Pravljenje tihe instalacije programa

Član
Učlanjen(a)
14.12.2012
Poruka
5
Jos jednom hvala boki za ovaj odlican program
Da ne ispadne da samo hvalim, evo nekih mojih zapazanja.
Kao prvo neznam zbog cega ali program nije bas funkcionisao kako treba pa sam skinuo neku drugu verziju koja radi kako je u opisu.
Za sve one koji zele da pripreme tihe instalacije mozda je prava stvar da na tek instalirani Windows (bez ikakvih dodatnih instalisanih programa) prave jer time ce ustedeti vreme koje je potrebno za "cekiranje" stanja pre i nakon instalacije programa za koji pravimo tihu instalaciju. Naime na mom laptopu (2GHz procesor i 4 Gb rama) gde ima oko 70 programa od kojih je desetak bas "velikih", za cekiranje je trebalo dvadesetak minuta (verovali ili ne ispisao je da je nasao preko 15000 foldera), dok na stonom ( 3MHz procesor i 8 Gb rama) gde sam instalirao samo Windows to je trajalo manje od pet minuta.
Koristim na laptopu NOD32 i tokom rada za neke crack-ove i pachove je javljao da je virus pa predlazem da oni koji zele da prave tihe instalacije obrate paznju na taj detalj. Mozda bi privremeno iskljucenje antivirusa bilo dobro resenje. Naravno kad odrade pach ( obicno je potrebno prvo ga snimiti u zadati direktorijum pa ga pokrenuti) treba ga izbrisati i tek onda nastaviti pravljenje tihe instalacije, time ce izbeci da se taj fajl pojavi i na tihoj instalaciji.

Eto to je moje zapazenje, mozda nekom pomogne :)
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Zapazanja su ti ok....Logicno je da ce u polupraznom racunaru cas odraditi kompletan proces jer alat prvo skenira svaki fajl i folder u racunaru ,kao i registar a zatim posle instalacije programa od koga zelis praviti tihu instalaciju proces skeniranja se ponavlja i uocavaju se sve promene u sistemu i od toga se formira jedna celina,tj.odvajaju se promene i kompletira tiha instalacija programa.Mozes proces ubrzati tako sto ces sam odrediti koje delove racunara da ti progream skenira,recimo samo defaultnu C particiju i registar......

Sto je racunar prazniji brze ce ici......
 
Član
Učlanjen(a)
20.04.2010
Poruka
27
boki svaka ti čast medjutim ja to nikako nemogu da odradit, meni je mnogo prosto da odradim sa SFX Makerom medjutim tu imam problem oko offisa 2010 nemogu da pronadjem prekidac to jest silent switches nepronalazi ga ni ussf pa bi te zamolio ako imaš vremena da mi objasniš kako se pronalazi silent switches jer predpostavljam da je isti princip za sve ovakve programe

unapred zahvalan

puno pozz
 
Član
Učlanjen(a)
07.06.2010
Poruka
46
Pozdrav, da li neko zna kako da mi izbaci program, koji instaliram preko tihe instalacije, u Programs and Features? Hvala
 
Natrag
Top