Postanak Zemlje-Kako i Koliko dugo

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Naravno sve što je u tih 6 dana stvoreno. To ne znači apsolutno sve jer nije sve stvoreno u 6 dana, nego nebo i Zemlja.

A sada se vrati šta je stvoreno u tih 6 dana, pa ćeš vidjeti da nisu sve planete.

Nisu čak ni anđeli, oni su prije stvoreni.

Pise da je stvorio "nebo, zvezde i zemlju, I SVE STO JE U NJIMA", ako to tebi ne ukljucuje i "SVE ZVEZDE" (a zvezdama su se ranije nazivale i planete), onda se ti namerno izvlacis i nista drugo!

Možemo li Biblijom ovakav stav potvrditi?

Pozdrav i svako dobro.
Ne mozemo!

Jasno pise da je stvorio "nebo, zemlju i SVE STO JE U NJIMA" - ako to ne znaci da je stvorio i "sve zvezde" na nebu i sav svemir zajedno sa njima, onda je to izigravanje teksta!!!

A ja u takvoj diskusiji necu ucestvovati...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Svakako da mozemo.

Citaj: "U pocetku svori Bog nebo i zemlju." 1. Mojsijeva 1,1.

Vidis ne kaze Nebesa i ZEMLJE, nego "nebo i Zemlju."

Ako ti ovim stihom tumacis da je zemlja "postojala od ranije" i da ju je Bog kasnije "samo oblikovao", onda negiras "da je zemlja stvorena za 6 dana"!!!

I Marko niko ne tvrdi da je Bog za sest dana stvorio andjele i "nebesa nad nebesima" , vec nasa fizicka nebesa i nas svemir!

To tako i pise:


"
Za sest dana stvori Bog nebo i zemlju I SVE STO JE U NJIMA"!

Dalje kaze: "Neka budu dva videla velika i neka svetle nad svodom nebeskim... da obaslavaju Zemlju." 1,15-18. Spominju se cak i zvezde.

Spominju se i zvezde kazes, pa upravo Laodikeja i Tripo poricu da je Bog stvorio "sve zvezde" i tvrde da su neke "postojale i ranje", a to Biblijski tekst ne kaze, vec kaze da je Bog stvorio "nebo i zemlju I SVE STO JE U NJIMA" - a to znaci i "SVE ZVEZDE"!

Sunce nije potrebno samo nasoj Zemlji, nego i ostalim planetama naseg suncanog sistema.

Upravo tako Marko, ako su zvezde stvorene "kad i zemlja" onda ne postoje uslovi za zivot na njima pre stvaranja zemlje, a Biblija kaze da su zvezde stvorene kasnije u vreme stvaranja zemlje!

I to je ono sto Tripo i Laodikeja tvrde, da nije Bog stvorio "sve zvezde" tada, vec je neke stvorio ranije, a to Biblojaki tekst ne kaze!

Oni ovo upprno tvrde da bi opravdali EGW koja kaze da je pre stvaranja zemlje postojao zivot na drugim planetama!

A zivot ne moze postojati bez zvezda, odnosno sunceve svetlosti!


Dakle, Bog za sest dana nije stvarao SVEMIR u kome postoji bezboj planeta i suncanih sistema, nego je stvaraoa nasu Zemlju i prilagodio je da do nejne povrsine moze da doprer sunceva i meseceva svetlost iz naseg suncanog sistema. To ne mora da znaci d aje Bog za sest dana stvorio Since i Mesec iz nicega, nego moze da znaci d aje Bog tim cinom prilagodio nasu zemlju da primi sunceve zraka i svetlost meseca.

To ne pise Marko!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mika je cini mi se lepo napomenuo - da je Bog stvorio NEBO, a ne NEBESA.

U bibliji u novom zavetu se spominje vise neba, preciznije tri neba, koja podrazumevaju - nebo planete zemlje, kosmos, i mesto Bozjeg obitavalista gde je Bozji presto.

U starom zavetu se spominje "nebo nad nebesima"

U jevrejskoj tradiciji recimo postoji sedam neba u carstvu Bozjem.

Sagledavajuci ove cinjenice - mi mozemo zakljuciti, da je Bog stvorio SAMO iskljucivo jedno nebo, a to je nebo koje okruzuje planetu zemlju, ili atmosfera, koja ima vise slojeva - troposfera, stratosfera, mozosfera, termosfera, hidrosfera... a ne i sam kosmos van planete zemlje, jer biblija tako i kaze "U POCETKU STVORI BOG NEBO ( jednina ), i zemlju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mika je cini mi se lepo napomenuo - da je Bog stvorio NEBO, a ne NEBESA.

Mi govorimo o nasem fizickom nebu.
Sta ti pokusavas ovom.pricom da postignes???

Jasno je da Bog stvara nase fizicko nebo, a ne neko trece!

to je nebo koje okruzuje planetu zemlju, ili atmosfera, koja ima vise slojeva - troposfera, stratosfera, mozosfera, termosfera, hidrosfera... a ne i sam kosmos van planete zemlje, jer biblija tako i kaze "U POCETKU STVORI BOG NEBO ( jednina ), i zemlju.

Kako je stvorio "hidrosferu i "toposferu" kad pise da je stvorio i "zvezde"???

Zvezde su u svemiru!

Ti si sam sebi kontradiktoran, jel ides protiv biblije!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mi govorimo o nasem fizickom nebu.
Sta ti pokusavas ovom.pricom da postignes???

Jasno je da Bog stvara nase fizicko nebo, a ne neko trece!

Ti tvrdis - da je Bog stvorio i kosmos, a to su vec DVA NEBA, a biblija kaze NEBO ( jednina ).

Dakle, nije stvorio kosmos, jer je to drugo nebo.
Stvorio je samo zemlju, i atmosferu sa njenim slojevima.

Kako je stvorio "hidrosferu i "toposferu" kad pise da je stvorio i "zvezde"???

Zvezde su u svemiru!

Ti si sam sebi kontradiktoran, jel ides protiv biblije!

Ne idem ja protiv biblije, vec ti.

Ja sam napisao da je stvorio NEBO planete zemlje sa atmosferom i njenim slojevima, a da je u vec postojecem kosmosu koji nije stvorio kad i zemlju i njeno nebo - samo postavio odredjene zvezde, mesec, i sunce, da obasjavaju zemlju zemlju koju je tada stvorio.

Dakle, nema govora o stvaranju celog kosmosa sa svim zvezdama i planetama u tom beskrajnom kosmosu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
I da budem konacno jasan.

Cilj svega je dokazati da Bog svemir , planete i zvezde stvara radi zemlje "da budu znaci vremenima i godinama i da obasjavaju zemlju" a ne da na njima zive neki mali zeleni crveni ili plavi ljudi..

Svemir nije ono sto vi mislite da jeste, zvezde su majusne i jako blizu zemlji, za mesec sam vec postavio da mu se menjaju pozicije kratera kada ga zahvati talas, imate i snimak, sto dokazuje da on nije fizicki objekat.

Ako vec hocete da branite EGW , radite to pametnije, izmestite te planete sa vanzemaljcima na neko trece nebo, nemojte kvariti biblijski tekst namerno, mene bas briga za EGW, iskreno!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvorio je odredjeni broj zvezda u zemljinom okruzenju, a ne ceo kosmos sa svim zvezdama i planetama, i galaksijama, i sistemima u beskrajnom kosmosu.


Mire, ako hoces tako, mene briga za tvoje misljenje, jer ja imam bibliju, i imam veru u Bozja otkrivenja, i imam razum, a ljudske predpostavke mi nisu potrebne.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ti tvrdis - da je Bog stvorio i kosmos, a to su vec DVA NEBA, a biblija kaze NEBO ( jednina ).

Dakle, nije stvorio kosmos, jer je to drugo nebo.

Cuj kosmos je drugo nebo!

Ama Laodikeja, pise da je Bog postavio zvezde "NA SVODU NEBESKOM" , a to je nase nebo, tamo se nalaze a ne na nekom trecem!

Ne idem ja protiv biblije, vec ti.

Ne , nego ti ides protiv Biblije!

Pa po tvom tumacenju zvezde uopste nisu u "kosmosu" vec "ispod hidrosfere", jel on zvezde postavlja "NA SVODU NEBESKOM", tako pise, a pise i za ptice "neka lete ispod svoda nebeskog"!

Ti si za svod rekao da je "ispod hidrosfere" odnosno vodenog omotaca (to su tvoje reci)!!!

Ja sam napisao da je stvorio NEBO planete zemlje sa svim slojevima, i da je u vec postojecem kosmosu koji nije stvorio kad i zemlju i njeno nebo - samo postavio odredjene zvezde, mesec, i sunce, da obasjavaju zemlju.

Drugim recima, to si izmislio!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Stvorio je odredjeni broj zvezda u zemljinom okruzenju, a ne ceo kosmos sa svim zvezdama i planetama, i galaksijama, i sistemima u beskrajnom kosmosu.


Mire, ako hoces tako, mene briga za tvoje misljenje, jer ja imam bibliju, i imam veru u Bozja otkrivenja, i imam razum, a ljudske predpostavke mi nisu potrebne.

To ti nije biblija sto pricas!

Ovo je Biblija:

"Jer je za sest dana stvorio Gospod nebo i zemlju I VOJSKU NJIHOVU (ZVEZDE) ..."

A na drugom mestu kaze isto:

"Jer je za sest dana stvorio nebo, zemlju I SVE STO JE U NJIMA"!!!

"Sve sto je u njima" - znaci i zvezde i mesec i sunce i citav svemir!!!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ispada po vama da Bog laze, ispada da je cak i zemlja bila od ranije, i da ju je on samo uzeo i oblikovao!

Problem sa tim je sto onda zemlja nije stvorena za sest dana, a nisu stvorene ni zvezde ni nebesa!!!

Ako su postojale od ranije, kako ih je onda stvorio za sest dana???

Sad ste izmislili kako nase nebo nije nase, nego neko trece, i da je svemir trece nebo, a biblija lepo kaze da je to "nase nebo"!

Uzas!
 
Natrag
Top