Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Povijesna fonologija hrvatskoga jezika - Milan Moguš

Diskusija u 'Školski Udžbenici' započeta od Coiska, 23.09.2010.

1. Coiska

Coiska Hoyas Legend

Zahvala:
    1.288
    Kenija - Nacionalni park Tsavo facam nosorozi
    Povijesna fonologija hrvatskoga jezika - Milan Moguš

"Prije dvadeset osam godina napisao sam knjižicu pod naslovom "Fonološki razvoj hrvatskog jezika". Bio je to pokušaj da se na struk*turalistički način prikaže povijest fonema hrvatskoga jezika, pri*kaz kakva do tada nije bilo. Do drugoga izdanja nije došlo jer su se uskoro promijenile političke prilike, a ja tada nisam htio promijeniti (proširiti) ime jeziku. Nastajali su brojni preslici spomenute knjiži*ce, čak je objavljen i njezin pretisak u većem formatu kao priručnik studentima.

O fonološkoj se problematici ipak nastavilo stručno raspravlja*ti. Objavljene su nove stručne rasprave, a pojavile su se i nove knji*ge. Pošto sam ove godine uspio objaviti i treće, prošireno, izda*nje svoje knjige "Povijest hrvatskoga književnog jezika", vratio sam se proučavanju fonoloških mijena hrvatskoga jezika. Plod je toga rada ovaj tekst. On u dobroj mjeri obuhvaća ono što sam napisao u "Fonološkome razvoju" unijevši, dakako, uz neke vlastite novije spo*znaje i novije spoznaje drugih autora."

Kod:
    Zao nam je, ali morate biti registrovani/prijavljeni da vidite ovaj sadržaj!
    Pass:

Kod:
    Zao nam je, ali morate biti registrovani/prijavljeni da vidite ovaj sadržaj!

Preporučite stranicu