Postanak Zemlje-Kako i Koliko dugo

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
RISE,
Ocekujemo da se javis na temu Koja Crkva spasava?
Da li svako ko ce se spasiti mora da pripada Jehovinim svedocima?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Po tvome nema ni dokaza da i Bog postoji
Ja sam biblijom dokazao da su SVE planete i zvezde stvorene kad i zemlja!

Evo tekst:

""Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo."

A onda Laodikeja tvrdi: "nemamo dokaza da je svemir stvoren kad i zemlja"!

Ja stvarno ne znam ko je ovde lud?

Pa tekst lepo kaze "ZA SEST DANA.. STVORIO NEBO , ZEMLJU I SVE STO JE U NJIMA" > a to znaci citav svemir sa svime u njemu!!!

Ovo je izigravanje biblije i prihvatanje vanbiblijskog teksta kao da je on nadahnut umesto biblije!

Oni poricu biblijski tekst!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja sam biblijom dokazao da su SVE planete i zvezde stvorene kad i zemlja!

Evo tekst:

""Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo."

Naravno sve što je u tih 6 dana stvoreno. To ne znači apsolutno sve jer nije sve stvoreno u 6 dana, nego nebo i Zemlja.

A sada se vrati šta je stvoreno u tih 6 dana, pa ćeš vidjeti da nisu sve planete.

Nisu čak ni anđeli, oni su prije stvoreni.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ja verujem da je Mire000, mislio na svemir tj. naš svet sa svim plaetaa i zvezdama. Naravno, da postoje drugi svetovi ali oni su izvan našeg svemira.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno da i ja shvatam da je ovo evolucionisticko tumacenje starosti svemira i zemlje samo spekulacija, jer mi verujemo u Bozansko stvaranje o sest dana, ali sam ja samo napomenuo, da i zvanicna ateisticka nauka - odvaja starost zemlje od starosti kosmosa, i tvrdi da je on stariji.

Slazem se da je vidljivi svemir trenutno u nekom drugom stanju, i da su ti drugi svetovi u ( kako ti kazes ) "drugacije oblikovanom vakumu" i da postoji granica koja deli ova dva prostora, ali verujem da je to posledica covekovog pada.

To bih uporedio sa zemaljskim rajskim vrtom, na ciji ulaz je Bog nakon covekovog pada postavio andjela sa plamenim macem da cuva ulaz u rajski vrt.

Smatram - i da je ulaz u taj deo svemirskog prostora odvojen od ostatka vidljivog svemira, i da tamo za razliku od ovog vidljivog prostora - vlada harmonija, mozda cak i svetlost koja dolazi od mesta na kome prebiva Bog, ili neobicna aktivnost stanovnika tih naseljenih planeta, gde su njima omoguceni medjuzvezdani letovi - ili da kroz tu granicu posmatraju veliku borbu izmedju dobra i zla u ovom delu kosmosa, i da iscekuju dan kada ce se zemlja pridruziti ne palim planetama.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nije Vasiona stvorena za sest dana, nego samo nasa Zemlja i planete naseg suncanog sistema.
Cak ne znamo da li je Bog nas suncani sitem stvorio iz nista za vreme tih 6 dana ili je onn vec bio stvoren samo je stvaranjem atmosfere zemlja bila prilagodjena da bude i deo tog suncanog sistema. U svakom slucaju Bog je stvorio sve dobro i savrseno. Tako stvaranje nase Zemlje nije povezano sa svaranjem Svemira i ostalih planeta koje postoje u njemu. One su storene u neko drugo vreme.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nije Vasiona stvorena za sest dana, nego samo nasa Zemlja i planete naseg suncanog sistema.
Cak ne znamo da li je Bog nas suncani sitem stvorio iz nista za vreme tih 6 dana ili je one vec Bio stvoren samo je stvaranjem atmosfere zemlja bila prilagodjena da bude i deo tog suncanog sistema. U svakom slucaju Bog je stvorio sve dobro i savrseno. Tako stvaranje nase Zemlje nije povezano sa svaranjem Svemira i ostalih planeta koje postoje u njemu. One su storene u neko drugo vreme.

Možemo li Biblijom ovakav stav potvrditi?

Pozdrav i svako dobro.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Možemo li Biblijom ovakav stav potvrditi?

Pozdrav i svako dobro.

Svakako da mozemo.

Citaj: "U pocetku svori Bog nebo i zemlju." 1. Mojsijeva 1,1.

Vidis ne kaze Nebesa i ZEMLJE, nego "nebo i Zemlju."

A Zemlja bese bez oblicja i pusta, i bese tama nad bezdanom". 1. Mojsijeva 1,2.
To znaci da je materija zemlje bila pomesana sa gasovima u vidu prasine, i zbog toga je bila u tami, jer svetlost nije mogla da prodre do mase Zemlje. Zato slededi tekst kaze da je Bog najpre storio svetlost, i pre stvaranja Sunca i Meseca. To znaci da je on prilagodio zemlju za njeno sadasbnje stanje. "I rastavi Bog svetlost od tame", a to je ucinio formiranjem nase atmosfere.

Dalje kaze: "Neka budu dva videla velika i neka svetle nad svodom nebeskim... da obaslavaju Zemlju." 1,15-18. Spominju se cak i zvezde.
Sunce nije potrebno samo nasoj Zemlji, nego i ostalim planetama naseg suncanog sistema.

Dakle, Bog za sest dana nije stvarao SVEMIR u kome postoji bezboj planeta i suncanih sistema, nego je stvaraoa nasu Zemlju i prilagodio je da do nejne povrsine moze da doprer sunceva i meseceva svetlost iz naseg suncanog sistema. To ne mora da znaci d aje Bog za sest dana stvorio Since i Mesec iz nicega, nego moze da znaci d aje Bog tim cinom prilagodio nasu zemlju da primi sunceve zraka i svetlost meseca.
 
Natrag
Top