Prava ili psihologija

Učlanjen(a)
22.01.2013
Poruka
6
Imam problem. Do skoro sam bila u potpunosti sigurna da zelim da upisem psihologiju, cak sam pocela i da se pripremam za prijemni... Posebno me intesuje klinicka psihologija, rad sa mentalno poremecenim osobama... Takodje se interesujem za psihoterapiju, i nadala sam se da cu jednog dana, ako budem imala srece, uspeti da otvorim sopstvenu ordinaciju i pomazem ljudima pomocu psihoterapije, mada je to kod nas jos uvek jaaako nerazvijeno... Takodje, nesto sto me je oduvek privlacilo je da postanem advokat, mozda sudija, isto kao psihologija, mozda malo manje, ali, kada god bih pomislila o pravima, uvek bih to sebi brzo isterala iz misli, vodjena pricama sa svih strana "kakav pravnik, ima ih na svakom cosku", i tako sebi nisam dozvolila razmisljanje o tome... Medjutim, sada kada sam prvi put ozbiljno promislila o tome, tu su nastali problemi... Shvatila sam da ne mogu da odlucim, a moje kolebanje pospesile su price koje sam citala po internetu ili koje sam cula iz okoline, da ljudi, dipl.psiholozi, ne mogu da nadju posao u struci, rade kao sekretarice(konkretan primer) ili rade za veoma malu platu koja ne prilici trudu i naporu ulozenom za zavrsetak studija... Sa druge strane, pravnika ima, da, ali je i potraznja velika, sve veca takoreci... Ne kazem da ja trazim neki ne znam kakav novac itd., ali zasto studirati nesto bez perspektive, da bih radila nesto drugo, ili to za nedovoljno cenjen polozaj i bednu platu, a mogu da radim ono sto mi se takodje dopada(priznajem, malo manje), i da za to, i kao sasvim prosecan advokat, imam mnogo bolji polozaj(i finansijski, izmedju ostalog)... :// Pa, da li sam u pravu sto se pretpostavki tice, i da li neko ima neki savet i/ili iskustvo iz prve ruke?? Moliiim vas vreme curiii, ocajna sam...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
12
Ja sam završila pravni fakultet.Odradila sam i dve godine volontiranja u sudu kako bih stekla uslov za izlazak na pravosudni ispit, sada trenutno učim. Pravni fakultet kao ni jedan drugi fakultet nije lak, mogu da ti kažem iz iskustva ličnog, nema propalog advokata, čak i oni najgori prolaze. Ali moj ti je savet ako hoćeš da budeš advokat, to je lepo zanimanje, ali onda se tome posveti do kraja, budi advokat pravi, stručan, sve ima svoje zašto i kako u pravu, nemoj nikad da dozvoliš da budeš loš advokat ili pravnik, da to završiš samo da bi imala falultetsku diplomu da se hvališ, nagledala sam se loših advokata, njihovih lupetanja, ismejavanja, ponižavanja... Ja sam želela pravo i upisala pravo...Ako još nekako mogu da ti pomognem....
 
Član
Učlanjen(a)
29.03.2012
Poruka
10
ja ti preporucujem da vidis za sta si sposobna dobro razlisli,idi na oba falkulteta pitaj stundente sve sto te zanima i tako ces najbolje znati sta ces upisati tj koji falkultet ces izabrati. :) ja se sada pripremam za prijemni i nije toliko tesko samo se treba imati strpljenja i voljeee. pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Postoje testovi koji se bave tipovima ličnosti odnosno podobnost za određene profesije...ali u svakom slučaju, pravo je pravi izbor yes3
 
Član
Učlanjen(a)
29.03.2012
Poruka
10
da to je tacnoooo mada jedno i drugo je dobro... nije lose.. ali prava su prava to je falkultet prica za sebe..... ja cu upisati pravni falkultet i pocela sam pripremom... :D
 
Natrag
Top