Potrebna pomoc oko IP adrese

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ma banovali su mene jer sam izgleda dobio istu IP adresu kao taj tip koji je pravio te silne naloge i kopirao tudji oglas.
epicnpc je sajt. To je sajt za kupovinu i prodaju igrica. Prodajem svoju igricu (GuildWars) jer prestajem da igram. PA reko bolje da zaradim koju kintu. I sad posto sam dobio isti IP misle da sam ja taj tip ili zenska. Ko ce ga znati.

Ma kakav mask my ip. Garant su na tog tipa prikacili jedno stotinak IP adresa. JEdino resenje je drugi provajder. Sad ne znam dal provajderi medjusobno razmenjuju (dele) IP mreze. Ili SBB ima svoje, telekom svoje itd...
Mozda jedino da koristim TOR :D
Razumem ja to,ali sto ti ne dozvoli da objasnis to nego tera po svome,kao da mu je tata kupio ceo svet.Pa no OBAMA,ni PUTIN ne mogu sve sto hoce.U redu je ako sam zgresio,tyreba da budem kaznjen,ali ako nisam,a zna se za te IP adrese da kruze u krug i da se dodeljuju na vise kompova.zasto te nece saslusati,ako je covek,a nije jer je vec pokazao da je gad,cim ti ne dozvoljava da mu objasnis.a moze mu se ..biga.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ma cisto sumnjam da prate to...
Detektuje se iz momenta, zavisno od snifera koji upotrebljava admin na sajtu, naravno postoje sajtovi sa krajnje jadnom odbranom, kao i njihova braca sa bodljikavom zicom i budnosti operatera da baci pogled na logove. Sto se tice te igre, sad zavisno odakle i zoves, nesto ne verujem da ce to da prodas polovno, sem da je krajnje jeftino...jeftinije od takse poslatog paketa. Mi imamo ovde sekciju Oglasi, eno onde u dnu glavne strane foruma, pa moz da postavis oglas, da vidimo koja je igra u pitanju. Mozda kupim ja, a mozda te ubedim i da mi je posaljes za dzabe, ko to zna...jbg, mozda sam dobar pregovarac, bices zadovoljan, ako ti ne mora nesto da doplatis.
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Otvorio sam nalog na sajtu epicnpc. To je sajt za prodaju ili kupovinu igrica i slicno.
Pre neki dan su me banovali. Razlog mog bana je sto sam imao vise naloga. Ali Difermo je bio moj jedini nalog. Kada sam pitao moderatora on mi je dao ime svakog naloga ukljucujuci i moj, i svi su imali istu IP adresu. Na osnovu toga odlucili su da me banuju. Sad kako je to moguce kad ja nisam napravio te naloge a imam istu ip adresu. Svi su iz Srbije i imaju SBB ovu adresu.

Moderator koji mi je odgovorio je neki IT strucnjak i kaze da je ne moguce da ja nisam otvorio te naloge. Sad ili sam ja lud ili nocu mesecarim pa otvaram naloge

Jel moze neko da mi objasni koja je fora. Da to nema veze sa statickom i dinamickom ip adresom

Verovatno je neka greska kod njih, ali nije ni problem promeniti IP adresu preko nekog programa. Imas pravo na anonimnost, sem ako ne napravis nesto protiv zakona, al onda ce te naci bez obrira na promenu adrese.
Trenutno koristim rumunsku . Craiova
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
32
Ma pokusao sam ja njemu da objasnim. A on meni "Ja sam IT strucnjak i znam sta pricam. Ti si pravio sve te naloge iz Srbije (stagod to bilo) i u to sam siguran"
A koliko videh po bojama moderatora (hijerarhiji), drugi covek sajta mi odgovara "Ne moramo da ti objasnjavamo zasto smo te banovali, zelimo ti lep dan"

@Bazilik
Nema nikakvih paketa. To je online igrica (Guild Wars) i tako se i razmenjuje. Kupac meni lovu na paypal (ukoliko nije iz Srbije). Ja njemu mail, sve sigurnosne podatke i to je to. Skida igricu sa interneta i onda igra. Samo ljudima to treba zbog Guild Wars 2 igrice. Da bi dobili razne titule i predmete za igranje treba da je povezu. A nece ili ne mogu da igraju i da bi postigli ovo sto ja imam trebaju godine za igru.
A od 300-500 evra za igricu i nije lose
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Koje su to dileje,neverovatno.Probaj ti njih kontaktiraj i kazi da ce im se javiti tvoj advokat,fore fasi,pa vidi kako ce da reaguju,ako ti tu stvarno i gubis neku lovu.obrati se nekom advokatu ili strucnjaku za te stvari,da vidis kakava su tvoja prava.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ne bih da puno pametujem ali da oni tek tako banuju pola naloga bi bilo banovano zbog IP adrese. Svi koji imaju statičku adresu bi imali problem kao i ti...Ja mislim druže da si ti napravio te naloge samo se sramiš priznati :D:D
 
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
Pre ce biti da ti je neko zloupotrebio podatke, i tu ne mozes bukvalno nista, to su bitke 21-og veka, mnogo ce jos vode Dunavom proteci dok se sajber kriminal onemoguci (nikad (nikad ne reci nikad)).
 
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
32
Moguce da imaju i nesto protiv Srbije. Ko ce ga znati.
Prvo su me banovali, a razlog da igrica nije moja. Pa pitam administratora sta je razlog, on kaze kopirao si tudje. I ja onda otvorim novi nalog (dodam samo 1 na kraju nicka da se zna da sam to ja) i otvorim "dispute". I kazem da nije uredu to sto su uradili i onda tek kazu da sam kreirao silne naloge. Umalo se nisam slogirao :D hahhahaha

Imao sam vec ponudu od 150 evra i odbio sam. A da sam prevarant sigurno ne bih.
Razumem ja njih da zele da sprece prevare i da ne zele da rizikuju. Ali ja sam na tom sajtu od maja 2014.

Mozda nadjem nekoga ko ima adsl preko drugog provajdera pa da tako kreiram dok ne prodam igricu. Posle toga necu se ni vracati tamo. Ne znam samo dal svaki provajder ima svoje IP adrese, ili ih razmenjuju i medjusobno
 
Natrag
Top