сама. Најважније је да отвориш ум и срце, све остало препусти Богу. Видећеш да нема мржње према људима него само љубав и велика брига за браћу и сестре, а омрзнућеш оно што се противи Богу. Ако волиш људске традиције, окултне ритуале, украшене процесије, клањање идолима (рукотворинама), све ћеш омрзнути јер ће ти сам Господ помоћи да видиш. Само ћеш Њега слушати, ове накићене кловнове и издајнике Исусове ћеш гледати као посрнулу браћу и сестре. Јер варају цео свет тим екуменизмом и јересима (лажним учењима).

žena čaša.JPG
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Што се тиче Зевса (Јупитера) то уопште није проблем, то је сам сотона и његов празан трон се такође налази у тим просторијама где и Јупитер (наводно Петар). По храму на Олимпу је грађено више светски познатих грађевима, веома је очигледно. Такође је Олимпијада у Лондону јубиларна (тридесета), а знамо да је она у част Зевса (Јупитера), тј. сотоне. Цео ће свет учествовати и пратити ритуал који се спрема током отварања и самих игара. Све ће бити јасно када почне, наравно, онима који гледају-виде. Ко види, а не жели, тај неће видети и да му "нацрташ" (иако види).

image53.jpg


image131.jpg


Наравно да је Зевс (Јупитер) прерађен у Петра, и све то може да се нађе из католичких извора. Мислиш ли да они крију? Нема шансе, све је јавно. Ево из Католичке енциклопедије о "апостолском Принцу" (Prince of Apostles) како је Петар назван, а у ствари је Јупитер који чак и има огроман трон (столицу) у тој базилики. То је сотонин престо у граду где је та базилика изграђена од јавних кућа по Немачкој и свуда по Европи. То су историјске чињенице, тешко је прећутати и правити се да то није тачно.
Цена изградње по католичкој енциклопедији је:


"Statistics

The construction of St. Peter's, in so far as the church itself is concerned, was concluded within a period of 176 years (1450-1626). The cost of construction including all the additions of the seventeenth century amounted to about $48,000,000." (одакле, бре?)

Уосталом, ево Католичке енциклопедије, па може се проверити. Није из моје главе, већ из католичких извора.


сотонин (Јупитеров) трон са олтаром и симболом бога сунца, наводно Принца свих апостола - Петра

Чак јасно описују која се још паганска божанства појављују ту:

"De Rossi, however, regards this arrangement as a matter of no particular moment, and points out that in some classic representations Juno, the wife of Jupiter and queen of the gods (Јупитерова жена и "краљица богова"- то је, у ствари, "Краљица неба" коју крунишу стално!), appears on the left of her spouse, while Minerva occupies the right." (Portraits of the Apostles)

Све је из Католичких извора!

Како знам да је Јупитер сотона и да је његов трон у Риму, а кажу Петров? Наравно - Библија!

12. И анђелу пергамске цркве напиши: Тако говори Онај што има мач оштар с обе стране:
13. Знам дела твоја, и где живиш, где је престо сотонин; и држиш име моје, и ниси се одрекао вере моје и у оне дане у које је Антипа, верни сведок мој, убијен код вас, где живи сотона. (Откривење 2)

"Pergam (grčki: Pérgamon;latinski: Pergamum) je antički grad u severozapadnom delu Male Azije, nedaleko od današnje Bergame u Turskoj. U 19. veku otkriven je i Zevsov žrtvenik u Pergamu, podignut 180. veku pre Hrista u slavu zajedničke pobede Pergama, Rimljana i Rodosa nad sirijskim vladarom Antiohom III (189.-182. pre Hrista). Celi hram je zapravo pobeda skulpture nad arhitekturom; građevina je podređena kiparskim ukrasima slobodnih skulptura dotad neviđene pokretljivosti i reljefa dramatičnih situacija borbe bogova i giganata, kao i prizorima iz života Telefa, legendarnog utemeljivača Pergama. Zevsov žrtvenik je danas rekonstruisan u muzelu u Berlinu.

Јупитер отац и господар богова у класичној старо-римској митологији. Победио је Титане, свргнуо свог оца Сатурна, дао Нептуну море, Плутону пакао, а за себе задржао небо и земљу. Име је добио по врховном богу старих Римљана, ког су Грци звали Зевс." Википедија

ihs.jpg

ИХС (Изида, Хорус, Себ) не значи оно што се каже, већ је везано за египатско тројство (вавилонско), а иза "Петра" који на глави има симбол сунца, видимо шару Бала/Вала или Шамаша (Baal / Shamash), а то је у ствари сотона. Такође, тај Јупитер је пренет из Пантеона и преименован само у Петра.
озирис.jpgМасонски симболи.jpg
Саборна црква у Новом Саду (
Првославна!) Озирисово (сотонино) око свевидеће

13. И оставише Господа, и служише Валу и Астаротама. (Судије 2)
7. И чињаху синови Израиљеви што је зло пред Господом, и заборавише Господа Бога свог и служаху Валима и луговима.(Судије 3)
25. И исту ноћ рече му Господ: Узми јунца који је оца твог, јунца другог од седам година; и раскопај олтар Валов који има отац твој, и исеци луг који је код њега.(Судије 6)

Можда се срећу разна паганска имена тих богова, све зависи како су у ком народу познати, углавном им је порекло вавилонско. Зато долази некада до забуне јер има огроман број имена. Такође имамо и причу о "Краљици неба", Јупитеровој жени коју у Старом завету срећемо управо под истим именом, а дешава се то одрицање од Бога због вавилонских божанстава:

17. Зар не видиш шта чине по градовима Јудиним и по улицама јерусалимским? 18. Синови купе дрва, а очеви ложе огањ, и жене месе тесто, да пеку колаче царици небеској, и да лију наливе другим боговима, да би мене дражили.(Јеремија 7)

17. Него ћемо чинити све што је изашло из наших уста кадећи царици небеској и лијући јој наливе, као што смо чинили ми и оци наши, цареви наши и кнезови наши по градовима Јудиним и по улицама јерусалимским, јер бејасмо сити хлеба и беше нам добро и зло не виђасмо. 18. А од кад престасмо кадити царици небеској и лити јој наливе, ништа немамо и гинемо од мача и од глади. (Јеремија 44)

27. И не само што ће ова несрећа доћи на наш занат да не пролази, него се неће марити ни за цркву велике богиње Дијане, и пропашће величанство оне коју сва Азија и васиони свет поштује (Небеска краљица коју цео свет поштује!). 28. А кад они ово чуше, напунише се гнева, и викаху говорећи: Велика је Дијана Ефеска! (у Египту Изида и има сина Хоруса)
35. А писар утишавши народ рече: Људи Ефесци! Ко је тај човек који не зна да град Ефес слави велику богињу Дијану и њен кип небески?(Дела 19)
04701.jpg
x10034166983451974294.jpg
Queen-of-Heaven.jpg[SIZE=-3]
THE EGYPTIAN MADONNA[/SIZE]

[SIZE=-3]Тако да се и "Небеска краљица" ([/SIZE]Queen Of Heaven) или "Мадона" (Иштар итд.) провлачи и види ту поред Јупитера (сотоне), обожава се, људи јој се клањају, крунишу је, имају њене кипове којим се клањају и настављају стару лепу вавилонску традицију, на жалост. Да би се тројство: отац, мајка и син обожавало, мајка је морала да се подигне на ниво божанства. Тачно је то са Маријом и урађено.
pagansko.jpg

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Prije svega teba razlučiti bitno od nebitnoga i vidjeti što objava, što vjera, što tradicija, a što običaji.
Ista je vjera, isti krst, isti Gospodin!
Kada nema Duha Božjega, onda prestaje duhovno i počinje ljudsko, pa se inzistira na sitnicama.




Znaš li što to znači? Ispovjedanje vjere u Presveto Trojstvo, naravno.
Takav običaj je postojao u ranim kršćanskim vremenima, tek ponegdje se, u katoličkoj crkvi, može još vidjeti da se vjernici križaju na taj način.
Na najstarijoj ikoni Krista se vidi ispružena dva prsta koja označavaju Isusovu božansku i ljudsku narav, dok ostala tri simboliziraju Trojstvo.
Pogledajte prilog 26925



Ne, kako beztjelesno? wacko2 Isus je začet po Duhu Svetom i rođen od Djevice Marije.
Vjerujemo da je Blažena Djevica Marija bez grijeha začeta. Znači da je Bog Majku svoga Sina oslobodio ljage istočnog grijeha prije rođenja. Pravoslavci vjeruju da je očišćena ...tokom života, ne zna se kada.




Sjedni, 1! :dtyste: Vjerujemo da je u sv. Pričesti Krist prisutan, to je Njegovo Tijelo i njegova Krv.
Naravno da se pričešćujemo pod obje prilike, dakle i kruh i vino, ali ne svaki dan, iz praktičnih razloga.
Također, kruh može biti beskvasan i kvasan, ali, najčešće to je hostija - iz praktičnih razloga. Katolički vjernici se mogu pričestiti svaki dan, čak i dvaputa dnevno ako prisustvuju na dvije Misi, što kod pravoslavaca nije slučaj.




Ovo je već ružno i neukusno.
Prvoga maja se slavi sv.Josip, Isusov poočim, milijarda i 200 tisuća katolika toga dana u cijelome svijetu slavi sv. Josipa, zaštitnika radnika. Pitanja?





Suština ili bit je da katolici jednako kao pravoslavci vjeruju u dogmu o Presvetom Trojstvu i da su kršteni u Ime Oca, Sina i Duha Svetoga. Razlika je u dodatku filioque kod katolika.




Totalno si neupućen... :lol: blago tebi!





U pravu si ali ja to nisam objasnjavao jedina velika razlika je

Pravoslavci veruju da duh sveti samo od oca ishodi sto je i realno a kod katolika od oca i sina samo je malo nerazumno to da od sina ishodi i sin sin se opet ovaploti o njega

ovo nije bilo ucenje apostola ovo je izmisljeno

postojala je jedna uprava crkve sa sredistem u nikeji ali su katolici bili ti koji su se odcepili i uveli celibat koji ne stoji u bibliji u bibliji Bog jasno dozvoljava svestenicima brak sto je danas u izraelu ocigledno pa i u pravoslavnim i muslimanskim zemljama
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Nadam se da ti ne smeta što tvoj post prenosim u latinično pismo. Naime, svaki put pomislim da nisam dobro razumjela kad ne znam ćirilicu, a želim biti sigurna što si napisao. I svaki put ostanem zatečena/razočarana s koliko mržnje govoriš. Budući da stalno citiraš Sv. Pismo, svatko će pomisliti: gle, kako duhovan čovjek, a onda, kad se spomene katoliča crkva, iz tebe progovori...Tko ili što? Ne znam.:lol:
Ali, ako te tako Duh Sveti nadahnjuje, ma daj si oduška... Ja sam navikla na takve stvari. Ono što mi je novo i čudesno je kad na forumu sretnem (a srela sam) pravoslavca koji razgovara, koji je raspoložen za dijalog i koji se ostavio osude i bacanja kamenja na druge, jer je kršćanin, jer zna da ni on (ni itko na ovome svijetu) nije bez grijeha.
Tvoje optužbe mi se ne da komentirati.
Što se tiče ekumenizma, u velikoj si zabludi. Budući da sam svojevremeno bila angažirana u ekumenskim pokretima (izvan Hrvatske
) mogu ti samo reći da je to predivno iskustvo. Zajedno stati pred Boga i moliti...dovoljno za početak, zar ne?:dtyste:
Koliko mi je poznato, oko 50% vjernika u SPC je za ekumenizam. Hmm, :???: još malo, pa ćeš imati ozbiljnih problema.




Ako bude potrebno ja cu nacina naci da to sprecim ne valja ruziti na Boga

Ko su zapravo katolici?

Isti kao krstasi i templari koji su navodno isli u osvajanje svete zemlje a cilj je bio da se papa obogati i tad kao i sad vlada svetom
ako je cilj bio vracanje svetinje zasto je osvojena vizantija predivna civilizacija (pravoslavna zemlja) i odnete zlatne statue koje su istopljene koje su krstasi varvari tako reci vernici unistili i rastopili radi bogatstva ili odnete i dan danas stoje u zapadnoevropskim gradovima sto jos nije istopljeno!!!!!!!
na ovo je Bog asocirao u SZ govorio je jevrejima da se ne priblizavaju drugim narodima i da njihova pripovedanja ne izjednacuju i Bozija ne vide u njihovim jer ne valja ruziti na Boga

smeta ti cirilica na srpskom forumu a nama ne smeta latinica u srpskim skolama!!!
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Опет све погрешно тумачиш, мржња нема никаквог удела у мом односу према људима, већ према делима! Ја не говорим слатке речи да милујем некоме уши, да би ме сви хвалили како сам "нежан" и увиђаван. Говорим чињенице.

Да могу другима да покажем где греше, прво себи вадим балван из ока.
Нападам систем који заводи људе, никако те људе. То што екуменистички покрет, ту сподобу, видиш као нешто прелепо и предивно, чини да још више презирем ту гнусобу јер заводи моју браћу и сестре.

Уместо служби и молитви са онима који оспоравају Сина Божијег, окренимо се Господу, јер то је једина чиста љубав, а све што је људска наука и не подржава реч Божију, то је сотонско и ПРЕЉУБА је у питању.

Што се тиче ћирилце и латинице, то је небитно, сваки је језик и писмо за човека, битно је оно што се говори. Нема предрасуда, једноставно волим ћирилицу и трудим се да је чувам
.

Знам да је много људи за екуменизам, још више уопште нема интересовања за Бога, зато се све ово и дешава. Зар не видиш да браним апостоле, а осуђујем извртање истине? Брига мене шта било ко говори, колике факултете има, колико злата има и моћи, мени је Исус једини цар и једино сам Њему покоран. За њега сам витез који има речи (мач) и вешто баратам јер ме Господ подучи.

10. А даље, браћо моја, јачајте у Господу и у сили јачине Његове. 11. Обуците се у све оружје Божије, да бисте се могли одржати против лукавства ђаволског:

12. Јер наш рат није с крвљу и с телом, него с поглаварима и властима, и с управитељима таме овог света, с духовима пакости испод неба.

13. Тога ради узмите све оружје Божије, да бисте се могли бранити у зли дан, и свршивши све одржати се.

14. Станите дакле опасавши бедра своја истином и обукавши се у оклоп правде,

15. И обувши ноге у приправу јеванђеља мира;

16. А сврх свега узмите штит вере о који ћете моћи погасити све распаљене стреле нечастивог;

17. И кацигу спасења узмите, и мач духовни који је реч Божија.

18. И сваком молитвом и мољењем молите се Богу духом без престанка, и уз то стражите са сваким трпљењем и молитвом за све свете, (Ефесцима 6)




Мислиш да ја то не знам? Па, Господ ме је упозорио на то, свега сам свестан, али ми је страдати за Њега част и живот вечни.


17. И разгневи се змија на жену, и отиде да се побије са осталим семеном њеним, које држи заповести Божије и има сведочанство Исуса Христа. (Откривење 12)

Него, уместо да мислиш да је мржња у питању, пробај бар да замислиш (ако ништа друго) да су намере часне и да се борба води са антихристом који је поставио трон сотонски и влада светом, зато га уједињује, а људи мисле да је то предивно...
Pogledajte prilog 26932Pogledajte prilog 26931

12. Јер је жива реч Божија, и јака, и оштрија од сваког мача оштрог с обе стране, и пролази тја до растављања и душе и духа, и зглавака и мозга, и суди мислима и помислима срца. (Јеврејима 4)


Idolopoklonstvo!!!!
e to je kad statuu smatrate Bogom a ne kad se preko ikone njemu molite kao podsetnikom
Sv Petar Place ne jer vidi da se klanjaju statui vec njemu kao Bogu!!!
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
To je Isusov stav: osuditi grešna djela, ali ne čovjeka.



Koje činjenice? Da je kat. crkva na čelu s Papom sotonska? Ti si bio u Vatikanu, istražio, proučio, vidio svojim očima? Ili si pročitao si na netu, izabirući neke tekstove koji potkrepljuju tvoje "činjenice"?



To je u redu, tako nas je Isus naučio.
.

U redu. To sada treba razjasniti. Koji sistem? Što ti uopće smatraš pod ekumenskim pokretom? Danas sam čitala o opasnostima ekumenizma i zavođenju slabih u vjeri u Lat. Americi. Jednostavno, kat. svećenici upozoravaju vjernike na opasnost od protestanskih sljedbi ( koje negiraju Isusovo božanstvo). I to je u redu. Nitko ne može u savjesti pristati na ekumenizam u kojem bi se odrekao temelja svoje vjere. Ako nema temelja / stijene, kuća će se sručiti i bit će razvalina velika.
Ne znam ima li tema posvećena ekumenizmu, ali najprije to treba razjasniti.



Imaš pravo. I ja bih da je znam.



I meni je Isus SVE, u stvari jedino bogatsvo koje imam.





O tvojim privatnim objavama ne znam ništa, ali vjerujem ti kad kažeš da On svoje izabrane vodi trnovitim putem.



Ako kažeš da ne mrziš, onda dobro. Onda možemo razgovarati o svemu drugome: Sotoni, Antikristu, iznijeti svoja shvaćanja Otkrivenja ( Apokalipse) i nadasve, kako sačuvati vjeru u ovim zlim vremenima.



Pogledajte prilog 26932Pogledajte prilog 26931


A-ha, ne sviđa ti se ovaj Uskrsli Krist? Pa to je moderna umjetnost. Ali, tebi se ne sviđaju ni ikone, a pravoslavac si?
Prvi put vidim ovu sličnost kipa sv. Petra sa Zeusom. Kako ti je to samo palo na pamet?






Velika je razlika izmedju nasih ikona i vasih kipova
kipovi predstavljaju bice a ikone nas samo podsecaju jevandjelju i preko njih se molimo zato kipova i nemamo jer kip se pravi da bude Bog i da mu se moli a ikone da podsecaju na Boga!!!!
a katolici na njih gledaju kao na Boga e to je razlika i sto se ovog tice potpuno razumem Adventiste
 
Natrag
Top