Povezivanje pumpe centralnog grijanja preko invertera problem

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Poveza sam pumpu na nacin prikazan na slici ali mi inverter nije prebacio na akakumulator kada sam simulirao nestanak mreznog napona nego je u njemu nesto( mislim da je relej ) zaklepetalo ali pumpa nije dobila napon!
Rsdi se o inverteru MIK 200!

Bitno mi je da pumpu mogu napojiti direktno,ali i preko termoststa.
Napominjem da sam umjesto invertera ranije koristio UPS i sve je radilo normalno samo je ups imao ograniceno vrijeme rada bez obzira na kapacitet akumulatora..oko 40 minuta( APC 500 BACK-UPS CS 500).
 

Prilozi

  • FullSizeRender.jpg
    FullSizeRender.jpg
    75,2 KB · Pregleda: 33
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
gledam shemu sto si dao. tu nigde ne vidim inverter, akumulator, ups..onako kazem. pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Faza i nula je sa utkcnice invertera a inverter je u kucnoj tzv suko uticnici.
Prekidac je na inverteru.
U nekim komentarima sa drugih foruma sugerise se provjera uzemljenja kucne elektro instsacije.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Zaboravio sam napomenuti da pri sam koristenju seme u prilogu morao strogo voditi racun da faza u uticnici i na UPSu ,odnosno inverteru mora biti na istoj strani- gledano u uticnice.
Ako bi slucajno promijenio polaritet iskocio bi osigurac!
Mozda i to nesto govori.?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ja mislim da ne bi trebalo da se igras sa ovime ako nisi u toku, bolje pozovi tu nekog elektricara iz ulice da ti zavrsi poso i das mu neki dinar i uz put vidis kako ce on to da poveze.

Ili vratis opet onaj ups i kupis antifriz kantu i promesas sa vodom u instalaciji, pa si u slucaju nestanka struje miran decko(Pucaju cevi i radijatori,ako se zalede).
termofluid.JPG

Citat sa Grejanje Srbija
-----
TERMOFLUID R je koncetrovana tečnost za prenos termiče energije Termofluid R je antifriz za centralno grejanje koji nalazi primenu kod sistema za grejanje i rashlađivanje u temperaturnom opsegu od -35°C do 150°C. Razblažuje se sa vodom u određenim razmerama u zavisnosti od očekivane temerature rada sistema. Olakšava rad cirkulacionih pumpi i obezbeđuje sistemu grejanja kao i radijatorima antikorozivnu zaštitu tokom dugog veka eksploatacije. Odlikuje ga dug vek eksploatacije od 10godina.
-----
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
40
"kada sam simulirao nestanak mreznog napona nego je u njemu nesto( mislim da je relej ) zaklepetalo"
Da li je klepetalo bez prekida sve vreme dok si simulirao nestanak struje? Ako jeste onda je u pitanju neispravnost kontaktora koji treba da ukljuci ili prebaci preklopnik iz položaja A u položaj B.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Ja mislim da ne bi trebalo da se igras sa ovime ako nisi u toku, bolje pozovi tu nekog elektricara iz ulice da ti zavrsi poso i das mu neki dinar i uz put vidis kako ce on to da poveze.

Ili vratis opet onaj ups i kupis antifriz kantu i promesas sa vodom u instalaciji, pa si u slucaju nestanka struje miran decko(Pucaju cevi i radijatori,ako se zalede).
termofluid.JPG

Citat sa Grejanje Srbija
-----
TERMOFLUID R je koncetrovana tečnost za prenos termiče energije Termofluid R je antifriz za centralno grejanje koji nalazi primenu kod sistema za grejanje i rashlađivanje u temperaturnom opsegu od -35°C do 150°C. Razblažuje se sa vodom u određenim razmerama u zavisnosti od očekivane temerature rada sistema. Olakšava rad cirkulacionih pumpi i obezbeđuje sistemu grejanja kao i radijatorima antikorozivnu zaštitu tokom dugog veka eksploatacije. Odlikuje ga dug vek eksploatacije od 10godina.
-----
Ma samo grijanje i kotlovnica rsdjeni su naknadno.
aMogucnost da imam izbor kako ce raditi pumpa nije beznacajan.


Izlaz iz kotla je nesto iznad rgornjeg dijela radijatora u prizemlju.pa ponekad kada je temperatura vode u kotlu oko tempeerature kada se ,inace ukjlucuje ,pumpu sam ukljucivao direktno
,Drugi razlog je zimska temperstura u kotlovnici.a treci mogucnost da pumpu ukljucujem povremeno ljeti...
U svakom slucaju treba da mi dodje strucnjak koji ce ispitati stanje instalacije i tek onda cu odluciti sta da radim.
Hvsla na savjetima.
Inace.u kuhinjskoj nisi imam taj preklopnik sa kontrilnom lapmpicom a i barometsr ,odnosno pokazivsc temperature tako da ne mogu kontrolisati ponasanje oko inu kotlu.
Imam i alarm spojen preko termoststa na izlazu iz kotla koji se jkljucuje kada temperatura dostigne oko 70 stepeni.
Kotao je na cvrsto gorvio a sistem je zatvoren.
Grijanje je radjeno 2007 godine a,kasnije ,sam shvatio podosta brljotina...ionako je ovo riman.
Poz
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Obicno se na gornjem spratu ostavi odlivni, odnosno odzracni sud, pa u slucaju incidenta suvisna se voda preliva i sluzi kao sigurnosni ventil. Ako nema to vidi sa majstorom da li taj sistem dozvoljava ugradnju ovog dodatka. Nije to nesto veliko posto to nije stambena zgrada.
Cini mi se lane u ovo vreme je bilo u novinama, da je privatna kotlarnica letela u vazduh, pa vidi da ugradis ovo da se ne treses bespotrebno.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Obicno se na gornjem spratu ostavi odlivni, odnosno odzracni sud, pa u slucaju incidenta suvisna se voda preliva i sluzi kao sigurnosni ventil. Ako nema to vidi sa majstorom da li taj sistem dozvoljava ugradnju ovog dodatka. Nije to nesto veliko posto to nije stambena zgrada.
Cini mi se lane u ovo vreme je bilo u novinama, da je privatna kotlarnica letela u vazduh, pa vidi da ugradis ovo da se ne treses bespotrebno.
To je takozvani otvoreni sistem grijanja.
Kod mene je zatvoreni sistem sa expanzionom posudom.
Mogla se napraviti bolja zastita sistema i u ovom slucaju ali danas je svako MAJSTOR!

Pogodio sam grijanje kljuc u ruke i grdno sam pogrijesio!
Ispostavilo se da je majstor koga su mi neki PREPORUCILI gazda a priuceni majstori to ivode.
Tada sam radio i nisam bas imao puno vremena a ,da budejos veca glupost,imao sam dosta literature o grijanju a i internet.m ozda da ne zamaram.
Prifesionalac koji se bavi grijanjem citav zivot mi je rekao da bi sada bilo preskupo prepravljnje na otvoreni sistem sa prelivnom posudom koju pominjete
Dosta stvari je ispravljeno a o greskama -
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
O greskama ,skoro roman da napisem!
Do sada su me dorade kostale oko 500eura!
 
Natrag
Top