Postanak Zemlje-Kako i Koliko dugo

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Laodikejac
pusti to ösvedocavanje silom?
Koja je to sila tebi osvedocila da je Bog za doslovnih 24 sata sestog dana stvorio zivotinje,adama i evu ???
Nije tu poenta samo sto je Bog stvarao.
ne zaboravi da je i adam morao mnogo toga da uradi...
Dal mislis da je Adam bio savrseni Bog pa da je mogao odmah hiljadama zivotinjskih vrsta da nadene ime.?
Da upamti sve Bozje zapovedi?
Da primeti da je sam i da se odmah toliko mnogo rastuzi?????
Dal je Bog znao da ce se ovaj rastuziti?Sto mu odmah nije stvorio Evu?
Zasto ga je uspavao pa uzeo rebro od koga je napravio Evu?
Da nije mozda odmoh istog dana sagresio sa Evom????
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U osvedocenju Duhom je resenje za svo nase licno nerazumevanje teze razumljivih tekstova koje pronalazimo u biblij.
Pitanje je da li se mi uopste molimo da nas Duh vodi u proucavanju pisma, zato tako malo i dobijamo od Boga, jer ne trazimo.

Ja sam ovo iskustvo doziveo, i jos uvek dozivljavam, ko nije ima veliki problem koji mora da resi sam sa Bogom u molitvi i licnom proucavanju.
Osim toga, postoji jos jedan problem, koji moze da bude i nas licni ako nemamo cvrstu zajednicu sa Bogom, a koji je objasnjen u tekstu koji kaze `DA SAM VIDEO U SRCU SVOME BEZAKONJE NE BI ME USLISIO GOSPOD.
Ispitivati sebe je prioritet jednog Hriscana, u tome se nalazi resenje problema.

Kada neko postavlja toliko pitanja, to znaci da ni sam nema odgovor na njih, i stavise nema dovoljno poverenja u Boga, inace bi te odgovore potrazio u zajednici i opstenju sa njim u molitvi i licnom proucavanju..

Ako ti ponudjeni odgovri nisu dovoljni, meni je zao zbog toga..
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Kada se postavlja ovakvo pitanje - kako je nastao svijet, imamo dvije vrste odgovora. Jedna je ona teološka, religijska, biblijka priča, manje-više svima poznata. Druga je naučna, takođe, manje-više svima poznata. Stvar je našeg razuma šta će od toga dvoga prihvatiti, a šta odbaciti. Oni koji vjeruju u nauku, vjeruju u njeno tumačenje o postanku Zemlje i života na njoj.
Uvodničar u ovu temu koristi ono što je nauka do sada otkrila i verifikovala o Zemlji, njenom položaju, fizičkim i hemijskim karakteristikama..., zatim kaže kako Jehovini svjedoci to podržavjau??? jer po njihovom tumačenju Biblije tako piše i tamo, da bi onda dodao: "Isuvise je precisznosti u matematickim i fizickim zakonima koji su bitni za ove gore stavke koje sam pomenuo,da bi se govorilo o nekoj Slucajnosti i slucajnom nastanku." Upravo i jeste riječ o tome. O slučajnostima koje su se podudarile da bi Zemlja bila ovakva kava jeste i imala položaj i udaljenost od Sunca kakav ima, da bi se na njoj stvorili uslovi za pojavu života. Sve druge priče su obična manipulacija.

i nauka je deisticki tastrojena ona veruje da postoji visa sila ona ne veruje da je Bog nas koji nas naziva decom itd. vec npr. majka priroda visa sila koja je sve stvorila a nije Bog to nauka prihvata
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Isaija 66.8. Može li se zemlja roditi u jedan dan ?
Sedmi dan još uvek traje Jevrejima 4.3-6
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Da li je Zemlja nastala slucajno ili je stvorena?Ako je stvorena Ko je taj ko je stvorio,i koliko dugo vremena je stvarana?Ovo su samo neka od bezbroj pitanja koja muce i naucnike i vernike i sve ostale.Mnogi naucnici se sablaznjavaju na samu pomisao da je zemlja nastala za doslovinih 6 dana od po 24 sata.Zbog takvog stava vecine verskih organizacija,mnogi naucnici su odbacili i postojanje samog Stvoritelja.Jehovini svedoci nisu kao ostale verske organizacije.Duboko proucavajuci Bibliju dosli su do zakljucka da Biblija podrzava vecinu naucnih otkrica i da je u skladu sa njima.razmotrimo neka osnovna pitanja .Da je zemlja nastala slucajno ?,da li bi bili ispunjeni sledeci dokazi.1.Polozaj zemlje je IDEALAN za zivot ljudi.Nalazi se na idealnom mestu u-galaksiji Mlecni put-Suncevom sistemu-najbolji satelit Mesec-savrsen nagib zemljine ose i rotacija.2.Jedinstvena 2 zastitna omotaca koja su strahovito efikasna-Zemljino magnetno polje-atmosfera3.Prirodni ciklusi4.Savrsena reciklaza5.Planeta koja obiluje zivotom.O svakoj od ovih tacaka moze da se napise 10 knjiga,ali ja cu dati samo par recenica u vezi zemljinog magnetnog polja na koje se cesto i ne obraca dovoljna paznja.Zemljino jezgro je predstavljeno kao KUGLA od RASTOPLJENOG GVOZDJA.,cije strujanje stvara veliko i SNAZNO magnetno polje koje se proteze Daleko u svemir.Taj omotac nas veoma efikasno stiti od od snaznog kosmickog zracenja,kao i od sunceve aktivnosti,kao npr solarnih vetrova i slicno.Isuvise je precisznosti u matematickim i fizickim zakonima koji su bitni za ove gore stavke koje sam pomenuo,da bi se govorilo o nekoj Slucajnosti i slucajnom nastanku.Biblija govori da je Zemlja stvorena.Ona ne kaze koliko je zemlja stara.Geolozi kazu da je zemlja stara oko 4 .milijarde godina,i Biblija tu nista ne protivreci.Materijal od kojeg je zemlja stvarana zaista moze biti star 4 i vise milijardi godina.Koliko je vremena zemlja stvarana je pravo pitanje.Sigurno ne 6 doslovnih dana po 24 sata.Zasto?Iz prostog razloga sto jevrejska rec "DAN" moze da oznacava razlicira razdoblja.Naprimer i 1.Mojsijevoj 1:5 I svetlost nazva Bog DAN,a tamu nazva noc.i bi vece i bi jutro DAN prvi.Ovde se za samo jedan period dana ,kaze "dan",to nam je opste poznato.E sad da li se razlikuje dan covecji od Bozjeg dana?Naravno da se razlikuje i te kako.Naprimer u 2.Petrovoj 3:8 pise da dan u Bozjim ocima moze da bude i kao 1000 godina"Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred Gospodom kao hiljadu godina, i hiljadu godina kao jedan dan"Takodje se kaze da jos i danas traje Bozji sedmi dan ili Dan pokoja,Jevrejima 4:1-1110."Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od svojih".Cekam vase komentareSvima pozdrav i sve najbolje:yea:
i kao a ne jeste 1000 godina moze da bude i milion za Boga vreme ne postoji i to je jasno radi se o danu 24 sata jer se pominje noc a dan traje 24h
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Da veče i jutro govore da se radi o doslovnom danu ali imamo i sedmi dan koji još uvek traje. Šest dana o kojim govori biblija ne bi trebalo doslovno shvatiti bar ne u smislu da su ti dani stvaranja sabijeni samo u šest dana. Biljke su mogle biti stvorene u jednom danu ali samo seme biljaka u jednom danu koje je postepeno raslo i kasnije se vremenom razmnožavalo a to je dug period. Takođe životinje za stvaranje je dovoljno par životinja po vrsti koje će se vremenom razmnožavati a to takođe zahteva dug period. Ono što je meni zanimljivo je da je Bog počinuo od svojih dela u sedmom danu to jest da više ne stvara dok se ne završi sedmi dan. Međutim na terenu vidimo nešta drugo. Svaki dan naučnici pronalaze nove vrste biljaka i životinja na stotine. Neki će reći da je u pitanju obično ukrštanje između vrsta ali ima primera koji govore da nije u pitanju ukrštanje. Onda ili je Bog aktivan i u sedmom danu ili biblija nije tačna ili te vrstwe ne stvara Bog. Ja lično verujem u ovo treće.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Laodikejac
tacno si rekao da svako treba mnogo da se preispituje.
Sto se tice mnogo pitanja,vecina ljudi zeli odgovore na mnoga pitanja.
S nekim odgovorima je zadovoljna ,a sa nekim nije.
Mi se zadrzasmo na sestom danu kad je Bog stvorio kopnene zivotinje ,Adama i Evu.
Da li shvatas da Adam nije svemoguc kao Bog.
Jednostavno receno Adam nije mogao da postigne sve za jedan dan,niti je za to imalo potrebe...,a kamoli da postane svestan vec prvog svog zivotnog dana od 24 sata,da mu treba zena.........,nije li to malo apsurdno???

za tum5e
izneo si lepo zapazanje,ali to je samo kratkovido.Kad pogledas na duze staze,ispasce da Bog zavisi od zemaljskog dana i noci....sto naravno nije tacno.Da ne proveravamo prevod jevrejske reci "noc" itd....seti se da biblija ima dosta simbolike.

za peku
Sto se tice mnogih vrsta biljaka i zivotinja ,naucnici ih klasifikuju,i imaju puno puta problem sto ne znaju kako da ih klasifikuju,kao naprimer kljnara iz Australije i slicno...O tim "novim i zivotinjskim i biljnim vrstama" mozemo da zahvalimo savremenoj tehnologiji.
Svaki organizam ima u svom DNK,odgovarajuci broj hromozoma itd koji odredjuje o cemu se radi...Uglavnom se radi o endemicnim organizmima ,vezanim za odredjene lokalitete.I naravno svaka vrsta koju otkriju,ima vise sansi da brze izumre...Setimo se samo prelepe ptice DODO iz Afrike ,gde su lovci bili presrecni sto su ubili zadnji primerak...itd...Ljuskim nehumanim delovanjem ,mnoge vrste su se "sakrile "ili pobegle od ljudi.U Srbiji skoro da i nema vukova,a kamoli medveda....hmmmmm i risova......hahaha
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bozja svemogucnost je mnogo veca i sveobuhvatnija nego sto mozemo i da zamislimo...
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Laodikejac
Ovde ne govorimo o Bozjoj svemoci,vec o Adamovim sposobnostima za 24 sata.
sta mislis da li je Adam bio SVEMOGUC da za manje od 24 sata,primi sva Bozja znanja,svakoj zivotinju nadene ime,a ima ih na hiljade..., sazna da je sam(a komunicira sa Bogom) ,da mu treba zena........i to sve za manje od 24 sata....?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikejac
Ovde ne govorimo o Bozjoj svemoci,vec o Adamovim sposobnostima za 24 sata.
sta mislis da li je Adam bio SVEMOGUC da za manje od 24 sata,primi sva Bozja znanja,svakoj zivotinju nadene ime,a ima ih na hiljade..., sazna da je sam(a komunicira sa Bogom) ,da mu treba zena........i to sve za manje od 24 sata....?


Imam dva pitanja.

Sta mislis, koliko je zivotinskih vrsta bilo u pocetku na zemlji, odnosno koliko vrsta je Bog stvorio..?

I drugo, koliko vrsta je bilo smesteno u Nojev kovceg prilikom potopa, odnosno koliko zivotinja je moglo da stane u prostor Nojevog kovcega.
To je lako izracunati ako se uzmu mere Nojevog kovcega, samo treba pokrenuti matematicku logiku..?
 
Natrag
Top